علت غرق شدن

علت غرق شدن

علت غرق شدن ، هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما بسیاری بجای شنا در استخر با کلی امکانات و آب تمیز و بوفه و غریق نجات ،  چنین و چنان به دامن طبیعت و دریا یا دریاچه ها پناه می برند .

اما شاید نمی دانند که آغاز یک مرگ را میخواهند تجربه کنند که گاهی سرانجامی تلخ و گاهی هم البته اگر خوش شانس باشند درس عبرتی به آنها خواهد داد .

طبق گزارش های به دست آمده دریای خزر که بهتر است به آن کاسپین بگوییم و دریاچه پشت سد ها بیش ترین امار غرق شدن را دارند اما چرا یک انسان ها با وجود اینکه اکثرا شنا هم بلد هستند باز غرق می شوند .

طبق اطلاعات بدست آمده از اول فروردین تا ۱۰ خرداد ۲۲۸ نفر در سال ۱۳۹۸ غرق شدند ..

شنا در دریاها هیچ وقت مشابه شنا در یک استخر نیست باید شناگر با ویژگی های آب دریا از جمله شوری آب آشنا باشد چرا که به طور مثال ؛ آب دریا شور است و در صورت برخورد با چشم باعث ایجاد سوزش خواهد شد .

این سوزش ساده به راحتی تمرکز شناگر را خواهد گرفت و کاملا مسیر ساحل را گم می کند و در اثر این گم کردن استرس صحنه بر او غلبه خواهد کرد و به اصطلاح دومینو وار اتفاقات تلخی را تجربه خواهد کرد .

مثلا کم آوردن نفس که باعث می شود میزان اکسیژن خود پایین آمده ، عملکرد مغز در کنار استرس کاهش می یابد همچنین ورود آب به ریه ها همان مقدار اکسیژن دریافتی هم کم تر خواهد کرد و از طرفی هم امواج دلیل به بدن فرد خسته و کم اکسژن خواهند کوبید تا او را از شناکردن خسته کند .

در نهایت او را به سرانجام که بهتر است بگوییم مرگ نزدیک کند .  

به همین راحتی .. البته اگر تازه آب گل آلود نباشد یا نشده باشد !

واقعا نوشتن آن هم ترسناک است یک لحظه در مورد خودتون تمامی اتفاقات بالا را رویا پردازی کنید ..

به همین دلیل است که هر شخص اول باید به سلامت خود به خانواده خود احترام بگذارد و هرجایی شنا نکند ..

اگر یادتان باشد گفتیم جریان آب ، جریان آب چیه غرق شدن ؟

همان طور که میدانید باد با به حرکت درآوردن آب موج را درست می کند و این موج به سمت ساحل ایجاد میشود . در نهایت بعد از رسیدن به ساحل از انرژی ان کاسته میشود و دوباره به ناچار باید به محل اصلی خود یعنی دریا برگردد .

همین رفت و برگشت ها آبراهه هایی در نواحی ساحلی ایجاد خواهد کرد که در بعضی نقاط که کاملا هم غیر قابل پیش بینی هستند قرار گرفته است .

علت غرق شدن

این آب برگشتی در این نواحی بیشترین شدت را دارند این جریان یک جریان معمولی نیست و بنام Rip Currents شناخته میشوند .

انگار از دره ای باریک دارید پایین می آئید و ناگهان در آن دره کوچک و تنگ سیلی عظیم راه می افتد !

در دریای خزر از استارا تا نکا پشته های ماسه ای وجود دارند که به شما تصور می دهند که در بخش کم عمق ایستادید اما با اندکی جابجایی این پشته ها فرو خواهد ریخت و شما در بستر عمیق دریا گرفتار خواهد کرد پس حتما توصیه ها را جدی بگیرید

باعث افتخار ماسیا می باشد که شما خواننده محترم از میان وب سایت های موجود و پیشنهاد شده وب سایت ماسیا برند تولید کننده زیورآلات صدفی و جواهرات صدفی را انتخاب نمودید .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد