صدف پودر معجزه کننده برای پوست مجله فروشگاه اینترنتی زیورالات صدف ماسیا

صدف معجزه ای برای پوست

صدف معجزه ای برای پوست

صدف معجزه ای برای پوست، ماسک صدف دریایی، برای لکه ها، چین و چروک، آکنه و بازیابی پوست ! به عبارتی صدف معجزه ای برای پوست است. این مقاله توسط ماسیا اولین تولید کننده زیورالات و جواهرات صدف در ایران ترجمه گردید. امیدواریم که این مقاله مورد استقاده شما عزیزان باشد. با ماسیا همراه باشید.

صدف معجزه ای برای پوست، امروز می خواهیم چگونگی ساخت ماسکی از جنس پوسته های صدف دریایی را برای شما شرح بدهیم ، این ماسک پر از ویژگی و فواید برای پوست صورت ما می باشد و باعث می شود پوست ما روشن تر شود همچنین چین و و چروک پوست را کمتر می کند و لکه های را از بین می برد ! با استفاده مداوم و منظم آن می توانید یک پوست بدون جوش و درخشان داشته باشید !

صدف معجزه ای برای پوست
ماسک پودر صدف دریایی بر روی پوست

پودر مروارید و یا صدف امروزه یکی از ترکیبات محبوب در مراقبت از پوست است. اما جدید نیست! هزاران سال است که در طب چینی و طب آیورودا استفاده می شود.

چرا صدف معجزه ای برای پوست است؟

پودر مروارید یک ماده biomineral است که از طریق سلول های اکتودرمال پوششی، بعضی از نرم تنان ترشح می شود. نرم تنان از این ماده برای برای محافظت از خود در برابر انگل های دریایی و آلودگی های مضر دریایی استفاده می کنند. جاندار با ترشح این ماده کمک به حفظ بخش های نرم خود می کند. مثل یک جمجمه برای مغز انسان

پوسته صدف های دریایی یا مروارید های پرورشی می تواند بعد از آسیاب شدن و تکه تکه شدن به یک اسکراپ طبیعی برای استفاده بر روی پوست تبدیل شود. پوسته صدف های دریایی اپیدرم یا لایه رویی پوست را نرم و آنرا تسکین می دهد. این ماده همانند یک اگزوفیلانت یا لایه بردارطبیعی عمل می کند و بخاطر تمرکز یون کلسیم در خود احساس تازگی و ظاهر بهتر را به پوست می بخشد و سبب ترویج درخشندگی پوست می گردد.

صدف معجزه ای برای لایه ایپدرم پوست مجله زیورالات ماسیا
تصویری از لایه اپیدرم یا رویی پوست

پودرهای مروارید و صدف منشا غنی از مواد کلسیم، منیزیم، مس، روی، فسفر، آهن و ویتامین های E , B ,C هستند.

مزایای ماسک مروارید یا پودر صدف معجزه ای برای پوست

بر خلاف بسیاری از ماسک ها، ماسک پودر صدف دریایی و یا پودر مروارید قادر به نفوذ به اعماق پوست می باشند. با نفوذ به اعماق زیرین پوست می تواند بر ضد باکتری ها و رسوبات مختلف چربی در نواحی زیرین پوست عمل کند!

پودر صدف برای جوش موثر است مجله زیورالات ماسیا
جوش ها و باکتری در اعماق پوست در لایه درم و یا درمیس ایجاد می شوند و پودر صدف تا این لایه قدرت نفوذ دارد

در تنیجه مانع از گرفتگی منافذ پوست می شود. چربی ها و باکتری با نفوذ به منافد و لایه های پوست عامل عفونی شدن پوست و در نهایت ایجاد جوش می شوند. منبع بسیاری از جوش ها در نواحی زیرین اپیدرم رویی پوست با نام درمیس هستند.

از کجا صدف دریایی پیدا کنیم ؟ بخریم؟

برای پیدا کردن صدف دریایی که رکن اصلی این ماسک می باشد می توانید در سواحل به دنبال آن باشید و بعد از جمع آوری آنرا بکوبید و الک کنید تا پودر گردد.

جمع آوری صدف و پودر کردن آنها برای تهیه ماسک پودر صدف دریایی مجله ماسیا
جمع آوری صدف های کفه ای و شکسته از کنار ساحل برای تهیه پودر صدف ایده آل است

هر صدف با توجه به نوع و ساختار آن اثری متفاوت روی پوست دارد لذا توصیه می کنیم با توجه هدف خود یعنی از نابودی جوش ها و یا شادابی پوست از پودر صدف و یا مروارید مخصوص و تاثیر گذار استفاده کنید.

جهت خرید پوست صدف اصل یا کمترین قطر و ضخامت از طریق چت آنلاین و یا شماره تماس با کارشناس فروش ماسیا تماس بگیرید. امکان سفارش پودر صدف از وب سایت آمازون برای کاربران ایرانی فراهم است.

صدف معجزه ای برای پوست پودر صدف را از کجا بخریم؟
مروارید و صدف بصورت پودر

برای تهیه ماسک پودر صدف چه وسایلی لازم داریم؟

۱- پودر صدف یا مروارید ( بصورت کامل پودر مثل آرد )

۲- آب لیمو، شیر و یا آب آشامیدنی

۳- ماسک محافظ تنفسی

برای ساخت ماسک پودر صدف دریایی و یا ساخت ماسک پودر مروارید در ابتدا یک ماسک تنفسی ساده بزنید. این ماسک مانع از تنفس و ورود ذرات ریز پودر صدف و یا مروارید به ریه و گلو شما می شود. باید بدانید که این اسکراپ را حتما باید بصورت روزانه تهیه کنید. در صورت لزوم می توانید به مقدار مصرف حداکثر ۲ یا ۳ روز، ماسک را بسازید و در قوطی نگهداری کنید.

با توجه به میزان مصرف مقداری پودر، چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید و مقداری هم بزنید. ترکیب این دو ماده باید به گونه باشد که پودر صدف و یا مروارید شما بصورت ملات گچی در بیاید. زمانیکه پودر به شکل ملات درآمد دیگری نیازی به ماسک تنفسی ندارید و ماسک را از جلوی دهان خود خارجی کنید.

ساخت خمیر پودر صدف مجله فروشگاه ماسیا
پودر صدف با ترکیب شیر، آبلیمو و یا آب به شکل خمیر می شود

طریقه مصرف صدف معجزه ای برای پوست

ماسک مروارید و یا صدف را میتوان برای صورت و گردن استفاده کرد. لذا قبل از استفاده باید پوست را شستشو داد تا کاملا تمیز باشد. ( هنگام استفاده نباید مواد آرایشی بر روی پوست شما باشد لذا حتما قبل از استفاده از ماسک پوست را شستشو دهید )

این ماسک باید در شب استفاده شود و با آن بخوابید. صبح روز بعد صورت خود را با آب سرد شستشو بدهید و از کرم ضد آفتاب مرغوب استفاده نمایید. این ماسک را می توانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب به صورت روزانه استفاده نمایید. بعد از استفاده یا در واقع درمان اگر شما تصمیم بگیرید که به زیبایی و شادابی پوست خود اضافه کنید می توانید دو تا سه بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

در صورتی که به دنبال جایگزینی برای آب لیمو و درست کردن ملات و این ماسک دارید شیر و چند قطره آب می تواند یک جایگزین مناسب باشد . در این صورت صدف معجزه ای برای پوست شما خواهد بود. توصیه ما با توجه به سوزش آب لیمو استفاده از شیر برای شادابی و استفاده از آب برای از بین بدن جوش ها است.

همان طور که قبلا ذکر شد با توجه به نیاز شما یعنی شادابی پوست و یا از بین بردن جوش ها دو روش متفاوت باید اجرا کنید. اگر قصد از بین بردن جوش ها را دارید بصورت موردی از آن استفاده کنید. مثلا اگر قسمت گونه شما یک جوش زده است مقداری از ملات را با استفاده از یک گوش پنبه روی جوش بمالید و نیازی به پوشش کل صورت نیست. بر عکس اگر به دنبال شادابی پوست هستید ماسک را بصورت لایه ای نازک روی پوست خود پخش کنید. برای جوش ها حداقل شب تا صبح صبر کنید و برای شادابی پوست حداقل نیم ساعت کافی است.

پودر صدف دریایی برای پوست
پودر صدف برای شادابی

هشدار ها هنگام مصرف ماسک

اگر بعد از استفاده از ماسک پوست صورت شما دچار خارش شد این بخاطر وجود آبلیمو در ماسک شما است. برای رفع این مشکل باید صبر کنید تا خشک شود. بعد از خشک شدن آبلیمو قطعا این خارش بر طرف می گردد. اگر خیلی باعث خارش پوست شما شد و تحمل آن برای شما سخت گردید مقدار آب لیمو را زیاد ریختید و می توانید فقط با آب سرد پوست خود را شستشو دهید.

از آنجا که این ماسک حاوی آبلیمو است باید در معرض آفتاب نباشید. به همین دلیل در شب استفاده کنید و فردای آن روز به خوبی صورت را با آب سرد شستشو دهید !

آب سرد بهترین آب برای شستشو صورت مجله ماسیا
استفاده از آب سرد برای شستشو ماسک پودر صدف

استفاده از کرم ضد آفتاب بخصوص در تابستان توصیه می گردد. به یاد داشته باشید حتما تا زمانیکه پودر صدف و پودر مروارید خشک و بدون رطوبت هستند یا هنوز بصورت ملات نیستند باید از ماسک تنفسی استفاده کنید تا غبار آن را تنفس نکنید. زمانیکه پودر صدف و مروارید دارای رطوبت باشد میتوانید از ماسک تنفسی استفاده نکنید.

در نهایت مجموعه ماسیا اولین تولید کننده زیورآلات صدفی و دریایی در ایران به شما عزیزان توصیه می کند برای شروع ابتدا بخش کوچکی از پوست خود را امتحان کنید سپس در صورت رضایت بیش تر کرده و از این ماسک طبیعی استفاده نمائید .

دیگر مقالات ترجمه شده

پودر مروارید یک ماده طبیعی مهیج و موثر برای مراقبت از پوست است. پودر مروارید در محصولات ضد پیری موثر است و پوست را تغذیه و نرم می کند. این کار باعث حفظ رنگ پوست خواهد شد. نیاز مصرف کنندگان تمامی محصولات زیبایی، یکی مربوط به محصولات مراقبت از ضد پیری پوست و دیگری محصولات مراقبت از پوست های فعال و سالم است.

پودر مروارید یک پودر میکرونیزه ( آسیاب کردن ) است که از مروارید های آب شیرین بدست می آید و حاوی ترکیبات معدنی بلور های آراگونیت و آلی در نتیجه تجمع پروتئین ها، اسید های آمینه و پلی ساکارید ها است.

مروارید ها از اراگونیت caco3 و مقدار کمی کائچولین یک ماده آلبوموئیدی ارگانیک است. پودر مروارید و پودر پوسته صدف هر دو منبع عالی کربنات کلسیم هستند.

صدف زیر میکروسکوپ
لایه های یک صدف معمولی زیر میکروسکوپ

با این تفاوت که قیمت ۲۰۰ گرم پودر مروارید حداقل ۳۰۰ هزار تومان است و قیمت ۲۰۰ گرم پودر صدف باتوجه به نوع صدف از ۷۰ هزار تومان شروع می شود. راز پوست صاف و شفاف Empresses چینی در فرمولاسیون پودر مروارید است. این پودر توسط نسل پزشکان دربار چین به امپراطور توصیه شد.

طب سنتی چین

در طب سنتی چین پودر مروارید هم به صورت داخلی مصرف می شود و هم بصورت موضعی استفاده می شود. اخیراً محققان فرانسوی به این نتیجه رسیدند که پوسته صدف با کربنات کلسیم باعث افزایش تراکم استخوان در بیماران سالخورده می شود. به یاد داشته باشید هرگز به صورت داخلی مصرف نکنید چون این مطلب در جهت افزایش اطلاعات عمومی بیان شد. مصرف داخلی آن به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و نیاز به کسب اطلاعات بیش تری دارد.

پزشكانی كه طب سنتی چینی را انجام می دهند معتقدند كه كلسیم و سایر مواد معدنی با ارزش و اسیدهای آمینه حاصل از پودر مروارید یا پوسته صدف از طریق پوست جذب می شوند كه باعث افزایش سرعت عملکرد طبیعی پوست می شوند. این تاثیر را می توان در افرادی که از محصولات پودر مروارید استفاده کردند تایید کرد. اغلب پوست افراد با التیام لکه ها، کاهش منافذ بزرگ و کاهش قرمزی در نتیجه جوان شدن رنگ پوست همراه شد.

این عمل ضد التهاب و بهبود زخم از این ماده طبیعی شگفت انگیز است که طیف وسیعی از امکانات جالب دیگر را در مراقبت از شخص شامل کنترل لک ها و فرمولاسیون ضد آکنه، لایه بردارهای ملایم و پودرهای پوستی، روشنایی پوست و محصولات مراقبت از مو برای ساخت پروتئین ارائه می دهد.

خرید آنلاین پودر صدف

منبع : http://naturalactives.com/pearl-powder-anti-ageing/

منبع : https://www.everphi.com/2019/02/12/sea-shell-mask/

به پیج اینیستاگرام ماسیا بپیوندید ..

6 دیدگاه برای “صدف معجزه ای برای پوست

  1. سلام من کاری که گفته بودید را انجام دادم البته خودم مقداری صدف داشتم خورد کردم واقعا عالی بود خیلی پوستم شفاف شد مرسی از سایت خوبتون

      1. سلام خیلی ممنون از مطالب عالی وکاربردی ،من با صدف ماسک درست کردم و تاثیر آنی اونو دیدم .پوستم شفاف شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *