چگونه صورت بدون آکنه داشته باشیم؟

چگونه صورت بدون آکنه داشته باشیم؟

چگونه صورت بدون آکنه داشته باشیم؟

چگونه صورت بدون آکنه داشته باشیم؟ جوش و آکنه بدترین چیزی است که در بدن انسان مشاهده می شود. اگر آکنه و جوش در صورت باشد که دیگه واقعا آرامش را از انسان سلب می کند. جوش و آکنه برای انسان ها مثل فردی است که بدون پرداخت اجاره در بها در آپارتمانی ساکن است!

حالا چه فعالیت هایی انجام بدهیم که از جوش و آکنه جلوگیری کنیم. در این مقاله همواره در کنار شما خواننده محترم خواهیم بود تا به شما آموزش بدیم که چه فعالیت هایی مستقیما روی جوش تاثیر گذار است و باید و نباید های آنها را بررسی خواهیم کرد. با مقاله چگونه صورت بدون آکنه داشته باشیم؟ در ماسیا اولین برند تولید کننده جواهرات و زیورآلات صدف همراه باشید.

چگونه صورت بدون آکنه داشته باشیم؟ زیورالات صدف ماسیا
ترکاندن جوش باعث گسترش آلودگی و ایجاد جوش های متعدد خواهد شد

به طور کل آکنه یک بیماری پوستی فوق العاده شایع است که همه ما در دوره ای از زندگی خود با آن روبرو شدیم و همواره با آن دست و پنجه نرم می کنیم. درمان جوش اگر چه آزار دهنده است اما قابل درمان است.

قانون اول، چگونه صورت بدون آکنه داشته باشیم؟

جوش خود را نترکانید! اولین قانون که رعایت آن خیلی سخت است نترکاندن جوش است. هر جوش حاوی مقدار زیادی باکتری تند و زننده است وقتی جوش را می ترکانید این باکتری ها در منافد باز پوست شما پخش می شوند و در این منافذ که ما به آن خانه های جدید می گوییم ورود می کنند و یک جوش دیگر در سطح پوست شما ایجاد می شود.

عدم استفاده از مواد آرایشی برای جلوگیری از جوش و آکنه
عدم استفاده از انواع مواد آرایشی و غیره فقط به مدت چند روز

دومین قانون برای درمان جوش عدم استفاده از وسایل آرایشی به مدت چند روز است. اگر جوش زدید و مایل به درمان هستید حتما چند روزی آرایش نکنید. از تماس هر گونه مواد آرایشی به پوست خود جلوگیری کنید حتی اسپره و یا تافت مو نیز استفاده نکنید.

از دست زدن به پوست صورت خود پرهیز کنید! افرادی که می خواهند پوست بهتری داشته باشند و پوست آنها جوش نزند فقط کافیه چهره خود را لمس نکنند. دستان شما حاوی مقدار زیادی چربی و گرد و خاک است که ناقل باکتری ها هستند و این مسئله هیچ گونه ربطی به شستشو دست ندارد.

تغذیه نیز روی پوست و آکنه بسیار مهم است. برای اینکه جوش نزنید آب بنوشید. بسیاری از پزشکان با توجه به اینکه شما دختر هستید یا پسر به شما نوشیدن ۹ تا ۱۲ فنجان آب در طول روز را توصیه می کنند.(خانم ها ۹ فنجان و مردان ۱۲ فنجان توصیه می گردد)  

روزی چند لیوان باید آب بخوریم دقیق
نوشیدن چند فنجان آب در طول روز مانع از جوش و آکنه خواهد شد

پوست برای عملکرد درست نیاز به آب دارد دقیقا مثل کلیه اما نوشیدنی های گازها اصلا برای پوست خوب نیستند! شیرینی ها بخصوص نوشابه ها، آب میوه های غیر طبیعی قند را ناگهانی افزایش می دهند در نتیجه انسولین افزایش پیدا می کند و این عملکرد باعث تحریک هورمون های تولید کننده جوش می شود.

مصرف شیر عاملی برای ایجاد جوش و آکنه

شیر نیز اخیرا به عنوان یک عامل تحریک کننده جوش شناخته می شود. شیر باعث تحریک هورمون های جنسی تستسترون ها و آندروژن ها می شود و در کنار انسولین باعث ایجاد جوش های ناخوشایند می شود. اگر جوش می زنید حتما تست کنید شاید بدجوری به شیر حساسیت دارید! اگر نگران کلسیم هستید می توانید با مشورت پزشک خود از قرص های مکمل استفاده کنید.

عوارض مصرف شیر برای پوست صورت
مسرف کمتر شیر باعث جلوگیری از جوش و آکنه

استفاده از چای سبز شیرین نشده نیز توصیه می گردد. چای سبز حاوی هزاران آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کنند. رادیکال های آزاد سلول هایی را تحت تاثیر قرار می دهند که ممکن است مسئول بروز پیری پوست باشند. اگر آب کم می نوشید چای سبز را هم می توانید جایگزین کنید.

استفاده از چای سبز برای جلوگیری از جوش زیورالات صدف ماسیا
استفاده از چای سبز برای جلوگیری از جوش و آکنه

۵ تا ۹ وعده سبزیجات سالم از رژیم های غذایی مناسب برای پوست است و استفاده از اسیدهای چرب امگا ۳ نیز توصیه می گردد. اسیدهای چرب امگا ۳ از چربی های سالمی هستند که به مبارزه با التهاب می پردازد و به تقویت سول های سالم کمک می کند.

امگا ۳ توسط اکسیژن آسیب می بیند. بنابر این اگر می خواهید یک غذا سالم بخورید امگا ۳ را باید خام بخورید. پخته مواد غذایی یا کبابی کردن آن باز بهتر است از سرخ کردن آنها است. موادی مثل تخم کتان، ماهی قزل آلا، ماهی ساردین، شاه ماهی همچنین اسنفناج و روگولا مقادیر زیادی امگا ۳ دارند.

روغن گل مغربی، شستشو، استرس

روغن گل مغربی را مصرف کنید این گل دارای روغن امگا ۶ است که نبود آن در بدن باعث ایجاد آکنه می شود. ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم دوبار در روز می توانید از آن مصرف کنید.

مصرف ویتامین E و A  نیز توصیه می گردد البته اگر باردار هستید مکمل های ویتامین A  مصرف نکنید و حتما با پزشک خود مشورت کنید.

بیش از حد مجاز صورت خود را شستشو نکنید
بیش از حد مجاز صورت خود را شستشو نکنید

خشکی بیش از حد پوست باعث آکنه می شود، سعی کنید بیش تر از ۲ بار در طول یک روز صورت خود را شستشو ندهید و اجازه بدید صورت شما کمی رطوبت را به خود حفظ کند.

برخی جوش ها محصل استرس ها هستند، سعی کنید چاره ای برای استرس خود پیدا کنید کارهایی مثل گوش دادن به موسیقی، نقاشی کشیدن، ایجاد و خلق کارهای دستی و یا حتی ورزش کردن نیز از استرس شما کم می کند حتی اگر در هیچ کدام از فعالیت های ذکر شده مهارت ندارید. هدف ما پوست بهتر و بدون جوش است نه کشیدن یک تابلو برای برگزاری نمایشگاه یا نواختن یک موسیقی برای اجرای کنسرت

خوب بخوابید، کرم ضد آفتاب،اسید سالسیلیک، خمیر دندان

اگر جوش میزنید به خواب خود هم اهمیت بدید کم خوابی باعث جوش می شود. همواره به بالشت خود اهمیت بدهید و حتما در هفته چند بار روکش آن را تعویض و مورد شستشو قرار دهید.

استفاده از کرم های آفتاب در محیط بیرون نیز حتما توصیه می شود. به یاد داشته باشید استفاده از بنزوئل پراکسید برای از بین بردن باکتری های آکنه استفاده می شود. این محصول در غلظت های مختلف موجود است که غلظت ۲٫۵ برای جوش بسیار موثر است

چرا خمیر دندان برای جوش مفیده فروشگاه اینترنتی زیورالات صدف ماسیا
استفاده از خمیر دندان و اسیدسالسیلیک برای از بین بدن جوش ها موثر است

برای نابودی جوش از اسید سالسیلیک استفاده کنید. این محصول باکتری های جوش را از بین می برد و خیال شما را از ایجاد جوش راحت می کند.

درمان جوش با خمیر دندان یک مسئله کاملا درست است، خمیر دندان به علت وجود سیلیس جوش شما را طی ۲۴ ساعت خشک می کند و التهاب آنرا کاهش می دهد .البته بعضی از خمیر دندان هایی که دارای سدیم لوریل سولفات هستند می توانند پوست شما را تحریک کنند لذا حتما قبل از خرید مواد تشکیل دهنده آنرا بخوانید.

قرص آسپرین، آب لیمو، پوست موز و قطره چشمی

ترکیبی از یک قرص آسپرین و مقداری آب به شما کمک می کند که یک خمیر درست کنید. این خمیر را روی جوش قرار دهید و به مدت ۲۴ ساعت صبر کنید . این ترکیب باعث کاهش التهاب جوش می شود.

تاثیر آب لیمو برای از بین بردن جوش ها فروشگاه آنلاین زیورالات صدف ماسیا
استفاده از آب لیمو برای کنترل رشد باکتری های جوش

اگر می خواهید جوش نزنید از آب لیمو استفاده کنید، آب لیمو با داشتن اسید سیتریک مانع از رشد باکتری های جوش می شود.برای این کار یک لیمو را رش دهید و بصورت ورقه های متعدد مثل کالباس دربیاورید و روی پوست قرار دهید.

گاهی در میان جوش ها جای گزش پشه نیز قابل مشاهده است. برای نابودی آن می توانید از پوست موز استفاده کنید البته بر برخی از افراد برای درمان جوش نیز استفاده می شود.

استفاده از چند قطره اشکی چشم روی جوش نیز می تواند برای درمان جوش موثر باشد. برای عملکرد بهتر می توانید قطره چشم را یک روز در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود و سپس روی چشم یک قطره بریزید.

کلام آخر

استفاده از پودر صدف باعث از بین رفتن جوش ها خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیش تر از خواص پودر صدف می توانید با کلیک روی صدف دریایی به مقاله صدف معجزه ای برای پوست دسترسی داشته باشید.

فروشگاه ماسیا اولین تولید کننده جواهرات صدف در ایران بهترین ها را برای شما عزیزان آرزومند است. به یاد داشته باشید جواهرات فروشگاه اینترنتی زیورالات صدف ماسیا هرگز از مد نمی رود و مثل اثر انگشت منحصربفرد شما هستند. جهت مشاهده کلیه زیورآلات و اکسسوری های مردانه و زنانه به بخش فروشگاه ماسیا مراجعه فرمائید.

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد