تاثیر رنگ ها در زندگی

تاثیر رنگ ها در زندگی

تاثیر رنگ ها در زندگی ، روزانه رنگ های بسیاری را در زندگی خود خواهیم دید که بیش ترین رنگ همان رنگ لباسی است که چه در خانه یا محیط بیرون از آن استفاده مینمائیم و بعد از رنگ مواد خوراکی است که مصرف مینمائیم .

در ادامه توجه شما خواننده گرامی را به مقاله تاثیر رنگ ها در زندگی جلب خواهیم کرد . رنگی که برای لباس های خود انتخاب می کنید ابعاد مختلف شخصیت شما را نشان می دهد . لباس سرمه ای نشان اعتماد به نفس و بصیرت فرد در محیط کار و برخورداری از شم درونی . قدرت الهام بخشی در کار است .

رنگ های ختثی ماننده کرم یا بژ بهترین رنگ ها برای اعضا گروهی هستند که مسئولیت را بین خود تقسیم می کنند .

برای افرادی که همواره در سخنرانی ها و جلسات عمومی شرکت می کنند ، رنگ های خنثی و کدر به آسانی باعث می شوند آنها در پس زمینه باقی بمانند .

رنگ های روشن مانند قرمز و زرشکی به آنها کمک می کند تا توجه دیگران را به سوی خود جلب کنند.

تاثیر رنگ ها در زندگی

لباس هایی برای راحتی و آرامش ، تاثیر رنگ ها در زندگی    

            

هنگامی که همکار یا دوست خود را بیرون از محیط کار و در تعطیلات آخر هفته یا در مناسبت های اجتماعی ملاقات می کنید ، اغلب از مشاهده تفاوتی که در محیط کار از او دیده اید و بیرون از محیط کار می بینید ، متعجب میشوید .

شما در لباس های آخر هفته یا پایان روز میتوانید خود واقعی تان را نشان دهید . این همان جایی است که باید رنگ های واقعی را وارد زندگی تان کنید . رنگ روشن ملایم به شما آرامش می دهند و کمک میکنند استراحت کنید و از تنش ها و فشارهای طول هفته رها شوید .

رنگ ها و سایه ها آبی و سبز آرامش پایان روزتان را دوچندان می کنند . سفید ، صلح و صفا ایجاد کرده و آرامش بخش میکند . بنفش و ارغوانی ، کدورت ها ، نگرانی ها ، دلشوره ها ، ترس ها را کاهش میدهد و رضایت روحی ایجاد میکند .

اگر در یک بعدظهر با دوستان خود بیرون میروید . رنگ های روشن تر و گرم تری مانند قرمز و نارنجی ، الهام بخش گفتگو و رابطه ی گرم اجتماعی است و زمینه گفتگوی گرم و زنده ای را سر میز شام فراهم خواهد کرد . برای برخی پوشیدن لباس سیاه در شب ، دلخواه و محبوب است . اگر اضطراب شدید دارید ، از این رنگ استفاده نکنید .

زیرا حس دورن گرایی شما را دوچندان خواهد کرد و باعث تثبیت خلق تیره و غمگین تان خواهد شد . افرادی که شب ها استفاده از سایه رنگ های تیره را ترجیح میدهند ، باید از به کار بردن سرمه ای و آبی تیره که دلگیر و افسرده است و بنفش که تمایلات منفی و فریب کارانه ایجاد میکند . اجتناب کنند .

لباس هایی که سلامتی را افزایش میدهند :        

 

رنگ های مختلفی که برای دوختن لباس هایمان از آنها استفاده میکنیم ، همانند فیلتر نور یا رنگ عمل میکنند . وقتی نور طبیعی از لابه لای لباس عبور میکند ، ارتعاشات رنگ های مورد نیاز را به بدن منتقل می کند . ما برای رسیدن به حداکثر سلامتی به همه رنگ های طیف نور نیاز داریم . استفاده ی  بیش از حد رنگ های مشکی ، خاکستری ، سفید و قهوه ای تاثیر شدیدی بر روحیه ما دارد . بعضی از رنگ ها مثل سفید همه ارتعاشات نور را از خود عبور میدهند و ما مقدار متعادلی از آنرا جذب میکنیم و بدنمان پاکسازی می شود تا احساس بهتری داشته باشیم . در مقابل پارچه سیاه همه طیف نور را منعکس میکند به همین دلیل رنگ مشکی رنگ منفی بشمار می رود .

در استفاده بیش از حد رنگ مشکی دقت بیش تری داشته باشید . زیرا کمبود انرژی نور در بدن به سلامتی آسیب می رساند . شاید با استمرار در پوشیدن رنگ مشکی خود را از نور محروم می کنید . همان طور که می دانیم انرژی رنگ های گوناگون تاثیر شدیدی روی ما دارد . هنگامی که حالتان خوب نیست یا کسالت دارید . می توانید لباس هایی به رنگ مورد نیاز بدنتان انتخاب کنید . در این صورت رنگ انتخابی شما کمک خواهد کرد که مشکل سلامتی خود را قبل از جدی شدن و تبدیل شدن به بیماری بر طرف کنید .

استفاده از زیورآلات ، تاثیر رنگ ها در زندگی

اغلب درلباس پوشیدن ، ناگزیر از پیروی و رعایت عرف ، مقررات و مناسبات خاص هستیم و پوشیدن لباس هایی به رنگ های مورد نیازمان ، همیشه امکان پذیر نیست . میتوانید رنگ انتخابی خود را با استفاده ی زیرکانه از تزیینات و لوازم جانبی فراهم کنید . با انتخاب زیورآلاتی از جنس سنگ های رنگی ، شال ، روسری ، دستکش و کیف این کار را انجام دهید . به سادگی می توانید تکه ای کریستال به رنگ مورد نیاز خود در جیبتان نگه دارید تا از ویژگی های درمانی و انرژی رنگی مورد نیاز آن بهره مند شوید .

مواد غذایی انگیزه دهنده و متعادل کننده :

ما می توانیم با غذاهایی که می خوریم ، در ارتعاشات رنگ های مورد نیاز بدنمان تعادل ایجاد کنیم . بر اساس طب سنتی مشرق زمین ، هر قسمت از بدن با یکی از مراکز روحی و معنوی بدن که چاکرا نامیده می شود ارتباط دارد . هر چاکرا با رنگ خاصی فعال می شود . هر غذایی رنگ خاصی دارد که با تحریک یک ارگان و انرژی روحی معنوی چاکرای متاثر از آن می تواند بر سطح انرژی بدن ما تاثیر مستقیم بگذارد . گاهی ممکن است مجذوب غذاهایی با رنگ خاص شوید . برای داشتن انگیزه و تحرک نسبت به خوردن غذاهای قرمز ، نارنجی و زرد تمایل بیش تری نشان خواهید داد . اگر به آرامش و انرژی های متعادل تر نیاز داشته باشید در جستجو غذاهایی به رنگ سبز یا آبی خواهید بود . اگر مغز شما نیاز به تغذیه داشته باشد مجذوب غذاهای تیره رنگ مانند بنفش و نیلی خواهید شد .

غذاهای قرمز محرک تولید انرژی در بدن هستند و غذاهای آبی رنگ آرامش ایجاد می کنند و غذاهای سبز در بهبود فعالیت قلب موثر است . امیدواریم که مقاله تاثیر رنگ ها در زندگی برای شما مفید بوده باشد . مجموعه ماسیا تنها برند تولید کننده زیورآلات صدفی و دریایی در کشور بهترین ها را برای شما عزیزان آرزو می کند .

منبع : رنگ ها – مری لامبرت / نیکو اعلاباف

ماسیا

ماسیا اولین برند تولید کننده زیورآلات صدفی در ایران می باشد

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق این سایت متعلق به ماسیا می باشد