021 - 91 01 13 28
تهران - اندرزگو - سلیمانی - بن بست مینو

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟ یکی از سوالاتی که مشتریان برای خرید زیورآلات نقره ازجمله انگشتر نقره یا گردنبند نقره دارند همین سوال است که نقره خارجی باشه یا ایرانی یا اصلا تفاوتی دارند یا حتی چه نقره هایی در ایران موجود هست برای اینکه توضیح بیش تری بدیم باید ابتدا به صورت مختصر فلز نقره را شرح بدهیم.

در این مقاله سعی می کنم خیلی عامیانه برای شما در مورد نقره مقاله ای بنویسم. فلز نقره یک فلز نرم و سفید با رسانای الکتریکی بسیار بالا است که از نظر زمین شناسی به دو صورت در طبیعت اکتشاف می شود.

در اولین مورد نقره به عنوان ذخیره اصلی شناخته می شود که حدود ۲۵ درصد از نقره جهان را این ذخایر تامین می کنند اما همان طور که می دانید نقره یک فلز پرکاربرد در میان انسان های کره زمین شناخته می شود و این مقدار برای تامین نیاز انسان ها بسیار ناچیر است چون تامین نقره برای مصارف پزشکی، جواهرسازی، الکترونیک و غیره نیاز به ذخایر متعددی است

در مورد دوم نقره بصورت یک محصول فرعی در ذخایر مس و سرب قرار گرفته است به این خاطر به عنوان یک محصول فرعی شناخته می شود. در این مورد در واقع مس یا سرب به عنوان یک محصول اصلی شناخته می شود.

انواع معدن نقره، برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟

 این نوع ذخایر سهم زیادی در تامین نقره جهان دارد که به حدود ۷۵ درصد می رسد. به طور مثال معدن آهنگران یک معدن سرب و نقره محسوب می گردد که در کشور ما قرار گرفته است و نقره در آن به عنوان یک محصول فرعی شناخته می شود. البته نقره در کنار کانسار طلا و روی نیز یافت می شود.

تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟ برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟

بعد از اینکه معدن پیدا شد و مشخص شد که نقره به عنوان اصلی یا یک محصول فرعی است فرآیند استخراج انجام خواهد شد و بعد از طی کردن فرآیند های متعدد و روش های مختلف آنالیز، نقره به عیار استاندارد ۹۹٫۹ تبدیل می شود این عیار مشخص کننده خالص سازی نقره است یعنی نقره ما کاملا خالص سازی شده است حالا از هر کجای جهان که استخراج می شود وقتی عیار آن ۹۹٫۹ است هیچ فرقی ندارد.

شاید خود کانسار به تنهایی متفاوت باشد و درصد بالاتری نقره داشته باشد یا حتی در واحد تن مقدار کمتری نقره داشته باشد اما وقتی استخراج می شود و به عیار ۹۹٫۹ تبدیل می شود دیگر تفاوتی ندارد. پس زمانیکه عیار نقره خالص ما ۹۹٫۹ است هیچ تفاوتی ندارد که ماله سوئیس باشد یا ایران یا ایتالیا ، ترکیه و غیره

این نقره با عیار ۹۹٫۹ به صورت ساچمه یا همان گلوله های ریز نقره و یا در نهایت بصورت شمش در گرم های مختلف توسط شرکت های معتبر به فروش می رسد. عموما جواهرسازان با ذوب ساچمه و اضافه کردن مفداری نیکل یا مس به نقره در حدود چند درصد عیار آن را کاهش می دهند تا بتوانند برای زیورآلات و ساخت جواهرات از آن استفاده کنند.

برای جواهرات نقره ترکیب نقره با نیکل بهتر است یا مس ؟

استاندارد جهانی برای جواهرات نقره عیار ۹۲۵ را در نظر گرفته است در واقع نقره خالص با عیار ۹۹٫۹ برای اینکه خیلی نرم و شکننده است باید تبدیل به ۹۲۵ شود تا مقاومت لازم برای استفاده شما را داشته باشد. این عدد را می توانید داخل بسیاری از جواهرات نقره مثل انگشتر مشاهده بفرمائید.

برای تبدیل و کاهش عیار هنگام ذوب ساچمه یا شمش جواهرساز مقداری نیکل یا مس به نقره در حال ذوب اضافه می کند تا به عیار ۹۲۵ برسد که این عموما سلیقه ای است و تفاوت هایی دارد.

حالا از کجا متوجه بشیم که جواهراتی که ما قصد خرید آنرا داریم نیکل یا مس زده شده است؟ کارها نقره ای که تیره رنگ تر هستند و زوایای آنها به سختی خم می شود از مقداری نیکل برای آنها استفاده شده است. نیکل مقاومت نقره را نسبت به رطوبت همچنین ضربه و خوردگی افزایش می دهد. مجددا تاکید دارم که این مقدار بسیار بسیار ناچیز است.

اگر نقره شما زیادی سفید بود و زوایای آن به راحتی خم می شد احتمال وجود مس در نقره شما بیش تر است، خود مس نیز یک فلز نرم است. عموما برای کارهای زنانه این گزینه بسیار بهتر است چون درخشندگی بالاتری دارد

انگشتر های مردانه درشت و وزن دار اکثرا ترکیبات نیکل دارند و این نیکل باعث مقاومت بیش تر آنها می شود. اجازه بدید یک مثال هم برای شما بزنم یک انگشتر نقره با ترکیب نیکل وزنی در حدود ۱۲ گرم خواهد داشت و همان انگشتر را اگر با ترکیب مس و نقره بزنیم تقریبا ۱۰ گرم وزن خواهد داشت.

تفاوت نقره ایران و نقره خارجی

اما مکررا خدمت شما اعلام خواهم کرد که هیچ تفاوتی از نظر کیفیت بین نقره ایرانی یا ترکیه، تایلندی، سوئیسی نیست وهمه شمش ها یا ساچمه ها با عیار ۹۹٫۹ ارائه می شوند و بقیه موارد و تفاوت ها فقط تبلیغات است و قابل احساس نیست.  در تمام دنیا و شرکت هایی که نقره تولید می کنند از بهترین دستگاه ها جهت آنالیز و مجهز ترین کارخانه ها استفاده می کنند.  یکی از این کارخانه ها شرکت زر مهر خراسان است که یک شرکت خصوصی در زمینه استخراج و فرآوری نقره و طلا محسوب می گردد.

قیمت نقره خارجی اندکی از نقره ایرانی بالاتر است که دلایل وارداتی دارد و اکثر زیورآلات و جواهرات نقره موجود در بازار ایران از نقره ایرانی، چینی یا تایلندی ساخته می شود. البته باید کارهای سفارشی و اختصاصی را از این قضیه جدا کرد.

زیورآلات نقره صدفی ماسیا برای اولین بار در ایران و جهان

با افتخار اعلام می کنیم کلیه زیورآلات نقره زنانه و مردانه موجود در فروشگاه ماسیا با نقره معادن ایران و کارگرهای زحمت کش معادن ایران ساخته می شوند و هیچ دلیلی برای ما وجود ندارد که نقره های خارجی بکار ببریم چون از کیفیت نقره ایران و کارهای خود مطمئن هستیم و هزینه بیش تر تحت عنوان اسامی ایتالیا یا سوئیس به مشتریان خود تحمیل نخواهیم کرد.

برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟

ماسیا این افتخار را داشته است که برای اولین بار در ایران و جهان کلیه جواهرات خود را همراه با انواع سنگ صدف اصل ارائه کند. صدف ها به عنوان قدیمی ترین متریال جواهرسازی در جهان با اصالت ۱۳۰ هزار ساله در گروه تولیدی ماسیا مدرن سازی و روی انواع زیورآلات زنانه و مردانه بکار گرفته می شود.

به طور کل صدف ها زیر مجموعه سنگ های نیمه قیمتی با منشا آلی مثل کهربا و مروارید هستند که با توجه به نور رنگ های مختلفی نشان میدهند و طرح آنها مثل اثر انگشت منحصربفرد و غیر قابل تکرار است لذا ما تضمین خواهیم کرد که طرح خریداری شده توسط مشتری هرگز در هیچ نقطه ای از دنیا قابل تکرار نباشد.

امیدوارم که مقاله برای زیورآلات چه نقره ای بخریم؟ تقاوتی بین نقره ایران و ایتالیا چیست؟ برای شما مفید بوده باشد. فروشگاه ماسیا بهترین ها را برای شما آرزومند است. باعث افتحار ما است اگر از بخش فروشگاهی ماسیا دیدن کنید برای ورد به این بخش فقط کافیه روی واژه زیورالات نقره ماسیا کلیک کنید تا انواع انگشتر های نقره مردانه، گردنبند زنانه، انگشتر های زنانه و سایر اکسسوری ها برای شما نمایش داده شود.

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 هزار تومان تخفیف هدیه اولین خرید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از جدیدترین اخبار و تخفیفات فروشگاه زیورآلات صدفی ماسیا با خبر شوید