صدف دریایی

صدف دریایی ، خوشمزه !

صدف دریایی ، امروز در این مقاله قصد داریم کمی در مورد صدف دریایی صحبت کنیم . مطمئنا برای یک بار هم شده کنار یکی از سواحل شمال یا جنوب قدم زده اید و کنار ساحل چشمتان به صدف های دریایی خالی افتاده است که برخی نیز حتی در حال حرکت بودند برخیشون خوشگل و برخیشون هم سیاه و حداقل زیبایی چندانی نداشته اند .

صدف دریایی زیورالات صدف ماسیا

صدف ها از دیرباز نه تنها منشا زیبایی انسان های اولیه بوده است بلکه غذای آنان نیز بشمار میرفته ! در مقاله ای جدا قبلا توضیح دادیم که صدف دریایی اولین زیورالات بشر بشمار میرفته است بطوریکه نسل های ابتدایی و نیاکان ما در گذشته های بسیار دور چند عدد پوسته صدف دریایی را با ابزار های زمان خودشون سوراخ کرده بودند و بصورت گردنبند برای زیبایی یا جلب توجه سایرین بخصوص جنس مخالف به گردن خود می آویختند .

اما فقط منشا زیبایی نبوده است و مصرف هم داشته اند قطعا شاید در دورانی خام خواری و در دورانی دیگر محتوایات آنرا روی آتش گرم میکردند اما رفته رفته اون غذای ساده صدف دریایی به غذاهایی تبدیل شد که امروزه باید برای مصرف یک بشقاب آن در رستورانی بسیار لوکس و یا لاکچری هزینه ای سنگین پرداخت کنید.

پس نتیجه خواهیم گرفت که صدف باید این قدر ارزش غذایی بالایی داشته باشد که از دیرباز در سبد خوراک انسان بوده است و هنوز نیز از این رژیم غذایی استفاده میشود .

خواص صدف دریایی

برای اینکه با صدف دریایی بیش تر اشنا بشید ابتدا باید به ترکیبات آن پی ببریم . به طور کل هر صدف خوراکی دارای ۱٫۴ گرم چربی است و ۴۱ کالری با کربوهیدارت ۲٫۵ گرم و پتاسیم ۷۶ میلی گرم که میشود ۲ درصد از نیاز روزانه هر فرد با پروتئین ۴٫۷ گرم و ویتامین a به مقدار ۲٫۴ درصد از نیاز روزانه هر فرد و ۵٫۵ درصد ویتامین c که برای نیاز روزانه هر فرد لازم است همچنین کلسترول ۸ میلی گرم با کلسیم ۰٫۴ درصد و آهن ۱۳ درصد و سدیم ۵۳ درصد و در نهایت روی ۶٫۵ میلی گرم می باشد .

دقت کرده اید اکثر قرص های تقویتی با این اعداد و ارقام ارائه می شوند ! حالا شما حساب کنید ببینید هر صدف دریایی چقدر خاصیت دارد و شما را از دکتر نیز بی نیاز خواهد کرد پس حتما ادامه مقاله را مطالعه بفرمائید .

در خیلی از کشور ها به خاطر وجود چنین ثروتی سرمایه گذاران زیادی فقط مشغول به پرورش صدف های خوراکی هستند که پیش رو این کشور ها میتوان ژاپن را معرفی نمود .

همان طور که در بالا اشاره کردیم صدف ها دارای پتاسیم و منیزیم بسیار بالایی بوده اند یعنی دو ماده مهم در تنظیم فشار خون ، اگر فشار خون بالایی دارید با مصرف متعادل صدف دریایی میتوانید رگ های خود را آرام کنید و به خاطر وجود ویتامین e موجود در صدف دریایی قلب شما نیز از حملات قلبی و مشکلات قلبی در امان خواهد بود و در کنار وجود اسید های چرب امگا۳ که شکل خوب کلسترول بشمار میرود تاثر مستقیم بر روی کلسترول بد خون شما خواهند داشت و نمی گذارند آنها به جداره رگ های بچسبند و مقدار کلسترول بد را کم خواهند کرد .

بقیه خواص صدف دریایی

وجود روی یا زینک موجود در صدف دریایی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد لذا وقتی سیستم ایمنی بدن شما علمکرد خوبی داشته باشد سر حال تر خواهید بود ، ضخم های شما زودتر خوب خواهند شد و در برابر بیماری های مختلف بخصوص آنهایی که منشا میکروبی یا عفونی دارند مقاوم خواهید شد . یه توصیه دوستانه هم داشته باشیم برای پدر ها و مادر های عزیز ، اگر صدف ها را در رژیم غذایی بچه های خود استفاده کنید رشد بهتری خواهند داشت چیزی که کمتر از آن در کشور ما استفاده می شود !

یکی دیگر از مزیت هایی که صدف های دریایی دارند افزایش تعداد اسپرم در آقایان و افزایش تعداد تخمک در خانم ها می باشد که در مجموع باعث سلامتی جنسی و توانیی جنسی خواهد شد و علت آن هم همین روی و زینک موجود در صدف دریا میباشد که روی هورمون های تسترون ، استروژن و پروژسترون نقش مستقیمی دارد . لازم به توضیح است این هورمون ها در بدن هر دو جنس تولید می شود اما میزان آن متفاوت است به طور مثال تسترون یک هورمون مردانه تقریبا بشمار میورد چون بدن هر مرد ۲۰ برابر بدن خانم ها این هورمون را ترشح خواهد کرد .

کاهش وزن با صدف دریایی

همیشه بحث کاهش وزن به خصوص در میان زنان و دختران مطرح است و مردان نیز به نوبه خود درگیر کاهش وزن هستند اما صدف های دریایی به خاطر حجم کم و مواد مغذی بالا از جمله پروتئین کمک شما باشد .

همچنین اگر احساس خستگی و خواب آلودگی در طول روز دارید مطمئنا رژیم غذایی درستی ندارید شاید مواد زیادی مصرف کنید اما باید ببینید آنها چقدر ارزش غذایی دارند !

صدف ها بخاطر ویتامین های متعددی که در بالای مقاله به آن اشاره کردیم خستگی شما را کاهش میدهند و در طول روز شما شاداب تر خواهید بود . اگر امتحان کردید حتما برای ما و سایر دوستان که این مقاله را مطالعه میکنند کامنت کنید ..

بازم اگر بخواهیم در مورد صدف دریایی توصیح دهیم باید بگوییم روی ! روی موجود در صدف های دریایی آکنه های پوستی را از بین خواهد برد ، التهاب پوست را کاهش خواهد داد ، منافذ پوست را پاک میکند و جلوگیری میکنه از نفوذ میکروب ها که باعث ایجاد جوش می شوند در واقع جلو بزرگ شدن منافذ پوست را هم خواهد گرفت .

صدف دریایی برای پوست

صدف به طور کل برای پوست خوبه ، بزارید یک توصیه خوب به شما داشته باشم . صدف های دریایی را با پوست سخت آنها بخرید به دو علت یکی اینکه ارزان تر است دوم اینکه ارزش خرید شما بیش تر خواهد بود حالا چرا ؟ شما میتوانید گوشت داخلی صدف را به هر شکلی که دوست دارید مصرف کنید و پوست سفت صدف را کمی گرم کنید و حرارت دهید و سپس داخل یک هاون بکوبید تا کاملا آرد و نرم شود . آرد بدست آمده را روی پوست خود بزنید ( برای مشاهده مقاله کامل پودر صدف دریایی و معجزه کردن پوست روی واژه ماسیا کنید )

و محتوا داخلی آن هم علاوه بر مصرف خوراکی میتوانید بصورت خام روی پوست خود بگذارید و تاثیر آنرا ببینید . فقط لطفا اگر موثر بود حتما کامنت کنید ما تنها از طریق نظرات میتوانیم مقالات بهتری در سایتمون قرار بدیم و نظرات شما برای ما سازنده است .

صدف بخور ، خوب ببین

صدف ها علاوه بر اینکه روی خیلی از اندام ها موثر هستند روی چشم نیز تاثیر فوق العاده دارند . جلوگیری از پیر چشمی ، آب مروارید و مشاهده بهتر در نور کم از اثرات صدف های دریایی می باشد .

اگر درخانواده بچه ای یا بزرگی بد اخلاق بود و بهانه گیر کمی صدفش بهش بدید اگر خوب نشه حداثل ضرر هم برایش ندارد . دیگه واقعا خودمم از نوشتن کلمه روی خسته شدم وجود روی موجود درصدف باعث کاهش اضطراب و افردگی خواهد شد و وقتی کسی اضطراب نداشته باشه اخلاق بهتری هم خواهد داشت .

علت اینکه تاکید زیادی داریم به عنصر روی بخاطر این هست که روی کلا در بدن انسان ذخیره نمی شود و فقط توسط رژیم غذایی باید تامین شود .

وقتی اینقدر صدف مفیده قطعا روی عملکرد مغز هم تاثیر خوبی داره و این تاثیر به خاطر امگا۳ ، B12 و آهن هست . لذا افرادی که کمی فرموشی دارند وجود صدف دریایی در رژیم غذایی آنها می تواند تاثیر گذار باشد .

سایر نکات

خوب در کلام آخر باید نکاتی را مطرح کنیم که در مورد مصرف صدف ها حتما باید آنها را مورد توجه قرار بدید .

صدف دریایی

ابتدا باید بدانید که خرید صدف دریایی فقط باید از مراکز مجاز انجام شود چون اگر مجاز نباشه و هر صدف داخل بسته قرار بگیرد میتواند حاوی آلاینده و سموم باشد .

شاید فروشگاه های زنجیره ای شیلات و دیگر فروشگاه ها محل خوبی برای خریداری صدف باشد . دو مرکز شیلات کشور یکی به ادرس تهران . تجریش ابتدای میدان قدس به سمت دربند می باشد و دیگری نیز در میان رسالت است و شاید فروشگاه های دیگه هم باشه که من اطلاعاتی در مورد آن ندارم . . .

حتما در حد تعادل مصرف کنید چون مواد مغذی بالایی دارد و اگر مداوم مصرف کنید تاثیر عکس خواهد داشت به طور مثال سدیم خیلی زیاد برعکس توضیحات بالا برای قلب و فشار خون اصلا مناسب نیست پس مجددا تاکید دارم که میزان مصرف شما باید درست و بر اساس زمان باشد . البته که امیدوارم تا انتهای مقاله را همه دوستان بخوانند چون آخرش خیلی مهم تر از اولش بود .

ماسیا برند تولید کننده زیورآلات صدفی و جواهرات صدفی بهترین ها را برای شما آرزومند است . امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشد . اگر مایل هستید حتما از فروشگاه زیورالات و جواهرات صدفی ما نیز دیدن نمائید برای این کار فقط کافیه به بخش فروشگاه مراجعه نمائید .

به پیج اینیستاگرام ماسیا بپیوندید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد