روش های جلوگیری از سرقت طلا و جواهرات در منزل زیورالات صدف ماسیا

جلوگیری از سرقت طلا و جواهر

جلوگیری از سرقت طلا و جواهر

جلوگیری از سرقت طلا و جواهر، همان طور که می دانید به خاطر ارزش زیاد و افزایش قیمت زیورآلات بخصوص طلا و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی همچنین نقره نگهداری از آنها جهت جلوگیری از سرقت و سوء استفاده خیلی مهم است. پس مالت را دو دستی بچسب تا دزد نبره ..

من خودم به شخصه این جمله را زیاد شنیدم اما هیچ کسی آموزش نداد که چطوری این کار را انجام بدهم. جلوگیری از سرقت طلا و جواهر تضمینی نیست اما بر اساس اصولی شانس دزد را برای دزدیدن کم می کند. حتی در رسانه ها چندان آموزش ندادند با وجود اینکه در خارج از ایران یک سری آموزش ها برای جلوگیری از سرقت طلا و جواهر وجود دارد که در ایران آن آموزش ها ارائه نمی شود.

جلوگیری از سرقت طلا در منزل مجله زیورالات صدف ماسیا

اگر هم ارائه شود با توجه به شرایط خاص کشور ما رعایت آن با تردید انجام می شود. البته دلایل زیادی برای انجام آن میتوان پیدا کرد. حتما توصیه میکنم این مقاله فروشگاه زیورالات و جواهرات صدف ماسیا را مطالعه کنید چون اگر تنها فقط یک نکته از آن برای شما مفید باشد می تواند ثروت شما را حفظ کند.

مقاله جلوگیری از سرقت طلا و جواهر یک مقاله عمومی است لذا همان طور که شما در حال مطالعه این مقاله هستید امکان دارد یک دزد هم در حال مطالعه این مقاله باشد پس انتظار می رود که خودتان نیز خلاقیت به خرج دهید.

همیشه برای مراقبت از خودم و ثروتم فکر خودم را جای یک دزد می گذارم که اگر وارد خانه خودم بشوم چه دیدگاهی نسبت به آن خانه دارم و اول از کدام قسمت ها شروع می کنم. با این تفاوت که من تجربه یک دزد را ندارم!

اولین قدم برای جلوگیری از سرقت طلا و جواهر

اولین کاری که باید برای جلوگیری از سرقت طلا و جواهرات خود انجام بدهید این است که نباید حرف بزنید! علت خیلی از سرقت ها از خود ما نشات می گیرد. بار ها در جمع های عمومی شنیدم که آقایان از خرید و نگهداری سکه و دلار و یا اشیاء گران قیمت و نگهداری آنها در منزل حرف می زنند. یا گاهی می گویند ما روی طلا سرمایه گذاری می کنیم. همین طور خانم ها در جمع های زنانه گاهی اشاره می کنند که دیروز کادو تولد، همسرم برای من گردنبند طلا خرید و یا حتی فردا می خواهم بروم طلا بخرم.

جلوگیری از سرقت  طلا و جواهر

یک بار در تاکسی نشسته بودم و راننده تاکسی در مورد همین موضوع با یکی از مسافرین بحث می کرد. راننده می گفت من بخشی از سرمایه ام را سکه می خرم شما چرا گذاشتی در بورس! اما هیچگاه با خود نگفت من اگر یک دزد بودم متوجه می شدم که در خانه ایشان مقداری سکه و طلا وجود دارد.

میتوانم در یک فرصت خوب یک نقشه خوب برای سرقت بکشم! پس به یاد داشته باشید فارق از اینکه سرمایه دار هستید یا خیر این توصیه از من را جدی بگیرید که اگر ثروتی قابل حمل دارید مثل طلا، نقره و سنگ های قیمتی هیچ گاه بازگو نکنید. یعنی نیازی نیست که در جمع حتی فامیل، دوستانه و همسایگان و غیره مطرح کنید.

نمی دانم این تیپ شخصیت از نظر شما خوب است یا بد اما من برای حفظ و نگهداری از ثروتم باید با دید شک به همه چیز و هر شخصی نگاه کنم. این نگاه بصورت مستقیم و غیر مستقیم امینت را برای من افزایش می دهد.

در کشور های خارجی مردم طلا را در صندوق امانات بانک قرار می دهد و یکی از آموزش های آنان همین است.  اما من در ایران می ترسم این کار را انجام دهم.

سرقت طلا و جواهر و نگهداری آنها در منزل

یک سوال، چرا همیشه افراد مقداری از ثروت خود را در خانه نگهداری می کنند؟ درست است یا غلط؟ من انجام بدهم یا خیر؟ اگر از من این سوال را بپرسید می گویم بله باید مقداری در منزل نگهداری شود. در هر شرایطی از جمله ورشکستگی بانک ها، اوضاع بد اقتصادی، کاهش ارزش پول و غیره طلا و نقره همیشه پول نقد است حتی اگر یک انگشتر نقره ساده باشد!

انسان موفق محکوم به فکر کردن است، بهتر است طوری فکر کنید که متفاوت از دیگران باشد! خیلی از افراد سکه ها و طلاهای خود را در کمد جای می دهد! واقعا مسخره است از نظر من …

اگر شما هم از این دسته افراد هستید سریعا به فکر تعویض جای جواهرات و ثروت خود باشید. اگر گاو صندوق خریداری کردید و آنرا در داخل کمد گذاشتید باز هم خنده دار است!

خیلی از خانم زیورآلات خود را روی میز آرایش و یا کشوی زیر آن قرار می دهد که فوق العاده کار خطرناکی است حتی مبتدی ترین دزد ها همیشه یک نگاه به کمد و کشو می اندازند به یاد داشته باشید اگر طلا و جواهر خریداری می کنید وسایلی برای تامین امنیت آن هم خریداری کنید. من خودم شخصا اگر ۱ سکه طلا داشته باشم حداقل به اندازه ۲ سکه امنیت آن را خریداری و تامین میکنم!

حالا از این قسمت به شما یک سری روش ها را آموزش خواهم دادم که حتما باید شما هم خلاقیت به خرج دهید تا ثروت خود را خوب نگهداری کنید حتی بهتر از بانک ها و صندوق امانات بانک ها، البته که همیشه خطر وجود دارد و این روش ها فقط کم کننده احتمالات است.

روش های جلوگیری از دزدی و سرقت طلا

توی فیلم ها و حتی واقعیت دیدید که یک صندوق سکه یا طلا جواهر را از زیر زمین در می آورند، من هم به شما همین را می گویم بهترین و امن ترین جا دفن طلا و جواهرات است که شاید اگر هزاران سال هم بگذرد این قدر باقی بماند و دور از دسترس باشد تا نسل های آتی آن را گنج خطاب کنند !

برای این کار می توانید یک گاو صندوق کوچک خریداری کنید قسمتی از کف خانه را بکنید گاو صندوق را همراه با جواهرات خود در این محل قرار دهید! سپس خاک بریزید و کاشی و یا سرامیک را قرار دهید بطوریکه انگار هیچ اثری از حفر زمین وجود ندارد

شاید سوال های زیادی داشته باشید که من قسمتی از آنها را حدس خواهم زد. امیدوارم که جواب سوال خود را بگیرید. اول اینکه من طبقه همکف نیستیم و در یک آپاراتمان هستیم طبقه چهارم و اگر زمین را بکنم میرسم منزل طبقه پایین!

یا یک سوال دیگر آخه نمیشه که من الان می خواهم به مهمانی برم و نیاز دارم که یکی از سرویس های طلا خود را استفاده کنم. نمی توانم هر دفعه زمین را بکنم گاو صندوق را باز کنم خیلی سخته

در بهترین حالت اگر شما سکه طلا خریداری می کنید و یا جمع آوری می کنید این روش خیلی عالیه یا حتی شمش نقره و یا طلا گرفتید و منزل شما بگونه ای است که این امکان وجود دارد که می توانید بکنید و دفن کنید. این روش خیلی خوبه فقط یادتون باشه که دستگاه ها ردیاب فلزات تا حدود ۱ متر و نیم را تشخیص می دهند.

زندگی در آپارتمان و تامین امنیت

شما اگر میخواهید مهمانی بروید اول باید حساب کنید که در ماه چند تا مهمانی می روید که نیاز به استفاده از  یک سرویس گران قیمت طلا دارید ؟ و دوم اینکه آیا برای شما سخت هست که یک روز قبل از مهمانی به خود زحمت بدهید و محل دفن جواهرات خود را بار دیگر بکنید و به آن درسترسی داشته باشید .

اطمینان دارم اگر به خود زحمت ندهید ، دزد ها با کمترین زحمت در جای دیگر آنرا برمی دارند . البته این فقط یک راه هست با مقاله جلوگیری از سرقت طلا و جواهر همراه شوید تا بقیه را به شما بگویم .

من به افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند کاملا حق می دهم! اما در آپارتمان ها بجای دفن می توانید از سقف های کاذب استفاده کنید سقف های بلند کاذب که سیستم های برق، تهویه و یا غیره درون آنها عبور کرده است.

این کار شانس شما را  افزایش خواهد داد . به یاد داشته باشید یک دزد تنها چیزی که برایش مهم است زمان است ! اگر زمان را خوب مدیریت نکند زندان می رود ! وقتی داخل سقف کاذب قرار می دهید زمان خریداری میکنید ! یک دزد وارد خانه می شود اول جاهای آسان را می گردد بعد دنبال سخت تر میگردد .

وقتی طلا و جواهر را داخل کمد قرار می دهید سریع پیدا میکنه اما برای سقف کاذب باید تک تک زیر هر کدام صندلی بگذارد ، لامپ را خارج کند آیا باشه آیا نباشه ! یکم فکر کنیم و این را تصور کنید چقدر سخته و همیشه یک دزد استرس گیر افتاده شدن را دارد پس نمی تواند درست تصمیم گیری کند

دوربین مدار بسته و تامین امنیت

در کنار مسائل فوق همان طور که قبلا گفتم از دوربین های کوچک و بزرگ مدار بسته در نقاط حساس و البته دور از هدف اصلی خود بهره ببرید ! از دوربین ها میکرو و ریز در داخل خانه استفاده کنید و از دوربین ها بزرگ در خارج از خانه ، اگر به آلارم و آژیر هم مجهز کنید که دیگر عالی میشه …

یک شرکت خوب با محصولات خوب به شما معرفی می کنم که میتوانید برای خرید دوربین ها امنیتی به آن مراجعه کنید و اصلا نیاز نیست چیز زیادی از دوربین ها بدانید آن ها خودشون کمکتون میکنن و حتی خودتون هم میتوانید دوربین را نصب و تنظیم کنید . شرکت توسعه ارتباطات تیوا میتواند این مشکل را برای شما حل کند .

اگر مقدار کمی طلا دارید میتوانید در یک قوطی ضد آب قرار دهید و قوطی را داخل تانک توالت فرنگی قرار دهید این کار برای زیورآلات دم دستی و جواهرات زنانه که بیش تر کاربرد دارد خیلی خوبه چون به راحتی میتوانید بردارید و مجددا داخل تانک قرار دهید و یا همین طور سیفون های تانکی نیز بد نیستند اما خیلی سخته . با مقاله جلوگیری از سرقت طلا و جواهر همراه باشید .

بزار دزدی کنه اما به روش تو

یک روش دیگر هم به شما میگویم که خیلی جالبه و حتی تنهایی هم کاربرد دارد اگر گاو صندوق خریداری کردید دو تا بخرید یکی کوچک و دیگری بزرگ . گاو صندوق کوچک را داخلش کمی وسایل معمولی بگذارید و در جایی قرار دهید که کاملا در دید باشد .

سرقت از طلا و جواهر و آموزش جلوگیری از آن در ماسیا بخوانید

یعنی اگر دزدی وارد منزل شما شد به راحتی بتواند آنرا تشخیص دهد و بر عکس گاو صندوق اصلی خود را در جایی قرار دهید که چندان مورد دیدن نباشد و قابل حمل کردن هم نباشد یعنی وزن زیادی داشته باشد در این صورت شک نکنید دزد ها به خاطر زمان گاو صندوق کوچک را بر می دارند و میروند با وجود اینکه چیزی داخل نیست در واقع حواسشون را پرت میکنید با این روش و توجه دزد به چیزی جلب میشه که شما دوست دارید نه آن چیزی که یک دزد دوست داره

همیشه یک گاو صندوق الکی در خانه داشته باشید و هر چیز بی ارزشی را در آن بگذارید و قفل کنید بطوریکه هم زود پیدا بشه  و صد البته قابل حمل باشه در این صورت احتمال ۹۹ درصد شما موفق خواهید شد و جلوگیری از سرقت طلا و جواهر خودتون کردید .

کلام آخر

مقاله جلوگیری از سرقت طلا و جواهر خیلی گسترده است و نمی شود تمام مسائل آنرا به طور ریز بیان کنم اما روش هایی که به هر دلیل فکر کردم موثر هست را به شما آموزش دادم امیدوارم که ثروت شما که اطمینان دارم از زحمت خود به دست آورده اید همیشه در کنار شما باشد .

این مقاله بصورت تقریبا تخصصی به موضوع جلوگیری از سرقت طلا و جواهر پرداخته شد اما توصیه میکنم سایر مقالات ماسیا در مورد نگهداری از زیورآلات را مطالعه کنید در آن مقالات هم اشاراتی کردم و نکانی را مطرح کردم .

اگر اموال شما دزدیده شده است و خاطره ای از دزدی و یا سرقت محل سکونت خود دارید در انتهای مقاله در قسمت نطرات برای ما توضیح دهید و شیوه سرقت را بفرمائید چراکه با این کار خود کمک زیادی میکنید به افرادی که این مقاله را می خوانند و آنان نیزعلاوه بر ما متوجه شیوه های مختلف سرقت از طلا و جواهر می شوند . حتما ذکر کنید که جواهرات و طلاهای خود را در کدام نقطه از محل سکونت خود نگهداری می کردید و چه مقدار از نظر اقتصادی ضربه خورده اید .

امیدوارم که مقاله جلوگیری از سرقت طلا و جواهر برای شما خواننده محترم مفید بوده باشد . باعث افتخار ما می باشد اگر از بخش فروشگاهی ماسیا برند تولید کننده زیورآلات و جواهرات صدفی بازدید بفرمائید .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیونید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد