021 - 91 01 13 28
تهران - بلوار اندرزگو - سلیمانی - پلاک 5

خواص درمانی صدف ها

خواص درمانی صدف ها

خواص درمانی صدف ها، امروز می خواهیم در مورد خواص درمانی صدف ها بخصوص از جنبه های مختلف مثل رنگ درمانی، فنگ شویی، انرژی درمانی و غیره صدفها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

همان طور که بارها اشاره کرده ایم صدف ها زیر مجموعه سنگ ها و گوهرهای نیمه قیمتی با منشا آلی مثل کهربا، شبق، مرجان و غیره هستند که توسط مجموعه ماسیا با فرآوری های مخصوص در زیورآلات و جواهرات ماسیا بکار گرفته می شوند. البته که در بسیاری از کشور ها آنچان صدف ها جایگاه خاصی دارند که در کنار سنگ های قیمتی و گران مثل یاقوت و زمرد بکار گرفته می شوند.

خواص درمانی صدف ها بکار رفته در انگشتر مردانه و زنانه صدف ماسیا

حالا یک سوال بپرسیم؟ چرا صدف ها اینقدر مهم هستند؟ در جواب این سوال بدون تردید به زیبایی شناسی صدف ها می توان اشاره کرد. صدف ها فوق العاده زیبا و البته گران هستند که رنگ های گوناگون و گاهی بی نهایت رنگ را پوشش می دهند که می توانند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کنند و ما از سراسر جهان صدف های خاص را گرداوری می کنیم و در جواهرات بخصوص انگشتر صدف مردانه و انگشتر صدف زنانه و گردنبند زنانه صدف خود بکار می بریم.

خواص درمانی صدف ها، جسمی و روحی

انسان ها از محیط اطراف خود انرژی های متفاوتی دریافت می کنند، این انرژی ها از رنگ های متفاوت ایجاد می شوند و هر رنگ روی قسمتی از مغز شما تاثیر گذار است و این تحریک کمک به بیان بیش تر احساسات و خصوصیات فردی انسان ها خواهد کرد. صدف ها از نظر روحی و روانی در علم فنگ شویی نماد عشق بی حد مرز هستند و چون از آب گرفته می شوند تمامی جنبه های عنصر آب را نیز دارند و می توانند آنها را به شما منتقل کنند این موارد شامل :

نجابت، افزایش احساس عاشق بودن، افزایش زیبایی، افزایش شادی در زندگی، غلبه بر مشکلات دورنی و احساسی همچنین آرامش دهنده روح و روان است. در چنین شرایطی قدرت تصمیم گیری شما افزایش پیدا خواهد کرد و حس مشارکت برای انجام کارهای روزانه در شما زیاد خواهد شد و در این صورت به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.

در بسیاری از مقالات به خواص درمانی صدف ها و خواص جسمی صدف ها نیز اشاره شده است. صدف ها برای درمان التهاب مفاصل یا همان آرتریت و دیگر بیماری های مفصلی، استخوانی، مشکلات قلبی و گوارشی و عضلانی نیز توصیه شده است.

رنگ صدف و انرژی درمانی صدف

همین طور در قسمتی از مقالات موجود به تاثیر مثبت خواص درمانی صدف ها روی تمامی چاکراهای بدن اشاره شده است. به طور مثال صدف ها با تاثیر روی چاکرای سوم یا Solar plexus chakra کمک موثری به کاهش دردهای شکمی به خصوص برای عادات ماهیانه بانوان و دختران دارد یا همین طور با تاثیر مثبت روی چاکرای چهارم غم و اندوه که گاهی از ترس انسان نشات می گیرد را از قلب رها می سازد یا همین طور با تاثیر مثبت روی چاکرای ششم یا Third eye chakra باعث افزایش فراست یا همان دانایی و خرد فردی می شود.

ما به عنوان اولین تولید کننده جواهرات صدف و زیورآلات صدف در ایران که انواع مختلف زیورآلات صدفی از جمله انگشتر صدف نقره مردانه، انگشتر صدف نقره زنانه، گردنبند صدف نقره و غیره را تولید می کنیم بر این باور هستیم که خواص درمانی صدف ها با تاثیر از رنگ های بی شمار صدف ها و علم رنگ درمانی باعث خوب شدن احساس درونی شما یا حتی احساس جسمی شما خواهند شد که در مطالب فوق به ریز جزئیات آن اشاره کردیم.

خواص درمانی صدف ها و انرژی سنگ صدف در فروشگاه زیورآلات صدفی ماسیا

در این راستا یک کتاب کامل و علمی بنام اثر رنگ ها تالیف مری لامبرت را به شما معرفی خواهیم کرد که به طور کامل و روشن در مورد اثر و انرژی هر رنگ همچنین خواص درمانی صدف ها در آن به طور کامل توضیح داده شده است و ما در این قسمت تلاش می کنیم تا خواص درمانی صدف ها را بر اساس رنگ هر صدف بر روی ذهن و جسم انسان بررسی کنیم.

انرژی سایر رنگ ها

صدف هایی به رنگ سبز:

نگین صدفی انگشتر یا گردنبند هایی که به رنگ سبز هستند طبق سنت چین و اروپا باعث رشد و کمال می شوند و این رنگ در اسلام نیز مقدس است، زیرا خداوند هرگز به صورت شخصیت نشان داده نمی شود، ولی نشانه های او همه جا و در طبیعت حی و حاضر است.

سبز، رنگ طبیعت، همدلی، تعادل و تسکین دهنده احساسات دورنی شما است و از استرس شما کم خواهد کرد و حامی و پشتیبان شما خواهد بود و قدرت تصمیم گیری شما را افزایش خواهد داد.

اگر به دنبال ایجاد رابطه عاطفی جدید هستید سایه های رنگ سبز که رنگ چاکرای قلب بشمار می رود برای شما بسیار مناسب است. رنگ سبز در شخصیت شناسی نشان دهنده فردی تابع سنت و عرف که یک زندگی متعادل و امن را می پسندد و از طبیعت لذت می برد است.

استفاده از زیورآلات سبز تسکین دهنده احساسات و عواطف، شفا دهنده عمومی و در بازسازی سلول های بدن مفید است و در بر طرف کردن مشکلات ریه و قلب مفید است و لخته های خونی را بر طرف می کند.

همچنین رنگ سبز فشار خون را تنظیم می کند و سطح اسیدی و بازی خون را متعادل می کند. این رنگ با تاثیر روی غدد درون ریز تیموس روی چاکرای قلب و چهارم (وسط سینه) تاثیر گذار است. از نظر عملکرد عاطفی رنگ سبز تاثیر زیادی روی عشق و چاکرای قلب دارد لذا در صورت انسداد و استفاده کم از رنگ سبز احتمال ایجاد مشکل در ابراز و دریافت عشق خواهید داشت.

انرژی سایر رنگ ها

صدف هایی به رنگ فیروزه ای آبی :

صدف هایی که رنگ آبی فیروزه ای هستند  روی پنجمین چاکرا یعنی چاکرای گردن تاثیر گذار هستند و غدد تیروئید، پاراتیروئید و بخش فوقانی شش ها و گردن تاثیر گذار است که بخش ابراز وجود و ارتباط است. انسداد در این چاکرا در قالب رفتارهای غیر قابل کنترل و یا خیلی کنترل شده خواهد شد لذا حتما حداقل یک انگشتر به این رنگ در جعبه زیورآلات و جواهرات خود داشته باشید.

استفاده از نگین صدف آبی فیروزه ای از تنش ها می کاهد و موجب تغییر در عادات بد زندگی می شود، ورم بدن را کاهش می دهد، کمک به ترمیم کبودی و زخم های بدن ها بخصوص بریدگی ها می کند و سوختگی و سردرد را کاهش می دهد. البته توصیه می شود اگر افسرده هستید از سایر صدف ها استفاده کنید.

افرادی که از صدف هایی با رنگ آبی فیروزه ای استفاده می کنند اکثرا خوش مشرب و سرشار از زندگی می شوند که به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند.

رنگ صدف آبی فیروزه ای خنک و آرامش دهنده است که مشوق شادی و سلامتی است. خستگی ذهن را برطرف می کند و فرصت تغییر و دگرگونی را در زندگی ایجاد می کند.

اثر رنگ ها

صدف هایی به رنگ قرمز :

صدف قرمز، رنگ سرزنده و محرک انتهای گرم طیف نور است که با جاه طلبی و آغازی دوبار ارتباط دارد. صدف قرمز گرمی و هیجان به همراه دارد و گردش خون را افزایش می دهد. لذا اگر فشار خون بالایی دارید از این رنگ صدف استفاده نکنید و برعکس رنگ سبز برای شما تاثیر بخش است.

صدف هایی با رنگ قرمز باعث افزایش استقامت، قدرت و قوای جسمانی شما می شوند و استفاده از صدف قرمز برای خانم ها بشدت توصیه می گردد و آنها را جذاب تر می کند.

افرادی که رنگ صدف قرمز را انتخاب می کنند افرادی قوی و پرحرارت هستند که هیجان را دوست دارند. رنگ قرمز صدف به کم خونی و بهبود سرماخوردگی کمک فراوانی خواهد کرد و محرک انرژی و سرزندگی و برطرف کننده کسالت و خشتگی است. در صورتیکه عصبی هستید یا فشار خون بالایی دارید استفاده از نگین صدف قرمز برای شما توصیه نمی شود. رنگ قرمز صدف روی چاکرای اول در قسمت انتهایی بدن و لگن تاثیر گذار است و روی غدد فوق کلیوی تاثیر مستقیم دارد.

صدف هایی به رنگ سیاه و خاکستری:

نگین صدف مشکی یک رنگ باکلاس و جذاب است که فارق از جنسیت در گردنبند های زنانه و انگشتر مردانه صدفی ماسیا بکار گرفته می شوند. صدف مشکی نسان از حمایت و پشتیبانی دارد و بسیار رنگ مرموزی است. این رنگ صدف آرامش دهنده و زمینه خود انتقادی است.

استفاده از انگشتر و گردنبند نگین صدف مشکی و خاکستری به عنوان نمادی از قدرت شناخته می شود و اگر یک مدیر هستید یا به جلسات متعدد مدیریتی دارید این رنگ صدف اقتدار شما را به عنوان یک مدیر زیاد خواهد کرد. افرادی که این رنگ صدف را انتخاب می کنند افرادی هستند که برای سنت و عرف احترام زیادی قائل  هستند و می توانند احساسات درونی خود را پنهان کنند. این نوع صدف افزایش دهنده اعتماد بنفس، عدم وابستگی، کنترل و تسلط و حمایت شما خواهد بود.

صدف هایی به رنگ سفید:

این نوع صدف ها که دارای رنگ سفید هستند بینش و بصیرت زندگی را در شما افزایش خواهند داد و به پاکسازی تمامی سطوح بدن می پردازد و درد را تسکین می دهد.  افرادی که از صدف سفید استفاده می کنند دارای شخصیت متکی به خود و خونسرد هستند.  این رنگ روی چاکرای هفتم که مغز است تاثیر گذار است و غدد درون ریز پینه آل را تحریک می کند.

این رگ باعث پاکی، خلوص و نماد معصومیت است. حمایت، آسایش، آرامش را به همراه دارد و به شما فرصت اندیشیدن و فکر کردن می دهد. صدف هایی به رنگ سفید در قبایل آمریکایی بخصوص سرخپوست ها هنگام ازدواج به بانوان به مفهوم پاکی اهدا می شود.

صدف هایی به رنگ بنفش:

صدف هایی به رنگ بنفش برانگیزاننده و مشوق حس عزت و احترام است. به متعادل کردن هورمون ها کمک می کند و در درمان استرس ها و تنش های ذهنی و دردهای عصبی موثر است. این رنگ روی چاکرا ششم، ریشه مغز و غده پینه آل و هیپوفیز تاثیر گذار است.

این رنگ صدف به بخش روحانی و معنوی که به رشد عشق به زندگی و پرورش بعد هنر کمک می کند موثر است. و باعث می شود فرد نسبت به دیگران عواطف خود را بروز دهد. در صورت انسداد در این چاکرا فرد حس تنهایی و ناامیدی خواهد کرد.

صدف هایی به رنگ نارنجی:

صدف هایی که رنگ نارنجی هستند باعث افزایش خلاقیت و میل جنسی شما را کنترل می کنند. انسداد در این چاکرا که دومین چاکرا محسوب می شودفعالیت جنسی را سرد و از هیجان دور خواهد کرد. این رنگ صدف روی تخمدان ها، بیضه ها، کلیه ها، مثالنه و روده کوچک و بزرگ تاثیر گذار است.

این رنگ صدف به خلاقیت شما کمک می کند و سیستم تنفسی و عصبی را تقویت و درد و دل پیچه را تسکین خواهد داد.این رنگ صدف نشان از استیاق شما و اراده شما برای انجام هر کاری خواهد داشت.

نارنجی تا حدودی دارای سماجت و قدرت قرمز است، ولی بیشتر با انرژی زنانه پیوند دارد. این رنگ صدف سلامتی، شادی و شعف را به همراه داردو از افسردگی می کاهد.

صدف هایی با رنگ زرد:

زرد رنگ آفتاب است، رنگی که با ابزار وجود، منطق و تونایی های ذهنی ارتباط مستقیمی دارد. این رنگ صدف منشا امید و الهام بخش است. افرادی که رنگ صدف زرد را انتخای می کنند دارای شخصیتی رهبر، کنترل کننده و خردمند هستند.

این رنگ صدف الهام بخش است و اعتماد بنفس را افزایش می دهد و برطرف کننده و یا کاهش دهنده التهاب مفاصل، مشکلات گوارشی و برای بافت های بدن مفید است.

این صدف روی چاکرای سوم تاثیر گذار است که در بالای حفره شکمی و زیر قفسه سینه است. در صورت انسداد در این چاکرا بروز مشکلات روانی در فرد رخ می دهد. این رنگ روی پانکراس، کبد، طحال و معده تاثیر گذار است.

صدف هایی با رنگ قهوه ای:

رنگ قهوه ای صدف رنگ چاکرای ریشه است و باعث جدی تر شدن رفتار شما و واقع بینانه نگاه کردن به مسائل زندگی خواهد شد. قهوه به رنگ خانواده نیز مشهور است و به شما کمک خواهد کرد که برای خانواده و دوستان وقت بگذارید. این رنگ علاوه بر شما به اطرافیان شما نیز احساس گرما،اطمینان و آرامش خواهد داد.

در صورتیکه مایل به تهیه یک هدیه مردانه از فروشگاه ماسیا هستید انگشتر هایی با نگین قهوه ای به شدت به شما توصیه می گردد چرا که این رنگ یک رنگ مردانه است.

صدف های چند رنگ

در این مطالب فوق سعی کرده ایم رنگ های اصلی صدف ها، خواص درمانی صدف ها و تاثیر و انرژی هر کدام را روی بدن شما شرح دهیم. اما همان طور که میدانید صدف ها با توجه به نور و فاکتور های نور مثل شدت نور، نوع نور که شامل طبیعی و مصنوعی خواهد شد همچنین زاویه تابش نور رنگ های مختلفی نشان می دهند و یا حتی در طرح صدف بی نهایت رنگ بکار رفته است که برخی مشهود و برخی غیر مشهود است. با توجه به طبیعی بودن صدف ها رنگ ها کاملا در تعادل یکدیگر هستند و دارای تمامی خصوصیات فوق هستند. این نوع صدف ها از نظر ما برترین انرژی دهنده محسوب می شوند چرا که از هیچ طیف انرژی شما دور نخواهید ماند و انرژی بدن شما را به نهایت تعادل می رسانند.

به اطلاع می رسانیم سفارشات ماه آبان به علت تعمیرات ساختمان در ماه آذر ارسال خواهد شد
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد