آپاتیت

آپاتیت

آپاتیت ، اعتقاد به خواص ماوراء طبیعی ، عشقی و درمانی انواع سنگ ها و کانی های قیمتی و نیمه قیمتی از گذشته ای که تاریخ آن تعیین شده نیست در بین اقوام و کشورهای مختلف به شکل های گوناگون وجود داشته است .

آپاتیت

هنوز هم با وجود پیشرفت علوم مختلف و انقلاب های مهم در حوزه های گوناگون از جمله ارتباطات از اجتماعات جوامع بشری رخت برنبسته است و بعید است که تا چند نسل آتی نیز رخت ببندد .

این متن فقط در جهت جمع آوری مقالات می باشد لذا مجموعه ماسیا برند تولید کننده زیورآلات صدفی و جواهرات صدفی خود در قبول و یا رد آن هیچ اظهار نظری نمی نماید .

بجز اینکه انسان ها از نظر علمی میتوانند از رنگ ها استفاده نمایند و شاید رنگ سنگ ها تاثیر بسزایی در خواص انها داشته باشد که جهت مشاهده مقالات رنگ درمانی می توانید به سایر مقالات وب سایت مراجعه نمائید. در ادامه مقاله به خاصیت و تاثیر آپاتیت در روحیه انسان خواهیم پرداخت .

آبی :

آپارتیت آبی ممکن است برای پاک کردن احساس گناه  و غم استفاده شود و دریچه ای است به سوی آرامش ، لذت ، زیبایی و همچنین موجب بهتر کار کردن دستگاه یمنی بدن می شود .

آپاتیت زرد-سبز :

آپاتیت زرد-سبز باعث زدودن افکار منفی از قبیل بی کفایتی و خجالت کشیدن می شود و دریچه قلب انسان را بر روی عشق میگشاید .

این سنگ به خصوص برای افرادی که دارای خود کم بینی می باشند و خود را زشت و یا چاق می دانند بسیار مناسب است .

به طور کل ین سنگ روی چاکرا پنجم یا گلو بسیار موثر است اما تاثی روی چاکرا چهارم و هفتم نیز دارد و در تعبیر خواب بدین معنی است که تغییر جدیدی در زندگی ایجاد خواهد شد .

اما از نظر رنگ درمانی که یک علم شناخته شده می باشد رنگ آبی به طور کل ، رنگ آرامش ، رنگ حمایت و دور شدن از دنیای بیرون است . بکار بردن این رنگ در اتاق خواب ، خوابیدن را راحت می کند .

سنگ شناسی آپاتیت

آپاتیت گروهی از مواد معدنی فسفاته می باشد که برای اولین بار توسط زمین شناس آلمانی آبراهام گوتلوب ورنر در سال ۱۷۸۹ به عنوان آپاتیت نام گذاری شد .

این سنگ برای تهیه کود ، اسید و مواد شیمیایی کاربرد دارد و از سختی نسبتا خوبی برخوردار است بطوریکه در شاخص موس بعد از فلوئوریت ، آپاتیت با سختی ۵ قرار دارد .

آپاتیت های مرغوب عموما به عنوان سنگ های نیمه قیمتی در جواهرات بکار می رود که این مرغوبیت از رنگ و شفافیت آنها نشات میگیرد .

کانی آپاتیت معمولاً به رنگ سبز است اما می تواند به رنگ زرد ، قهوه ای ، آبی ، بنفش ، صورتی یا بی رنگ هم دیده شود .

بلور های شش ضلعی آپاتیت گاهی در سنگ های اذرین ، رسوبی و دگرگونی نیز دیده میشوند اما مهمترین رسوبات آپاتیت در سنگ های رسوبی تشکیل میشود .

کاربرد آپاتیت و ادامه ..

از کاربرد های اصلی آپاتیت در تولید کود می باشد ، این ماده منبع فسفر است . فسفات کلسيم بعد از ترکیب با اسيد سولفوريک به سوپر فسفات تبديل مي شود و کود های فسفانه نیز زیاد داریم مثل : منوفسفات آمونيم و دي فسفات آمونيم

اما اگر آپاتیت دارای آهن ، الومینیوم و پیریت باشد دیگر کود مضر می باشد

دیگر موارد مصرف آپاتیت میتوان به ساخت خمیر دندان ، عکاسی ، دندانسازی ، تصفیه نفت ، فرآورده های غذایی ، حشره کش ها و غیره اشاره کرد

سنگ های که فضانوردان آمریکا ناسا در پروژه آپولو به زمین آوردند ، اثری از آپاتیت دارند !

آپاتیت در دنیا توسط کشور هایی مثل روسیه ، چین ، مراکش ، آمریکا ، اسپانیا ، فرانسه ، الجزایر ، نروژ همچنین سوئیس استخراج می شود و به طور کل توسط ۵۱ کشور استخراج میگردد که از این ۵۱ کشور ۴۰ کشور از واحد های رسوبی و مابقی کشور ها از واحد های سنگ های آذرین خود استخراج میکنند که از میان آنها میتوان به کشور برزیل ، روسیه ، آفریقای جنوبی اشاره کرد

در ایران بیش تر در محیط رسوبی یافت خواهد شد با سن کامبرین زیرین مثل سازند سلطانیه ، دونین فوقانی مثل سازند جیرود در استان تهران و دوره های کرتاسه فوقانی – پالئوسن زيرين و ائوسن – اليگوسن نهشته شده اند و تنها معدن آپاتیت با منشا آذرین در بافق یزد می باشد .

با ماسیا برند تولید کننده زیورآلات و جواهرات صدفی همراه باشید . بهترین ها را برای شما آرزومندیم .

به پیج اینیستاگرام ماسیا بپیوندید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد