نقره ایران بهتر است یا نقره ایتالیا برای زیورالات در مجله ماسیا

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟ یکی از سوالاتی که مشتریان برای خرید زیورآلات نقره از جمله انگشتر نقره یا گردنبند نقره دارند.

برای خرید جواهرات نقره خارجی باشه یا ایرانی یا اصلا تفاوتی دارند؟ یا حتی چه نقره هایی در ایران موجود هست؟ برای اینکه توضیح بیش تری بدیم باید ابتدا به صورت مختصر فلز نقره را شرح بدهیم.

در این مقاله سعی می کنم خیلی عامیانه برای شما در مورد نقره مقاله ای بنویسم. فلز نقره یک فلز نرم و سفید با رسانای الکتریکی بسیار بالا است. این فلز از نظر زمین شناسی به دو صورت در طبیعت اکتشاف می شود.

در اولین مورد نقره به عنوان ذخیره اصلی شناخته می شود که حدود ۲۵ درصد از نقره جهان را این ذخایر تامین می کنند. همان طور که می دانید نقره یک فلز پرکاربرد در میان انسان های کره زمین شناخته می شود. این مقدار برای تامین نیاز انسان ها بسیار ناچیز است چون تامین نقره برای مصارف پزشکی، جواهرسازی، الکترونیک و غیره نیاز به ذخایر متعددی است.

در مورد دوم نقره بصورت یک محصول فرعی در ذخایر مس و سرب است به این خاطر به عنوان یک محصول فرعی شناخته می شود. در این مورد در واقع مس یا سرب به عنوان یک محصول اصلی شناخته می شود.

انواع معدن نقره، برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟

 این نوع ذخایر سهم زیادی در تامین نقره جهان دارد که به حدود ۷۵ درصد می رسد. به طور مثال معدن آهنگران یک معدن سرب و نقره در کشور ما است که نقره در آن به عنوان یک محصول فرعی شناخته می شود. البته نقره در کنار کانسار طلا و روی نیز یافت می شود. کانسار محل مواد معدنی است که اگر ارزش استخراج داشته باشد به معدن تبدیل می شود.

تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟ برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟
کانسار و معدن نقره در حال استخراج و فعال

بعد از اینکه مشخص شد که نقره به عنوان اصلی یا یک محصول فرعی است فرآیند استخراج انجام خواهد شد. در مرحله بعدی با فرآیند های متعدد و روش های مختلف آنالیز، نقره به عیار استاندارد ۹۹٫۹ تبدیل می شود. عیار ۹۹٫۹ یعنی نقره ما کاملا خالص است حالا از هر کجای جهان که استخراج می شود وقتی عیار آن ۹۹٫۹ است هیچ فرقی ندارد.

شاید خود کانسار به تنهایی متفاوت باشد و درصد بالاتری نقره داشته باشد یا حتی در واحد تن مقدار کمتری نقره داشته باشد اما وقتی استخراج می شود و به عیار ۹۹٫۹ تبدیل می شود دیگر تفاوتی ندارد. پس زمانیکه عیار نقره خالص ما ۹۹٫۹ است هیچ تفاوتی ندارد که ماله سوئیس باشد یا ایران یا ایتالیا ، ترکیه و غیره

این نقره با عیار ۹۹٫۹ به صورت ساچمه یا همان گلوله های ریز نقره و یا در نهایت بصورت شمش در گرم های مختلف توسط شرکت های معتبر به فروش می رسد. عموما جواهرسازان با ذوب ساچمه و اضافه کردن مفداری نیکل یا مس به نقره در حدود چند درصد عیار آن را کاهش می دهند تا بتوانند برای زیورآلات و ساخت جواهرات از آن استفاده کنند.

برای جواهرات نقره ترکیب نقره با نیکل بهتر است یا مس ؟

استاندارد جهانی برای جواهرات نقره عیار ۹۲۵ است. در واقع نقره خالص با عیار ۹۹٫۹ برای اینکه خیلی نرم و شکننده است باید تبدیل به نقره ۹۲۵ شود تا مقاومت لازم برای استفاده شما را داشته باشد. این عدد را می توانید داخل بسیاری از جواهرات نقره مثل انگشتر مشاهده بفرمائید.

برای تبدیل و کاهش عیار هنگام ذوب ساچمه یا شمش، جواهرساز مقداری نیکل یا مس به نقره در حال ذوب اضافه می کند تا به عیار ۹۲۵ برسد که این عموما سلیقه ای است و تفاوت هایی دارد. این مقدار حدود ۷ درصد است.

می خوام نقره بخرم از کجا متوجه بشم نقره نیکل یا مس دارد؟ برای خرید زیورالات نقره ابتدا به خوبی جواهر را نگاه کنید و به رنگ آن توجه کنید. زیورالاتی که نقره ای با رنگ تیره دارند و یا زوایای آنها به سختی خم می شود دارای مقادیری نیکل است. نیکل مقاومت نقره را نسبت به رطوبت همچنین ضربه و خوردگی افزایش می دهد. مجددا تاکید دارم که این مقدار بسیار بسیار ناچیز است.

اگر نقره شما زیادی سفید بود و زوایای آن به راحتی خم می شد احتمال وجود مس در نقره شما بیش تر است، خود مس نیز یک فلز نرم است. عموما برای کارهای زنانه این گزینه بسیار بهتر است چون درخشندگی بالاتری دارد. جواهرات نقره ایتالیا عموما ترکیبی از مس و نقره است.

انگشتر های مردانه درشت و وزن دار اکثرا ترکیبات نیکل دارند و این نیکل باعث مقاومت بیش تر آنها می شود. اجازه بدید یک مثال هم برای شما بزنم یک انگشتر نقره با ترکیب نیکل وزنی در حدود ۱۲ گرم خواهد داشت و همان انگشتر را اگر با ترکیب مس و نقره بزنیم تقریبا ۱۰ گرم وزن خواهد داشت.

تفاوت نقره ایران و نقره خارجی

اما مکررا خدمت شما اعلام خواهم کرد که هیچ تفاوتی از نظر کیفیت بین نقره ایرانی یا ترکیه، تایلندی، سوئیسی نیست وهمه شمش ها یا ساچمه ها با عیار ۹۹٫۹ ارائه می شوند و بقیه موارد و تفاوت ها فقط تبلیغات است و قابل احساس نیست.  در تمام دنیا و شرکت هایی که نقره تولید می کنند از بهترین دستگاه ها جهت آنالیز و مجهز ترین کارخانه ها استفاده می کنند.  یکی از این کارخانه ها شرکت زر مهر خراسان است که یک شرکت خصوصی در زمینه استخراج و فرآوری نقره و طلا محسوب می گردد.

قیمت نقره خارجی اندکی از نقره ایرانی بالاتر است. دلایل این افزایش قیمت واردات و هزینه های آن است. اکثر زیورآلات و جواهرات نقره موجود در بازار ایران از نقره ایرانی، چینی یا تایلندی است. البته باید کارهای سفارشی و اختصاصی را از این قضیه جدا کرد.

زیورآلات نقره صدفی ماسیا برای اولین بار در ایران و جهان

با افتخار اعلام می کنیم کلیه زیورآلات نقره زنانه و مردانه موجود در فروشگاه ماسیا با نقره معادن ایران و کارگرهای زحمت کش معادن ایران است. هیچ دلیلی برای ما وجود ندارد که نقره های خارجی بکار ببریم چون از کیفیت نقره ایران و کارهای خود مطمئن هستیم و هزینه بیش تر تحت عنوان اسامی ایتالیا یا سوئیس به مشتریان خود تحمیل نخواهیم کرد.

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟
کارگر معدن نقره – مجله فروشگاه زیورالات صدف ماسیا

ماسیا این افتخار را داشته است که برای اولین بار در ایران و جهان کلیه جواهرات خود را همراه با انواع سنگ صدف اصل ارائه کند. صدف ها به عنوان قدیمی ترین متریال جواهرسازی در جهان با اصالت ۱۳۰ هزار ساله در گروه تولیدی ماسیا مدرن سازی و روی انواع زیورآلات زنانه و مردانه استفاده می شود.

به طور کل صدف ها زیر مجموعه سنگ های نیمه قیمتی با منشا آلی مثل کهربا و مروارید هستند که با توجه به نور رنگ های مختلفی نشان می دهند. طرح آنها مثل اثر انگشت منحصربفرد و غیر قابل تکرار است. لذا ما تضمین خواهیم کرد که طرح مشتری هرگز در هیچ نقطه ای از دنیا قابل تکرار نباشد.

امیدواریم که مقاله برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟ برای شما مفید بوده باشد. فروشگاه ماسیا بهترین ها را برای شما آرزومند است.

اگر به دنبال مشاهده و خرید انواع جواهرات خاص نقره هستید بازدید از فروشگاه زیورآلات صدف ماسیا را به شما پیشهاد می کنیم. در فروشگاه ماسیا انواع جواهرات نقره از جمله انگشترهای نقره مردانه، انگشتر های نقره زنانه، گردنبند های نقره زنانه و سایر اکسسوری ها موجود و قابل ارائه است.

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد