تاثیر رنگ ها در زندگی

تاثیر رنگ ها در زندگی

تاثیر رنگ ها در زندگی، روزانه رنگ های بسیاری را در زندگی خود خواهیم دید که بیش ترین رنگ همان رنگ لباسی است که چه در خانه یا محیط بیرون از آن استفاده مینمائیم و بعد از رنگ مواد خوراکی است که مصرف مینمائیم.

در ادامه توجه شما خواننده گرامی را به مقاله تاثیر رنگ ها در زندگی جلب خواهیم کرد. رنگی که برای لباس های خود انتخاب می کنید ابعاد مختلف شخصیت شما را نشان می دهد. لباس سرمه ای نشان اعتماد به نفس و بصیرت فرد در محیط کار و برخورداری از شم درونی، قدرت الهام بخشی در کار است.

رنگ های ختثی ماننده کرم یا بژ بهترین رنگ ها برای اعضا گروهی هستند که مسئولیت را بین خود تقسیم می کنند.

برای افرادی که همواره در سخنرانی ها و جلسات عمومی شرکت می کنند، رنگ های خنثی و کدر به آسانی باعث می شوند آنها در پس زمینه باقی بمانند.

رنگ های روشن مانند قرمز و زرشکی به آنها کمک می کند تا توجه دیگران را به سوی خود جلب کنند.

تاثیر رنگ ها در زندگی

لباس هایی برای راحتی و آرامش، تاثیر رنگ ها در زندگی    

            

هنگامی که همکار یا دوست خود را بیرون از محیط کار و در تعطیلات آخر هفته یا در مناسبت های اجتماعی ملاقات می کنید، اغلب از مشاهده تفاوتی که در محیط کار از او دیده اید و بیرون از محیط کار می بینید، متعجب میشوید.

شما در لباس های آخر هفته یا پایان روز میتوانید خود واقعی تان را نشان دهید. این همان جایی است که باید رنگ های واقعی را وارد زندگی تان کنید. رنگ روشن ملایم به شما آرامش می دهند و کمک میکنند استراحت کنید و از تنش ها و فشارهای طول هفته رها شوید.

رنگ ها و سایه ها آبی و سبز آرامش پایان روزتان را دوچندان می کنند. سفید، صلح و صفا ایجاد کرده و فضا را آرامش بخش میکند. بنفش و ارغوانی، کدورت ها، نگرانی ها، دلشوره ها، ترس ها را کاهش میدهد و رضایت روحی ایجاد میکند.

اگر در یک بعدظهر با دوستان خود بیرون میروید. رنگ های روشن تر و گرم تری مانند قرمز و نارنجی، الهام بخش گفتگو و رابطه ی گرم اجتماعی است و زمینه گفتگوی گرم و زنده ای را سر میز شام فراهم خواهد کرد. برای برخی پوشیدن لباس سیاه در شب، دلخواه و محبوب است. اگر اضطراب شدید دارید، از این رنگ استفاده نکنید.

تاثیر رنگ ها برای زندگی بهتر انسان ها

زیرا حس دورن گرایی شما را دوچندان خواهد کرد و باعث تثبیت خلق تیره و غمگین تان خواهد شد. افرادی که شب ها استفاده از سایه رنگ های تیره را ترجیح میدهند، باید از به کار بردن سرمه ای و آبی تیره که دلگیر و افسرده است و بنفش که تمایلات منفی و فریب کارانه ایجاد میکند اجتناب کنند.

لباس هایی که سلامتی را افزایش میدهند:        

 

رنگ های مختلفی که برای دوختن لباس هایمان از آنها استفاده میکنیم، همانند فیلتر نور یا رنگ عمل میکنند. وقتی نور طبیعی از لابه لای لباس عبور میکند، ارتعاشات رنگ های مورد نیاز را به بدن منتقل می کند. ما برای رسیدن به حداکثر سلامتی به همه رنگ های طیف نور نیاز داریم.

استفاده ی  بیش از حد رنگ های مشکی، خاکستری، سفید و قهوه ای تاثیر شدیدی بر روحیه ما دارد. بعضی از رنگ ها مثل سفید همه ارتعاشات نور را از خود عبور میدهند و ما مقدار متعادلی از آنرا جذب میکنیم و بدنمان پاکسازی می شود تا احساس بهتری داشته باشیم. در مقابل پارچه سیاه همه طیف نور را منعکس میکند به همین دلیل رنگ مشکی رنگ منفی بشمار می رود.

در استفاده بیش از حد رنگ مشکی دقت بیش تری داشته باشید. زیرا کمبود انرژی نور در بدن به سلامتی آسیب می رساند. شاید با استمرار در پوشیدن رنگ مشکی خود را از نور محروم می کنید. همان طور که می دانیم انرژی رنگ های گوناگون تاثیر شدیدی روی ما دارد. هنگامی که حالتان خوب نیست یا کسالت دارید. می توانید لباس هایی به رنگ مورد نیاز بدنتان انتخاب کنید. در این صورت رنگ انتخابی شما کمک خواهد کرد که مشکل سلامتی خود را قبل از جدی شدن و تبدیل شدن به بیماری بر طرف کنید.

استفاده از زیورآلات، تاثیر رنگ ها در زندگی

اغلب درلباس پوشیدن، ناگزیر از پیروی و رعایت عرف، مقررات و مناسبات خاص هستیم و پوشیدن لباس هایی به رنگ های مورد نیازمان همیشه امکان پذیر نیست. میتوانید رنگ انتخابی خود را با استفاده ی زیرکانه از تزیینات و لوازم جانبی فراهم کنید.

با انتخاب زیورآلاتی از جنس سنگ های رنگی، شال، روسری، دستکش و کیف این کار را انجام دهید. به سادگی می توانید تکه ای کریستال به رنگ مورد نیاز خود در جیبتان نگه دارید تا از ویژگی های درمانی و انرژی رنگی مورد نیاز آن بهره مند شوید.

مواد غذایی انگیزه دهنده و متعادل کننده:

ما می توانیم با غذاهایی که می خوریم در ارتعاشات رنگ های مورد نیاز بدنمان تعادل ایجاد کنیم. بر اساس طب سنتی مشرق زمین، هر قسمت از بدن با یکی از مراکز روحی و معنوی بدن که چاکرا نامیده می شود ارتباط دارد.

هر چاکرا با رنگ خاصی فعال می شود. هر غذایی رنگ خاصی دارد که با تحریک یک ارگان و انرژی روحی معنوی چاکرای متاثر از آن می تواند بر سطح انرژی بدن ما تاثیر مستقیم بگذارد.

گاهی ممکن است مجذوب غذاهایی با رنگ خاص شوید. برای داشتن انگیزه و تحرک نسبت به خوردن غذاهای قرمز، نارنجی و زرد تمایل بیش تری نشان خواهید داد.

اگر به آرامش و انرژی های متعادل تر نیاز داشته باشید در جستجو غذاهایی به رنگ سبز یا آبی خواهید بود.

اگر مغز شما نیاز به تغذیه داشته باشد مجذوب غذاهای تیره رنگ مانند بنفش و نیلی خواهید شد.

غذاهای قرمز محرک تولید انرژی در بدن هستند و غذاهای آبی رنگ آرامش ایجاد می کنند و غذاهای سبز در بهبود فعالیت قلب موثر است. امیدواریم که مقاله تاثیر رنگ ها در زندگی برای شما مفید بوده باشد. مجموعه ماسیا تنها برند تولید کننده زیورآلات صدفی و دریایی در کشور بهترین ها را برای شما عزیزان آرزو می کند.

منبع: رنگ ها – مری لامبرت / نیکو اعلاباف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد