بهترین کیف مدرسه

بهترین کیف مدرسه

بهترین کیف مدرسه ، اکثر مردمان جهان  روزی دانش آموز بوده اند  و فارق از موقعیت مالی حداقل چند باری برای خرید کیف مدرسه به فروشگاه های مختلف مراجعه کرده اند .  البته که امروزه دیگر مراجعه حضوری کمتر شده و خرید اینترنتی بخش زیادی از بازار کیف مدرسه را به دست خود گرفته است اما با این وجود ملاک های انتخاب تغییری نکرده است .

همان طور که میدانید بازار کیف مدرسه در ماه شهریور بسیار داغ است و البته امروزه مادران و پدران دغدغه ی بیش تری برای تامین بهترین و مناسب ترین کیف برای فرزندان خود را دارند  از این رو در مقاله بهترین کیف مدرسه سعی خواهیم کرد که خصوصیات مهم برای خرید کیف مدرسه را بیان کنیم تا هنگام خرید علاوه بر زیبایی به نکاتی که میتوان در صورت عدم توجه به فرزند شما آسسیب برساند نیز توجه کنید . 

در ابتدا سخن از آسیب هایی که کیف های غیر استاندارد به کودک و یا حتی بزرگسال وارد می کند اشاره خواهیم کرد :

بهترین کیف مدرسه ، آسیب ها

یک کوله را تصور کنید که حدود ۲ کیلو تا ۳ کیلو داخلش پر شده است اگر کوله مورد نظر روی بدن قرار بگیرد و استاندارد لازم را نداشته باشد کیف مدرسه به خاطر سنگینی و عدم تناسب برای پخش کردن وزن آن ، پشت کودک را کمی به عقب میکشد و گودی کمر را تشدید میکند یا با توجه به نوع استفاده غلط دانش آموز ، میتواند به مهره های کمرهمچنین  ستون فقرات و یا شانه ها آسیب برساند که هر کدام سبب بروز بیماری های خاص از جمله انحراف ستون فقرات و غیره می گردد . پس تا حدودی با آسیب های کیف های مدرسه غیر استاندارد آشنا شده اید .

سوال در مورد خرید بهترین کوله مدرسه ای

حالا سوال پیش می آید که خصوصیات یک کیف استاندارد چگونه است از کجا بخریم ؟ در پاسخ به این سوال باید متذکر شد که در هنگام خرید ابتدا کیف های مدرسه ای را انتخاب کنید که حتما دارای بند های پهن می باشند . بند های نازک و باریک برخی از کوله ها باعث انسداد گردش خون در دست ها و سر شانه ها می شوند و با آسیب به رشته های عصبی در آن نواحی باعث گزگز دست و خواب رفتن دست ها می شوند حتی میتواند به ریه و قلب نیز آسیب برساند . اما اگر بند ها پهن باشند فشار حاصل از کیف به خاطر پهنی بند ها پخش میگردد و مانع از آسیب رسیدن به سیستم بدنی می شوند . پهن بودن بند ها در حدود ۵ سانتی متر و داشتن  پد های اسفنجی در زیر آنها  میتواند تعریف  استانداردی برای کوله ها و کیف های مدرسه باشند .

بهترین کیف مدرسه

نکته دوم که باید به آن دقت کنید وجود بند در ناحیه کمر است ، خیلی از کیف های مدرسه همانند کوله های کوه نوری دارای یک بندی در ناحیه کمر می باشند که کمک میکند تا کوله حین حرکت جابجا نشود . هر جابجایی بی مورد و شدید کوله میتواند اندک اندک در طول سال ها به نواحی کمر آسیب های جدی وارد کند لذا وجود بند در ناحیه کمر نیز توصیه می شود .

کوله متناسب با پشت دانش آموز

سومین نکته آن است که کیف می بایست متناسب با اندازه پشت کودک خریدار شود بدین معنی که عرض کیف و طول کیف نباید از عرض و طول پشت کودک بزرگ تر باشد . خیلی از مادران و پدران هنگام خرید کیف مدرسه به جادار بودن آن اشاره می کنند و دوست دارند بچه آنها دارای یک کیف بزرگ باشد که تمامی وسایلیش در آن جا گردد اما  دستی دستی دارند کودک خود را مریض می کنند .

نکته بعدی که دوست دارم به شما متذکر شوم توجه به اجسامی است که به کیف آویز می شود خیلی از کیف ها دارای زیبپ های بزرگ ، گیره های بزرگ و سگک و تزئیناتی فلزی می باشند که روی هم رفته دارای وزن می باشند . یادتان باشد سلامتی کودک شما به مراتب اهمیت بیش تری نسبت به تزئینات دارد .

به یاد داسته باشید اگر کودک شما مایل به خرید کیف های دستی داشت او را توجیه کنید چرا که کیف های دستی اکثرا برای مدرسه مناسب نیستند و برای او خستگی ، ناراحتی های دست ، کمر و غیره می آورند .

اما نکته اصلی همیشه در هنگام خرید کیف مدرسه نیست گاهی باید به کودک و دانش آموز ، آمورش مصرف و استفاده درست از کیف مدرسه را داد .  متاستفانه  در هیچ یک از مقاطع تحصیلی سخنی از آموزش نحوه درست استفاده کردن از کیف و یا سایر وسایل  نیامده است و اکثرا به شخصه اعتقاد دارم که آموزش های ناکارمدی داشته ایم . اما اگر سلامتی فرزندتان برای شما اهمیت دارد آموزش های مدرسه را کنار بگذارید و آنچه برای کودک مفید است را با او در میان بگذارید .

آموزش درست استفاده کردن از کوله

بسیاری از دانش آموزان کیف های مدرسه خود را روی یکی از شانه های خود میاندازند ، این بدین معنی است که ستون فقرات بصورت ناخودآگاه به قسمت سنگین تر متمایل می شود و نظم ستون فقرات را نیز به هم می زدند و بر عکس استفاده از هر دو بند باعث تقسیم فشار وارده به کل پشت بدن میگردد  .

قد کوله را طوری برای فرزند خود تنطیم کنید که از کمر او پایین تر نیاد چرا که در این صورت کمر او اندکی به پشت خم می شود و تحت تاثیر وزن کیف قرار خواهد گرفت . بهترین حالت تنظیم یک کیف مدرسه برای دانش آموز طوری می باشد که انتهای کیف حدود ۳ سانتی متر بالاتر از گودی کمر او قرار گیرد . همه این موارد را اگر رعایت کرده اید باز هم باید بدانید حداکثر مدت زمان استفاده از کیف کولی نیم ساعت می باشد و استفاده طولانی مدت از کیف ها باعث آسیب خواهد شد .

بهترین کوله برای مدرسه

هنگام چیدمان کوله به آنها آموزش دهید که کتاب های سنگین را طوری قرار دهند در  پشت بدن خود قرار گیرند یعنی دقیقا همان جایی که گاهی دکتر ها با گوشی های مخصوص ریه ها را معاینه میکنند و اجسام سبک تر را در جلو کیف خود قرار دهند . انجمن کایروپراکتیک در کانادا توصیه کرده است که دانش آموزان مقاطع دبیرستان نباید بیش از ۱۵ درصد وزن بدنشان را حمل کنند و در مقاطع دبستان نیز نباید بیش از ۱۰ درصد از وزن خودشان کیف حمل کنند !

کلام آخر

آخرین موردی که دوست دارم شما نیز به آن توجه کنید انتخاب رنگ مناسب کوله است ، اکثر کودکان کوله های خود را روی زمین قرار میدهند لذا حتما از خرید کوله هایی با رنگ روشن از جمله سفید ، کرم و غیره پرهیز کنید چراکه زود کثیف خواهند شد و به سبب شستشو فرسوده می شوند و برعکس استفاده از رنگ بنفش ، آبی ، قرمز و سبز بهترین انتخاب ها برای کیف می باشد .

 راستی اگر کوله را از برند های مطرح بخرید این اطمینان را خواهید داشت که بر اساس اصول و پایه ای استاندارد و با محاسبات ریاضی ساخته می شوند اما محصولات تولیدی ها و کارهای بازاری اکثرا بر حسب تجربه دوزنده و بدون محاسبات دقیق و انجام آزمایشات ساخته می شوند . امیدواریم که مقاله بهترین کیف های مدرسه برای شما مفید بوده باشد . اگر مایل هستید حتما از فروشگاه زیورآلات صدفی ماسیا اولین برند تولید کننده جواهرات صدف و زیورآلات صدف دیدن فرمائید برای این کار فقط کافیه روی ماسیا کلیک کنید .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد