تفکر به اضافه اقدام

تفکر به اضافه اقدام

تفکر به اضافه اقدام ، تا حالا فکر کردید چه طوریکه که یک شخص موفق می شود و یک نفر شکست می خورد و یک نفر در حالیکه که به موفقیت نزدیک می شود در نهایت شکست می خورد ؟

اگر دقت کرده باشید هر موفقیتی از یک اقدام یا یک تلاش چه بصورتی فیزیکی یا چه به صورت فکری حاصل می شود . امروز می‌خواهیم در مورد الفبای موفقیت مقاله ای بنویسیم لذا به نظرم عنوان تفکر به اضافه اقدام می تواند عنوان مناسبی برای محتوای الفبای موفقیت باشد .  در زندگی زمانی موفق خواهید شد که بدانید و حضور داشته باشید .

اگر دانش را بدست بیاورید اما حضور نداشته باشید فایده ندارد و نمیتوان کار را پیش برد . لذا در قدم اول بدانید اگر دانسته های خود را از تلاش و حضور خود دور کنید به شکست نزدیک خواهید شد . بگذارید کمی راحت تر با هم صحبت کنیم .

خاطره ای از تفکر به اضافه اقدام

همه ما انسان ها در اطراف خود افرادی را میبینیم که تحصیلات دانشگاهی دارند اما موفق نیستند . تا حالا فکر کردید چرا ؟ این دقیقا همان داشتن دانش است اما بدون حضور داشتن ! که دلایل متفاوتی دارد بخشی از آن مربوط به خود شخص و دیگری متعلق به محیطی که آموزش پیدا کرده است .

من خود نیز دانشجو بودم و اتفاقا بسیار هم فعال بودم بطوریکه قبل از دوران دانشجویی به کاری که می خواستم مشغول بودم وقتی وارد دانشگاه شدم دقیقا متوجه شدم که دانش و مطالب زیادی در کتاب ها خوانده می شوند و دانش تئوری بسیار هم نزد اساتید و هم در نزد دانشجو ها وجود دارد اما هیچ کدام یا بهتر است بگویم از ۱۰۰ نفر فقط دو نفر حضور داشتن بقیه فقط خواندن و نوشتن را آموختن و تجربه عملی نداشتند حتی اساتید !

با چشم می دیدم که در کلاس استاد ها بسیار توانا بودند اما هنگام بازدید علمی و کارهای عملی فوق العاده ضعیف حتی از یک اماتور هم ضعیف تر بودند !

زندگی یعنی همین یعنی بدانید و تفکر کنید و حضور داشته باشید ، زندگی از نظر من یک دومینو است اگر فقط در یک مورد ضعف داشته باشید دیگری هرگز پیش نخواهد آمد

مثال خوب ، تفکر به اضافه اقدام

برای اینکه درک بهتری از موضوع داشته باشید اجازه دهید یک مثال بزنم ، تصور کنید شما اطلاعات زیادی در مورد عشق خود دارید بدون اینکه او دوست داشته باشید ، این یک فاجعه است . یا در حالتی دیگر ممکن است در مورد درست زندگی کردن چیز های زیادی بدانید اما مهم این است که رفتار هم کنید و رفتار شما با دانسته های شما هماهنگ باشد . اگر غیر از این باشد به دیگران آسیب خواهید رساند .

دقت کرده اید در فضاهای اجتماعی مدرسان و مشاوران کسب و کار زیاد شده اند و خیلی ها شما را تشویق می کنند که کلاس آنها ثبت نام کنید و درآمد میلیونی داشته باشید به جز عده ای از آنها که برای عموم مشخص هستند بقیه این دوستان متاستفانه در دسته متضاد قرار می گیرند یعنی کسانی که دانش و عملشون یکی نیست و این افراد قطعا به شما آسیب میزنند . . .

تفکر به اضافه اقدام

چرا میگوییم دانش و تفکر آنها یکی نیست به این خاطر که خیلی می دونن و خیلی هم خوب صحبت میکنند برای شما اما هنوز هم خودشان به شخصه در بازار کسب و کار چیزی یا بهتر است بگوییم حرفی برای گفتن ندارند و کار خاصی نکردند متاستفانه این مطلب را می نویسم چون دوست خودم من نیز مشاور کسب و کار است اما کار خودش هیچ رونقی ندارد و حتی امروز یا فردا است که کار خود را از دست بدهد اما با همین شیوه یعنی صحبت کردن خوب ، خوش اخلاقی و چیزهایی که اکثر انسان ها دوست دارند بشنوند افراد زیادی را طعه قرار داده است اما این مطلب را می نویسم که هیچگاه شما طعمه نباشید !

مثبت اندیشی در راستای تفکر به اضافه اقدام

 اگر تفکر مثبت به تنهایی باعث زندگی موفق در طول زندگی می شد و یا همانند جادو عمل می کرد ۹۵ درصد از جمعیت کره زمین قطعا در امنیت ، آسایش و آرامش مالی کامل بودند و هیچ بچه ای گرسنه نبود ، هیچ خانواده ای به خاطر انواع کم و کاستی ها از هم طلاق نمی گرفتند و تمام افراد مثالی برای سلامتی در کنار ثروت و خوشبختی بودند و بدون شک به شما اعلام می کنم که شما نیز هیچ مشکلی نداشتید و مشکلات دیگران نیز نمی دیدید چون دیگران نیز مثل شما مشکلی نداشند !

متاسفانه بسیاری از افراد در تناقض فیزیکی با گفته های شان هستند و سعی دارند تفکر شما را در جهت منافع مالی خود در دست بگیرند . هر کاری بها و ارزشی دارد که باید توسط شما پرداخت شود و اینجاست که باید بگوییم مثبت اندیشی در راستای تفکر به اضافه اقدام ما را به اهدافمون نزدیک خواهد کرد .

حقیقت ناقص ، تفکر به اضافه اقدام

 اگر یک حقیقت به طور ناقص شنیده شود از یک دروغ بدتر و گمراه کننده تر است چرا که بعد از شنیدن برداشت شما میتواند هر آنچه در ذهن دارید را نابود کند و شما را گمراه کند . تفکر مثبت دقیقا یعنی یک تفکر ناقص که می تواند خطرناک باشد . تفکر به تنهایی نیاز شما را بر طرف نمی‌کند  و چیزی به دست نمی آورید . در واقع ، ناکامی به بار می آورد و همین طور بر عکس تلاش کردن بدون تفکر نیز ناقص خواهد بود ، چون که در هماهنگی با  کاری که انجام می دهیم نیست. خود را جای یک موسیقی دان بگذارید آیا مثبت فکر کردن در مورد موسیقی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد ؟ شما باید نواختن را بلد باشید تا بتوانید با تفکر و سلیقه قطعه ای جدید را خلق کنید .

کاری کنید تا ذهنتان عادت کند و باور کند که من مثبت اندیش هستم اما در این راستا تلاش خود را می کنم ! در غیر این صورت اگر تفکری داشته بشاید مثل دروغی می ماند که به خاطر تکرار زیاد باورش کردید .

قدرت عشق ، تفکر به اضافه اقدام

زمانی شما برنده می شوید که تلاش شما در راستای فکر شما قرار بگیرد . تا حالا این جمله را شنیده اید که قدرت عشق با عشق ورزیدن کامل می شود .  هیچ چیز به اندازه تفکر مثبت بدون هیچ عملی که آن تفکر را کامل کند نتیجه منفی برای شما ندارد . در واقع میتوان گفت ایمان بدون اقدام مرده است و افکار خوشحالی با خندیدن قدرت می گیرند ! من تما تلاش خود را کردم که با انواع مثال ها اهمیت این موضوع را برای شما بازگو کنم و امیدواریم که این کار را خوب انجام داده باشم.

مدارس باید به کارهایی که ما انجام می دهیم دیپلم دهند  ، نه چیزی که می دانیم ! هیچ چیز قدرتمند تر از یک تفکر مثبت که با اقدام مثبت پیوند خورده باشد نیست اگر استاد من دانش و تجربه را داشت شاید امروز در قسمتی از این مقاله از او یاد نمیکردم . صد البته که از این افراد زیاد دیدم و حتی با انها رفت و آمد هد داشتم که مسئول آموزش هزاران نفر بودند در سنین مختلف

 همان طور که میدانید سرمنشا اقدام فکر ما است . ما برای انجام دادن هر کاری اول فکر میکنیم چراکه در ناخودآگاه ذهن ما چنین شکل گرفته است لذا یک اقدام موثر با اندیشه را دنبال کنید .

بیدار باشید و تفکر کنید

شما باید بیدار باشید . چراکه برنده ها بیدار هستند و بازنده ها خواب می مانند . آنها غیر قابل پیش بینی هستند و اگر دقت کنید هر روز حضور موثری در دفتر کار یا بازار ها دارند . درسته که رویا پردازی خوبه و مقدمه کار آفرینی هست اما برنده های واقعی نمی توانند فقط رویا پرداز باشند چون اگر تلاش نکنند در رویای خود غرق می شوند در حالیکه آن فقط یک خواب است .

تفکر و فکرکردن مقاله ای در زیورآلات ماسیا

کسانی که دنبال رویای خود می روند بار ها زمین می خورند بار ها شکست میخورند و بلند می شوند و نا امید نیستند ! به یاد دارم سایتی که چندین سال روش کار کردم در یک اتفاق داشت از بین میرفت اما شکست را نپذیرفتم و ادامه دادم همزمان هم فکر می کردم و هم کار روی سایت تا نهایتا در ساعت ۴ نیمه شب سایت را مجددا به حالت اولیه برگرداندم . انگار مرده ای را زنده کردم !

یک مثال هم از آقای بابک بختیاری برای شما خواهم زد ، ایشان موسس برند بستنی های ایس پک بودند که برای تاسیس آیس پک با مقدار قابل توجهی بدهی شروع کردند که این بدهی محصل شکست در کار قبلیشون بود اما رویای ایشان بار دیگر ایشان را از زمین بلند کرد .

تفکر به اضافه اقدام ، به برنده ها فکر کنید

 اگر می خواهید از هدایای که زندگی پیشکش می کند بهره ببرید ذهن خود را عادت دهید که ازبرنده ها  پیروی کند . آنها را الگو خود قرار دهید با حداکثر توان تلاش کنید تا مثل آنها عمل کنید نهایتاً همه این تلاش ها شما را تبدیل به یک برنده واقعی می کند .

همان طور که میدانید شاید اگر تلاش هایم نبود و تا ساعت ۴ صبح روی سایت و کد نویسی آن کار نمیکردم هرگز الان در حال نوشتن نبودم هر چند که کم کم داشتم خودمو آماده میکردم که مجددا از اول کار را شروع کنم که بخیر گذشت !

اگر در زمان کنونی آنطور که دوست دارید زندگی نمی کنید ،نباید احساس بدی درباره آن داشته باشید و یا به خاطر گذشته ناراحت بشید . از همین امروز می توانید استارت شروع یک زندگی خوب را بزنید و تمامی اون شکست های گذشته میتواند کلیدی باشد برای باز کردن قفل ها

بزارید یک مثال جواهراتی بزنم برای شما ، یک سنگ عقیق خام که با به آن راف می گوییم در طبیعت روی زمین افتاده است مثل خیلی از سنگ ها که از کنارشان رد میشوید ظاهر اون ها در نگاه اول چندان جذاب نیست اما وقتی زیر تیغ برش میروند و از وسط به دو نیم میشوند میتواند دنیایی از رنگ را در آنها دید و بعد از اینکه مجددا تراش پیدا میکنند و صیقل داده میشوند و پولیش داده میشوند و روی یک انگشتر قرار می گیرند از اون سنگ بی ریخت یک کار لوس درمیاد . زندگی هم همین طور هست هر چه شما تراش داده بشوید اماده تر و بهتر می شوید ! من همیشه به زندگی میگم من آماده جنگ هستم تو فقط بیا جلو ..

فقط برنده ها ، تفکر کنید

همان طور که گفتم باید به برنده ها دقت کنید آنها بصورت ناخودآگاه و خودآگاه می توانند به شما کمک کنند . چرا میگم ناخودآگاه چون شما می توانید بدون نیاز به پول دادن و پرداخت هزینه فقط زندگی یکی از آنها را دنبال کنید ببینید چه ساعتی از خواب بیدار میشود در طول روز چه کارهایی انجام میدهند توی پست اینستاگرام چه موضوعاتی را مطرح می کنند . کار سختی هم نیست می توانید به اینستاگرام آنان مراجعه کنید با چند کلیک ساده . خیلی از آنها هم به شما کمک میکنند ! هستند آنهایی که کانال های آموزشی دارند و رایگان اطلاعاتشونو در اختیار شما قرار می دهند . بزرگترین هدیه که این دسته از افراد دریافت میکنند این است که ببیند کسی که در خواب روانی عمیق است بیدار شده و به اون هدف و موفقیت دست پیدا کرده است .

اجازه بدهید کمی در مورد خصوصیات این افراد صحبت کنم آن ها به راحتی پیدا و دیده می شوند شاید آنها را خیابان ها با ماشین های لوکس و گاه پیاده ، فروشگاه ها و غیره دیده باشید حتی گاهی فکر کنید آنها بد بخت هستند اما همان آدم  در خانه ای زیبا زندگی می کند فقط دوست ندارد روی ماشین سرمایه گذاری کند ، به سفرهای جالب می روند خانواده ای شاد دارد و با بدن های سالم زندگی می کنند و از زمانش خودشون بهترین استفاده را می کنند .

انتقادات بازنده ها

 برنده ها اجازه نمی دهند انتقادات بازنده ها حواسشان را پرت کند یا باعث بشه آنها سرعتشان کم شود . آنها مشغول تلاش کردن هستند تا رویاهایشان را به واقعیت تبدیل کنند . برنده شدن موقتی نیست ، یک کار همیشگی است ، یک کار را انجام دهید . ان هم به ذهن خود را این اجاره را بدهید که عادت کند که باید موفق شود .وقتی برنده شدن یک عادت برای شما بشه دیگر هیچ افکار منفی در شما تاثیر نخواهد داشت .

با این وجود متاسفانه باختن هم یک عادت است وقتی مشخص بشه که شما قادر نیستید هدف خود را مشخص کنید یا به اهدافتان برسید شما خواهید باخت و اگر چند بار این اشتباه را تکرار کنید باور خواهید کرد که شما یک بازنده هستید و در دفعه بعد اصلا شروع نمی کنید با این وجود که امکان دارند دفعه بعد شما برنده باشید … تفکر مثبت یعنی این . .

جا طلبی ، تفکر به اضافه اقدام

جاه طلب باشید ؛ ما باید برای رسیدن به رویاهای خود جاه طلب باشید و بزرگ فکر کنید چون بزرگ فکر کردن باعث میشه تلاش بیش تری کنید . اعتقاد دارم انسان تا قسمتی از زندگی خود مثل یک گوشی موبایل می باشد که با یک تنظیمات اولیه از کارخانه خارج می شود و در مغازه ها توزیع می شود . اگر شما بخواهید یک گوشی بخرید آنرا با تنظیمات کارخانه دریافت خواهید کرد اما لزومی نداره از همان تنظیمات کارخانه استفاده کنید چند روزی که با گوشی اشنا شدید پس زمینه را از عکس های دلخواه خود انتخاب می کنید سپس دکمه ها و آیکون ها را به مدل ها و رنگ های دیگر تغییر میدهید و این برای اپشن های دیگر نیز ممکن است اتفاق بیافتد .

ما انسان ها وقتی به دنیا می آییم تا قسمتی تنظیمات کارخانه روی ما اجرا میشه یعنی وارد مهد میشویم دوران دبستان ، راهنمایی ، دبیرستان و دانشگاه را طی می کنیم و نهایت ۵۰ درصد از ماه ها به هدف خود می رسیم و ۵۰ درصد هم خیر اما همه این ها همان تنظیمات کارخانه هست ! به نظرم کاری را کنید که دوست دارید حتی اگر مدرکی به شما ندهند !

اهداف اولیه انسان ها

با گذشت زمان و بزرگ شدن انسان اهدافی جدید را باید برای خود انتخاب کند . شما هدف داشتید که بعد از نوزادی بتوانید روی چهار دست و پا حرکت کنید که کردید بعد خواتسید راه برید روی دو پا که رفتید بعد خواستید که از غذاهای دیگران تغذیه کنید که کردید چون هدفی را تعیین کرده بودید و خانواده نیز به شما این کمک را کردند که انجام دهید .

آنها تبدیل به اهداف شدند و هنگامی که  به آنها دست پیدا کردید ، رضایت ، افتخار و لذت بیشتری با آنها همراه شد اما آسمان سقفی ندارد و باید به هرجایی که رسیدید بدانید فراتر از آن هم وجود دارند .  شما به صورت طبیعی می خواهید زندگی را با فراوانی تجربه کنید ، بهترین ها را داشته باشبد برای این کار اول باید چیز هایی  که می خواهید را داشته باشید یعنی حداقل ابزار اولیه ، البته گفتم ابزار فکر نکنید لزوما فیزیکی مد نظرم بود نه بلکه فکر نیز نوعی ابزار تلقی می شود .

نارضایتی سالم

اجازه بدید یک بازی خوب را به شما معرفی کنم . شما میتوانید یک نارضایتی سالم در زندگی خود ایجاد کنید این نارضایتی باعث می شود که به هر هدفی که رسیدید یک هدف دیگر داشته باشید که قف آن بلند تر قبلیه باشه متاسفانه در کودکی  به ما گفته شده که باید از چیزهایی که داریم راضی باشیم. چون اهداف و اهمیت آن ها از بین رفتند من به شما میگویم که شما هرگز نباید راضی باشید و نباید شاد باشید چون اگر این طوری فکر کنید شما در دسته برنده ها جای خواهید داشت .

بزارید یک مثال دیگر بزنم شما خانه ای دارید ۶۰ متری اگر راضی باشید دیگر تلاش نخواهید کرد اما اگر ناراضی باشید تلاش میکنید ( انسان در شرایط سخت کارآفرینی میکنه در شرایط سخت زندگیش عوض میشه و غیره ) و همین تلاش خانه شما را ۱۰۰ متر میرساند و همین طور متراژ های بالاتر

هدف بزرگ داشته باشید

در کل خود را آمده نگه دارید یعنی هدف بزرگ داشته باشید با افتخاررفتار کنید ( اگر جنسی قراره تولید کنید ، اگر خدماتی قرار هست بدید یا حتی اگر یک کارمند هستید ، آماده باشید که گاهی تنها شوید ، و شکست را تحمل کنید اما پافشاری کنید !

به طور مثال اگر کارمندی باید بدونید ممکنه اخراج بشی پس همیشه خودتو آماده کن . الان به دنیا نگاه کنید کرونا تمامی پرواز ها را کنسل کرده ، هر شرکت هواپیمایی تاجایی که توانسته تعدیل نیرو داشته پس هیچ چیز بخصوص در کارمندی صددرصد نیست و یک توصیه میکنم که اضافه کاری نگیرید و وقت و زمان اضافه کاریتون را روی خودتون یا روی تولید یا حتی کارهای دیگر سرمایه گذاری کنید . دنیا به هر چیزی که بتواند به آن بدهید نیاز دارد .  خلاصه که آماده تلاش کردن ، جستجو ، یافتن ، و کسب نکردن باشید چون آسمان سقف ندارد .

امیدواریم مقاله تفکر به اضافه اقدام که بخشی از آن برگرفته از کتاب الفبای موفقیت اثر باب پراکتور می باشد برای شما خواننده محترم مفید بوده باشد . باعث افتخار ما است اگر از بخش فروشگاهی ماسیا ، برند تولید کننده زیورآلات صدف و جواهرات صدف ( قدیمی ترین جواهر بشر ) دیدن فرمائید .

به پیج اینیستاگرام ماسیا بپیوندید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *