گوهر صدف شب چراغ واقعیه در مجله فروشگاه ماسیا بخوانید

صدف شب چراغ واقعیه؟

صدف شب چراغ واقعیه؟

صدف شب چراغ واقعیه؟  یکی از سوالات پر تکرار از گروه تولیدی ماسیا اولین تولید کننده زیورآلات و جواهرات صدف در ایران در مورد صدف شب چراغ است که با نام گوهر صدف شب چراغ نیز شناخته می شود.

مکررا در مورد صدف شب چراغ از ما سوال می شود که این صدف واقعی هست یا خیر؟ ارزش آن چقدر است؟ چرا شما در محصولات خود صدف شب چراغ ندارید؟ و بسیار سوالات دیگر

در مقاله صدف شب چراغ واقعیه؟ می خواهیم به همه این سوالات پاسخ دهیم تا مشتری با آگاهی و علم از خرید یک انگشتر صدفی لذت ببرد. به نظرم نیازی نیست برای ۲۰ هزار تومان بیش تر، چیزی از مشتری پنهان بماند. خیلی شفاف در مقاله صدف شب چراغ به پاسخ پرسش خود خواهید رسید. با ماسیا همراه باشید.

صدف شب چراغ واقعیه؟ سنگ اصل زیورآلات صدفی ماسیا

اجازه بدید اول در مورد صدف کمی اطلاعات در اختیار شما قرار دهم، به طور کل صدف از سنگ نیمه قیمتی با منشا آلی مثل مروارید، شبق و کهربا است که با توجه به فاکتور های بسیاری که خارج از درج در این مقاله است ارزش گذاری می شود.

 صدف ها قدیمی ترین متریال جواهرسازی بشر قبل از بسیاری از سنگ ها یا بهتر است بگوییم کانی ها از جمله فیروزه، عقیق و غیره بوده اند، قدمت استفاده از صدف ها در جواهرات به ۱۳۰ هزار سال پیش باز می گردد لذا با اطمینان به شما می گوییم که با اصالت ترین سنگ در جواهر سازی،  صدف بشمار می رود.

صدف شب چراغ واقعیه؟ ویژگی های همه صدف ها

طرح رویی بسیاری از صدف ها منحصربفرد و غیر قابل تکرار است و ما در فروشگاه ماسیا ضمانت می دهیم که زیورآلات شما در هیچ نقطه ای از دنیا قابل تکرار نباشد همچنین بسیاری از صدف ها با توجه به نور رنگ های مختلفی نشان می دهند و می درخشند. اگر در مورد خواص و انرژی صدف ها نیاز به کسب اطلاعات بیش تری هستید از مقاله انرژی صدف ها دیدن فرمائید. در این مقاله انرژی صدف ها بر اساس رنگ آنها تجزیه و تحلیل می شود.

تا اینجا مقاله سعی کردم شما را با ارزش صدف ها آشنا کنم. اما اگر دوست دارید بدانید که صدف شب چراغ واقعی است یا خیر باید متذکر شوم بله این صدف واقعی است.

هیچ کسی نمی تواند منکر واقعی بودن صدف شب چراغ شود. با این تفاوت که روی این صدف ها تغییرات بسیاری انجام می شود تا به دست شما برسد. تصویر واقعی از گوهر صدف شب چراغ را در ادامه مشاهده کنید.

گوهر صدف شب چراغ واقعی مجله فروشگاه زیورالات صدف ماسیا
گوهر صدف شب چراغ خام بدون صیقل،تراش و مواد پر شده فسفروسانسی

به صورت کلی از اصطلاحات سخت دوری می کنم و در ادامه به ساخت این صدف خواهم پرداخت که چگونه میتوان یک صدف را که در طبیعت وجود خارجی ندارد را به شکلی جدید وارد بازار کرد.

ساخت گوهر شب چراغ

صدف های مخروطی طبیعی اول بصورت افقی کات می شوند. دقیقا مثل یک رول کالباس، وقتی شما مراجعه می کنید کالباس فروشی رول کالباس داخل دستگاه قرار می گیرد و با برش های نازک یا کلفت آنها را به بصورت ورقه ای در می آورند. در صدف شب چراغ هم همین طور است اول صدف مخروطی بصورت افقی برش می شود.

هنگامی که صدف برش می خورد از راس آن تا انتهای صدف هم شکل هم هستند فقط اندازه آنها فرق می کند، برای اینکه بهتر متوجه قضیه شوید به عکس زیر نگاه کنید.

صدف شب چراغ واقعیه؟ زیورالات صدف ماسیا
صدف های هرمی آماده برای برش کالباسی

عموما از هر صدف ۳ تکه یا نهایت ۴ تکه قابل تقسیم است. وقتی تقسیم شد داخل حفره ی آنها را از دو ماده پر می کنند اگر ناشیانه این کار انجام شود با رزین سبز پر می شود و چیزی شبیه به این صدف را مشاهده خواهید کرد.

گوهرهای غیر واقعی در بازار
گوهر صدف شب چراغ با تزریق رزین سبز

در روش حرفه ای از موادی استفاده می شود که خاصیت فسفروسانسی دارد. این مواد شیمیایی طی یک واکنش نوری در تاریکی سبز می شوند. اما باز در اصل قضیه فرقی ندارد سنگ شب چراغ یا گوهر شب چراغ یک صدف غیر وافعی است که هیچ مشابهی در طبیعت ندارد و تکه های آن بعد از برش با مواد شیمیایی پر می شود.

تزریق مواد فسفرسانسی داخل یک پوسته حلزونی

ارزش زیادی ندارد و نمی توان آنرا یک گوهر یا سنگ اطلاق کرد اما در صورتی که حرفه ای حفرات آن پر شود خاصیت فلورسانسی زیبایی دارد و از نظر زیبایی نیز نهایت قیمتی که برای آن می توان متصور شد ۱۵ یا نهایت ۲۰ هزار تومان است به شرط آنکه با خیلی از سنگ ها یا صدف ها مقایسه نشود.

سنگ های مصنوعی بلای جان بازار

البته فکر نکنید که سنگ هایی مثل عقیق، فیروزه، یاقوت، اپال و حتی مروارید و خیلی از سنگ های دیگر مثل عقیق شجر و غیره بصورت تقلبی و آزمایشگاهی درست نمی شوند تمام سنگ ها قابلیت ساخت در آزمایشگاه را دارند و میتوان آنها را شبیه سازی کرد.

متاسفانه منشا تشکیل آن در بازار چین و شرق آسیا است. این صدف بعد از واردات با تبلیغات نادرست در بازار ایران بفروش می رسد. زمانیکه به دست جواهر ساز می رسد در صورت عدم اطلاعات کافی روی جواهرات استفاده می شود و به عنوان یک گوهر معرفی می شود که کار اشتباهی است. طبق تعاریف گوهرشناسی یکی از ویژگی های یک گوهر طبیعی بودن آن است.

ماسیا به عنوان اولین تولید کننده جواهرات و زیورآلات صدف در ایران در هیچ دوره ای از صدف شب چراغ استفاده نخواهد کرد. هرچند که از نظر زیبایی شناختی یک صدف زینتی است و زیبایی خاص خود را دارد. اما چون گوهر نیست ما استفاده نمی کنیم.

اصالت در زیورآلات صدف ماسیا

اگر مایل به خرید و سفارش انواع انگشتر نقره مردانه صدف خاص یا حتی انگشتر نقره زنانه صدف، گردنبند نقره زنانه صدف و سایر محصولات با صدف واقعی و اصل هستید از یخش فروشگاهی ماسیا دیدن کنید. در این بخش انواع متریال نقره و برنج و آلیاژ المانی قابل سفارش هستند.

فروشگاه ماسیا اولین و متنوع ترین تولید کننده جواهرات صدف در ایران و جهان است. ما در فروشگاه خود فقط محصول را نمی فروشیم و با ارائه مجموعه ای از خمات به مشتری هدفمان جلب رضایت مشتری است.

در فروشگاه اینترنتی زیورالات صدف ماسیا کلیه سفارشات همراه با جعبه ویژه برند، فاکتور و کارت گارانتی ۲ ساله و ارسال رایگان همراه با ارائه خدمات پس از فروش برای سراسر کشور تولید و عرضه می شوند.

اغلب صدف های ما توسط خود ما با توجه به نیازمان و با کیفیت مورد پسند و شایسته مشتریان ماسیا از سایر های خریداری می شود. تمامی سنگ ها ی صدف اکسسوری های ماسیا کاملا اصل هستند و از انواع خاص صدف ها برای نگین جواهرات خود استفاده می کنیم.

به یاد داشته باشید زیورآلات و جواهرات صدف هرگز از مد نمی روند چون منحصربفرد شما و غیر قابل تکرار هستند! طرح هر سنگ صدف مثل اثر انگشت منحصربفرد شما و غیر قابل تکرار است. این ویژگی یکی از ملاک های ارزش گذاری در آثار هنری و انگشتر های کلکسیونی است.

برای ورود به بخش فروشگاهی ماسیا اینجا کلیک کنید

به پیچ اینستاگرام ماسیا بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد