021 - 91 01 13 28
تهران - بلوار اندرزگو - سلیمانی - پلاک 5

سوالات متداول از ماسیا

سوالات متداول از ماسیا برای تراش صدف یا برش صدف

تراش و برش صدفها

در مورد تراش صدف ها و برش صدف ها بصورت روزانه سوالات بسیاری از ماسیا اولین برند تولید کننده جواهرات صدف در ایران می شود. بسیاری افراد قصد تحقیق برای شروع و تراش صدف ها دارند. برخی هم فعالیت خود را شروع کرده اند. اگر شما هم سوالی درباره این هنر دارید مطالعه مقاله سوالات متداول از ماسیا شاید پاسخگو شما باشد.

آیا میتوانیم صدف ها را برش و تراش بدهیم ؟

تقریبا تمامی صدف ها دارای غبار های سمی هستند. لذا در ابتدا توصیه می کنیم به هیچ عنوان خودسرانه شروع به تراش و یا برش صدف ها نکنید !

چرا غبار صدف ها سمی هستند اما بقیه سنگ ها سمی نیستند؟ به طور کل دو ترکیب در طبیعت وجود دارد. ترکیب آلی و ترکیب معدنی، مواد معدنی مثل سنگ عقیق، مرمر، فیروزه و غیره یک ماده معدنی محسوب می گردند. از این رو در ترکیبات خود فاقد پیوند کربن و هیدروژن هستند. اما صدف ها یک ترکیب آلی با وجود ساختارهای پیوندی از مجموعه ای از کربن ها و هیدروژن ها هستند.

سوالات متداول از ماسیا

ترکیبات آلی از چهار عنصر اصلی بنام های اکسیژن، کربن، نیتروژن و آب تشکیل می شوند. بر همین اساس نام گذاری و تقسیم بندی هم می شوند. صدف ها تمامی آلودگی های آب را می توانند جذب کنند. مواد سمی آب های اقیانوسی توسط اغلب صدف ها جذب می شوند که این مواد اغلب شامل سرب و آرسنیک هم است. سرب و آرسنیک دو ماده سمی و سرطان زا بشمار می رود. حتی مصرف زیاد صدف خوراکی هم به خاطر وجود این دو ماده سمی توصیه نمی شود.

واکنش بدن به غبار های سمی حاصل از برش و تراش صدف ها

تراش و برش صدف ها به هر شیوه ای خطر آفرین است. بسیاری از ما سوال می کنند که استفاده از ماسک یا برش در فضای باز و غیره تاثیر گذار است؟ در پاسخ به این افراد ابتدا می گوییم بله چراکه تاثیر غبار های سمی صدف را کم خواهد کرد. اما نه در حدی که ریه شما انتظار آن را دارد.

غبار سمی برش صدف
رادیولوژی نفوذ غبار های صدف به دیواره های ریه

اگر یکبار قصد برش صدف را دارید استفاده از ماسک و استفاده از فضای باز با وجود کم شدن تاثیرات سمی بودن صدف ها کفایت می کند. هر چند که باز هم به شما می گوییم که اگر لازم نیست انجام ندهید. به عبارتی سری که درد نمی کنه را دستمال نبندید !

فرض می کنیم شما می خواهید بصورت ماهانه ۵ عدد صدف را برش و تراش دهید. در بهترین حالت یعنی استفاده از ماسک تنفسی، استفاده از فضای باز و سایر روش ها شما برای برش هر عدد صدف جلوی استنشاق ۹۹٫۵ درصد از مواد آلی و سمی صدف ها را گرفتید. در نتیجه تنها ۰٫۵ درصد را تنفس کردید که این آمار فقط برای یک عدد صدف است.

اگر ۵ صدف خود را برش دهید در مجموع بدن شما ۲٫۵ درصد مواد آلی و سمی دریافت کرده است. در نهایت در طول سال که ۱۲ ماه است هر ماه ۲٫۵ درصد مواد سمی تنفس کردید. جمع این عدد در سال به ۳۰ درصد می رسد.

سرنوشت خانم گلیان گنسر که عکس آنرا برای شما قرار دادیم می تواند شما را بیش از پیش از خطرات برش و تراش صدف ها آگاه کند.

جهت مطالعه مقاله ترجمه شده اینجا کلیک کنید. این مقاله توسط مترجم گوگل ترجمه شده است اما به خوبی منظور را به شما منتقل خواهد کرد. حتما بعد از اتمام این مقاله سرنوشت این خانم را مطالعه کنید.

همچنین با افزایش تعداد برش و تراش به صورت صعودی این عدد افزایش خواهد یافت. در نتیجه به معنی واقعی کلمه دچار مریضی دردناک تنفسی خواهید شد. به شما اطمینان خواهیم داد که این مریضی کمتر از درد و رنج کرونا نخواهد بود با این تفاوت که مسری و قابل سرایت نیست.

بعد از کار برش و تراش صدف احتمال تب شدید، فراموشی، گیجی، کاهش هوشیاری و غیره بصورت تنها و یا باهم وجود دارد. این علائم با توجه به ظرفیت ریه شما، مقدار تنفس، سیستم ایمنی و شرایط فیزیکی شما متفاوت است.

اگر نمی دانستید و به هر دلیلی مواد آلی حاصل از غبار و تراش و یا برش صدف را استنشاق کردید و دچار علائم غیر عادی شدید سریعا به اورژانس و یا یک پزشک عمومی مراجعه کنید. به یاد داشته باشید تجربه ما نشان داده است علائم بعد از ۲۴ ساعت کاملا از بین می رود لذا نیاز نیست نگران باشید و با مراجعه به پزشک می توانید درمان را شروع کنید. اما تکرار یک اشتباه تاوان جبران ناپذیری خواهد داشت.

تراش و برش صدف آبالون
۲ نمونه از سمی ترین نوع صدف ها که غبار آن بسیار سمی است و بوی بخصوصی دارد

اگر تراش صدف ها سمی است ماسیا چگونه این کار را انجام می دهد؟

برش صدف در ماسیا اولین برند تولید کننده جواهرات صدف در ایران بصورت اتوماتیک در محیط ایزوله به روش رسوب گذاری انجام می شود. ما هم در ابتدای کار بخاطر روش های سنتی مثل اره کاری، تراش دستی و غیره تب شدید و بیماری های مختلف را تجربه کردیم.

در این راستا با ترکیبی از دانش بومی، تجربه اولیه، تکنولوژی، خلاقیت همچنین منابع مالی اقدام به ساخت دستگاه های مدرن کردیم. برش و تراش صدف ها در ماسیا به دستگاه های متعدد واگذار گردید و فقط توسط اپراتور کنترل می شود. این دستگاه ها تماما توسط چندین متخصص داخلی و بر پایه نیاز ما طراحی گردید. در این روش ضمن جلوگیری از انتشار غبارهای سمی و ایمنی کار سرعت و دقت در برش و تراش را افزایش دادیم. همچنین آلودگی صوتی حاصل از برش را کم کردیم همچنین در این روش هزینه تولید پایین خواهد آمد و افزایش تولید را به دنبال دارد.

سوالات متداول از ماسیا برند تولید کننده جواهرات صدف در ایران

احتمالا کنجکاو شدید تا بدانید دستگاه ماسیا چگونه کار می کند و بر اساس چه روشی فعالیت می کند. دستگاه برش ما از نمونه های خارجی و صنعتی با تغییرات اساسی الهام گرفته شده است. برش صدف در عمق حداکثر ۲۰ سانتی متری آب انجام می شود. در این روش مطمئن غبار صدف ۰ درصد می شود. فشار آب روی صدف اجازه ای برای نشر غبار را نمی دهد.

البته روش های ما مراحل متعددی دارد از جمله ترکیبات اسیدی مخصوص جهت نرم کردن و انعطاف پذیری صدفها، دستگاه های مخصوص جهت ایجاد پولیش و براقیت صدف ها، و غیره که در مقاله سوالات متداول در مورد تراش و برش صدف ها جایی ندارد و در مقاله ای دیگر بصورت مجزا در بخش فروشگاه زیورالات و جواهرات صدف ماسیا ارائه خواهد شد.

به یاد داشته باشید امکان پاسخگویی از طریق چت آنلاین و یا شماره تماس درباره تراش و برش صدف ها توسط کارشناسان ماسیا وجود ندارد و راه های ارتباطی صرفا برای مشاوره فروش، ثبت سفارش، خدمات پس از فروش و یا نمایندگی ماسیا است.

جواهرات لوکس منحصر بفرد و غیر قابل تکرار
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد