021 - 91 01 13 28
تهران - بلوار اندرزگو - سلیمانی - پلاک 5

ترند چیه ؟

ترند چیه ؟

اسم ترند را احتمالا بارها در صفحات اجتماعی یا سایر صفحات مثل گوگل و اخبار شنیده اید اما به راستی ترند چیه ؟

قبل از قرن ۱۹ خیلی از لباس ها به سفارش و با توجه به سایز افراد دوخته می شدند اما با ظهور وسایل اتوماتیک مثل چرخ خیاطی میزان تولیدات بالا رفت .

دیگر مثل گذشته سفارشی دوزی کمتر مرسوم شد بطوریکه سرمایه داران با خرید چرخ های خیاطی متعدد و ایجاد اشتغال روی آورند به تولید انبوه و کم کم کارگاه ها به کارخانه ها تبدیل شد .

ترند چیه ؟

این کار باعث شد تنوع لباس ها افزایش و قیمت آنها کاهش و با سرعت کمتری در اختیار مصرف کننده قرار گیرد که بسیار نیز برای مصرف کننده مورد قبول بود و در اصل نیاز مصرف کننده را بر طرف کرد .

تمامی این پیشرفت ها و بالا رفتن نیاز باعث شد ترند بوجود بیاید .ترند یک واژه فرانسه به معنی روش و راه است .  

ترند در واقع به زبانی عامیانه یعنی  چیزی که در یک سال محبوب میشود مثل خیلی از لباس ها ، روزی در ایران شلوار دم پا یا پایه گشاد برای مردان محبوب بود و اکثرا به دنبال این نوع شلوار ها بودند اما الان این طور نیست و یا کمتر مردی دم پا می پوشد .

ترند چیه ؟ مد چیه ؟

این یعنی ترند ، اما نباید ترند را با مد اشتباه گرفت با یک مثال سعی خواهیم کرد تفاوت این دو را مطرح کنیم هر چند که رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند .

وقتی چیزی در میان انسان ها محبوب میشود بیش تر استفاده می شود و در جامعه بیش تر نمود دارد

تا آنجا که اینقدر میان افراد وسعت پیدا خواهد کرد که به مد تبدیل خواهد شد . یعنی همان جریان پیش رونده .. یا حتی به عبارتی میتوان گفت مد برای امروز است و ترند برای آینده است

به این خاطر ترند میتونه عمر کوتاهی داشته باشه بر خلاف مد چون در واقع مد جا میافته در اجتماع

حال عومال متعددی در ترند و مد شدن پوشاک ، اکسسوری ها و غیره تاثیر دارد که از جمله این موارد میتوان به فرهنگ ، اقتصاد ، سیاست ، اجتماع و غیره در هر کشوری اشاره کرد .

ترند چیست مردانه و زنانه مقاله

لازم به توضیح است ترند و مد الان به یک رشته تخصصی تبدیل شده است که هر ساله با توجه به فصل اساتید برجسته این حوزه طرح هایی را مطرح میکنند و در نهایت با تبلیغات بسیار اعلام میکنند و بهه دنبال آن محصولات مربوطه نیز ساخته و آماده عرضه به بازار های می گردد .

از اینکه ماسیا برند تولید کننده زیورآلات صدفی را انتخاب نمودید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم مقاله مفید بوده باشد .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواهرات لوکس منحصر بفرد و غیر قابل تکرار
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد