ترند چیه ؟

ترند چیه ؟

اسم ترند را احتمالا بارها در صفحات اجتماعی یا سایر صفحات مثل گوگل و اخبار شنیده اید اما به راستی ترند چیه ؟

قبل از قرن ۱۹ خیلی از لباس ها به سفارش و با توجه به سایز افراد دوخته می شدند اما با ظهور وسایل اتوماتیک مثل چرخ خیاطی میزان تولیدات بالا رفت .

دیگر مثل گذشته سفارشی دوزی کمتر مرسوم شد بطوریکه سرمایه داران با خرید چرخ های خیاطی متعدد و ایجاد اشتغال روی آورند به تولید انبوه و کم کم کارگاه ها به کارخانه ها تبدیل شد .

ترند چیه ؟

این کار باعث شد تنوع لباس ها افزایش و قیمت آنها کاهش و با سرعت کمتری در اختیار مصرف کننده قرار گیرد که بسیار نیز برای مصرف کننده مورد قبول بود و در اصل نیاز مصرف کننده را بر طرف کرد .

تمامی این پیشرفت ها و بالا رفتن نیاز باعث شد ترند بوجود بیاید .ترند یک واژه فرانسه به معنی روش و راه است .  

ترند در واقع به زبانی عامیانه یعنی  چیزی که در یک سال محبوب میشود مثل خیلی از لباس ها ، روزی در ایران شلوار دم پا یا پایه گشاد برای مردان محبوب بود و اکثرا به دنبال این نوع شلوار ها بودند اما الان این طور نیست و یا کمتر مردی دم پا می پوشد .

ترند چیه ؟ مد چیه ؟

این یعنی ترند ، اما نباید ترند را با مد اشتباه گرفت با یک مثال سعی خواهیم کرد تفاوت این دو را مطرح کنیم هر چند که رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند .

وقتی چیزی در میان انسان ها محبوب میشود بیش تر استفاده می شود و در جامعه بیش تر نمود دارد

تا آنجا که اینقدر میان افراد وسعت پیدا خواهد کرد که به مد تبدیل خواهد شد . یعنی همان جریان پیش رونده .. یا حتی به عبارتی میتوان گفت مد برای امروز است و ترند برای آینده است

به این خاطر ترند میتونه عمر کوتاهی داشته باشه بر خلاف مد چون در واقع مد جا میافته در اجتماع

حال عومال متعددی در ترند و مد شدن پوشاک ، اکسسوری ها و غیره تاثیر دارد که از جمله این موارد میتوان به فرهنگ ، اقتصاد ، سیاست ، اجتماع و غیره در هر کشوری اشاره کرد .

ترند چیست مردانه و زنانه مقاله

لازم به توضیح است ترند و مد الان به یک رشته تخصصی تبدیل شده است که هر ساله با توجه به فصل اساتید برجسته این حوزه طرح هایی را مطرح میکنند و در نهایت با تبلیغات بسیار اعلام میکنند و بهه دنبال آن محصولات مربوطه نیز ساخته و آماده عرضه به بازار های می گردد .

از اینکه ماسیا برند تولید کننده زیورآلات صدفی را انتخاب نمودید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم مقاله مفید بوده باشد .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد