آناتومی یک حلقه انگشتر

آناتومی یک حلقه انگشتر

آناتومی یک حلقه انگشتر ، امروز در این مقاله قصد داریم شما را با ساختار یک انگشتر یا ساختار یک حلقه آشنا کنیم و قسمت های مختلف را نام گذاری کنیم و توضیحاتی در مورد آن ارائه دهیم با مقاله آناتومی یک انگشتر همراه باشید .

دانستن قسمت های مختلف یک حلقه به شما کمک زیادی می کند تا بتوانید بهترین تصمیم را هنگام خریداری حلقه بگیرید همچنین به شما کمک میکند تا متوجه بشید که چه زمانی حلقه شما نیاز به تعمیر دارد و همین طور کسب اطلاعات عمومی بیش تر می تواند شما را نسبت به سایرین تمیز بدهد .

هر حلقه یک ساق دارد ، ساق همان نوار فلزی است که انگشتر را محاصره می کند و در واقع اگر ساق نباشد حلقه ای نداریم . اگر در حلقه طراحی داشته باشیم که عموما نیز در بالای یک حلقه کار می شود یعنی تقریبا در قسمت پایین نگین و اطراف نگین انگشتر که در این موقع می گوییم ساق حلقه از جایی شروع می شود که طراحی تمام می شود .

سایز کردن ، آناتومی یک حلقه انگشتر

یک جواهر ساز هنگام سایز کردن حلقه فلز را از انتهای ساقه حذف می کند و یا به آن اضافه می کند  تا دقیق اندازه دست شما شود که این مرحله اگر توسط یک ماهر صورت گیرد چنان تمیز این کار را انجام میدهد که هیچ گاه متوجه آن نخواهید شد .

آناتومی یک حلقه انگشتر

آن قسمت که جوش خورده است به ساق پا شناخته می شود به مرور زمان اگر درست استفاده نشود نازک می شود . عموما زمانی این اتفاق می افتد که جابجایی ظروف صنعتی ، باغبانی و فعالیت ها دیگر زیادی داشته باشید.

با توجه به نوع کاربرد انگشتری که می خواهید خریداری کنید ساق آنرا انتخاب کنید ، اگر همیشه دوست دارید انگشتر دستتان باشد و کارهای زیاد منزل هم انجام می دهید انگشتر و حلقه هایی بخرید که ساق آنها پهن تر باشد یا اگر دوست دارید برای یک میهمانی از یک انگشتر ظریف و دخترانه استفاده کنید و به طور کل در ساعت مشخصی قرار است از آن استفاده کنید میتوانید انگشتر هایی با ساق های باریک را انتخاب کنید .

گالری قسمتی از آناتومی حلقه یا انگشتر

دومین قسمت از حلقه بنام گالری شناخته می شود که اسمی مبهم می باشد . این اصطلاح به نقطه ای اشاره دارد در زیر سنگ یا به عبارتی همان قسمتی که بلند تر می باشد و بالای انگشت دست شما دیده می شود . عموما گالری ها به منظور حفظ یکپارچگی ساختاری و راحتی حلقه طراحی می شوند که میتواند به زیبایی انگشتر اضافه کند و سنگ نشین ( جایی که سنگ انگشتر قرار می گیرد ) را نگه می دارد .

یکی از محل هایی که به آسانی نیز بر اثر زمان آسیب میبیند همین قسمت گالری می باشد که حتما باید برای خرید یک انگشتر خوب و البته مناسب به آن توجه کنید . به اعتقاد من انگشتر بد وجود ندارد و اگر انگشتری گرفتید که از نظرتون خوب نبوده در طول زمان یا دچار مشکل شدید با آن ، در واقع انتخاب شما اشتباه بوده است . ادامه مقاله آناتومی یک حلقه انگشتر شما را با ساختار آن بیش تر آشنا می کند .

اکثر انگشتر ها از یک قسمت دیگر نیز تشکیل شده اند که به آن سر می گویند ، سر در واقع قسمتی است که سنگ را نگه میدارد و به اشکال مختلفی میتواند طراحی شود . یکی از این اشکال چنگ می باشد . چنگ ها در واقع چنگال های کوجک فلزی هستند که با خم کردن آن ها به سمت مرکز سنگ ، سنگ ها را روی انگشتر نگه می دارد .

و البته سر ها ، گاهی سر ها چهار تا ۶ حلقه دارند و چنگک ها به صورت چنگال های کوچک  دور کل سنگ را پوشش میدهند که در مدل های انگشتر مردانه میتواند این چنگال ها را بیش تر مشاهده کرد و در مدل های زنانه سر ها را میتوان بیش تر مشاهده کرد . این دو با هم یک تفاوت ظاهری دارند .

سر ها در انگشتر

سر ها قسمت کوچکی از سنگ را پوشش میدند اما چنگک ها امکان دارد قسمت های زیادی از سنگ را بخصوص نواحی کناری آن را کاملا پوشش دهد و از دید خارج کند . اما شل شدن هر کدام از چنگ ها و سرها میتواند باعث شل شدن و گم شدن سنگ شود لذا بخصوص خانم ها هر از چند گاهی سنگ انگشتر خود را چک کنند یا حتی هنگام خرید نیز این کار را انجام دهند چون دارید بابت آن پول پرداخت میکنید و چندان جالب نیست که سنگ شما شل شود و درگیر دیگر مسائل شوید .  سر هر چنگ نیز نوک نامیده می شود . البته به یاد داشته باشید که همه حلقه ها و انگشتر ها دارای سر نیستند.

کلیسای جامع !

یک قسمت دیگر که می خواهیم به شما معرفی کنیم و لزوما در تمامی انگشتر ها دیده نمی شود بنام کلیسای جامع شناخته میشود . کلیسای جامع یک سبک حلقه خاص است که از طاق های فلزی که از بالای ساقه امتداد دارد امتداد پیدا میکند.

این قسمت هم در پهناها و ابعاد و ضخامت های مختلف ساخته می شود که به نوعی داشتن آن برای یک انگشتر تضمینی است برای دوام نگین آن چرا که قوس های بکار رفته در آن باعث عدم آسیب رسیدن اصلی به سنگ و پایه های اصلی آن می شود .

آناتومی انگشتر یا حلقه قسمت هاله

حلقه های هاله مدتی است که بسیار پرطرفدار شده است اگر به عکس آن نگاه کنید متوجه خواهید شد که یک نگین در مرکز و سایر نگین ها در اطراف آن بکار رفته است که عموما نگین مرکزی جای درشتی دارد و نگین های اطراف آن با جای ریزتری ساحته می شوند . این هاله ها اشکال مختلفی دارند پس اگر به دنبال خرید انگشتر هاله های هستید اول شکل هاله آن را انتخاب کنید سپس به دیگر موارد توجه کنید .

به یاد داشته باشید این مقاله یک مقاله ترجمه شده است و در هر کشور اصطلاحات متفاوتی بصورت عامیانه استفاده می شود برای نام گذاری بخش های مختلف یک انگشتر . امیدواریم که مقاله آناتومی یک حلقه انگشتر برای شما مفید واقع شده باشد . اگر که مایل هستید حتما از بخش فروشگاهی ماسیا برند تولید کننده زیورآلات و جواهرات صدفی دیدن کنید .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد