مراقبت از صدف

مراقبت از صدف

مراقبت از صدف و مروارید، به طور کل همیشه وقتی چیزی را دوست داریم باید نحوه درست مراقبت کردن از آن هم بدانیم تا آن وسیله بیش تر پیش سالم و قابل استفاده باشد.

امروز در این مقاله می خواهیم دو روش نگهداری از صدف ها و مروارید ها را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

مراقبت از صدف و مروارید بصورت معمولی :

جهت مراقبت از تمامی صدف ها و یا زیورآلات صدفی همچنین مروارید ها فارق از اینکه پرورشی و یا بدلی باشند ابتدا می بایست از دست زدن خشن به آنها پرهیز نمود. به عبارتی باید طوری صدف یا زیورآلات صدفی همچنین مروارید را در دست بگیرید که مبادا ناخن های شما خطی روی آن ایجاد کند.

مراقبت از صدف

یا دست شما نوچ یا چرب نباشد و زیاد محکم نگیرید و زیاد شل هم یک صدف یا مروارید را در دست خود نگیرید. چرا که بعضی از صدف ها به شدت نرم بعضی دیگر به شدت سر هستند و امکان دارد به راحتی از دستان شما لیز بخورد.

نکته بعدی که بیش تر در مورد جواهرات صدفی و زیورآلات مرواریدی صادق است، آن است که هیچگاه محصولات دریایی خود را کنار سایر زیورآلات خود اعم از سنگی یا متریال برنجی، نقره، طلا قرار ندهید.

نکات دیگر :

به عبارتی ساده تر گردنبند مروارید خود را در کشو یا جعبه جواهر خود در کنار گوشواره طلا یا انگشتر سنگ عقیق خود قرار دهید چرا که صدف ها و مروارید ها سختی کمتری دارند و خش میافتند.

از دیگر نکات مربوطه هنگام استفاده از زیورآلات دریایی آن است که حتما آرایش خود را انجام دهید عطر را به خود بزنید و بعد از چند دقیقه گردنبند مروارید و جواهرات صدفی خود را استفاده نمائید.

برای تمیز کردن زیورآلات مروارید و جواهرات صدفی حتی اگر به مدت طولانی استفاده نمی کنید ،بهتر است سطح آنرا با با پارچه همانند پارچه تمیز کننده عینک با آب سرد خیس کنید و روی آن بکشید. صدف ها و مروارید ها برای خوب ماندن نیاز به تمیزی و یا رطوبت دارند.

آنهایی که ارزش بالایی دارند

اما یک سری مروارید و صدف داریم که ارزش بسیار بالایی دارند و نباید در معرض خیلی چیز ها قرار بگیرند لذا دیگر مراقبت معمولی از آنها پاسخگو نخواهد بود و مراقیت های خاصی را میخواهند که در ادامه توضیح مختصری خواهیم داد

علت اینکه به توضیح مختصر بسنده کرده ایم این است که کمتر مورد استفاده عموم قرار می گیرند و کمتر نیز در بازار میتوان آنها را یافت .

در مراقبت های خاص حتما می بایست از دستکش جهت دست زدن به صدف یا مروارید استفاده نمود چون هر گونه آسیب غیر قابل جبران خواهد بود .

حلال ها و اسید ها

از تمامی حلال و یا اسید های حتی طی ساخت یک جواهر نیز  باید به دور باشند و به هیچ عنوان بر خلاف باور عموم نباید مروارید یا صدف با ارزش را در پنبه ، پشم یا الیافی که رطوبت را به خود می گیرند نگهداری شوند .

همچنین استفاده از دستگاه های التراسونیک که در جواهر سازی استفاده میگردد نباید برای هیچگونه صدف و هیچگونه مروارید استفاده شود یا دستگاه های بخار که دارای حرارت زیاد هستند ..

از دیگر نکات مربوط به مراقبت های خاص میتوان به عدم استفاده روزانه از صدف ها و مروارید های خاص اشاره کرد لذا اگر گردبند مروارید اصلی دارید نباید زیاد از آن استفاده کنید و یا برای هر مجلسی از آن استفاده کنید همچنین در مورد جواهرات صدفی نیز حکم خواهد کرد .

مراقبت از سنگ صدف و زیورآلات صدفی ماسیا

اگر شما هم صدف یا مرواریدی داشته اید که به مرور زمان از رنگ آن کاسته و یا دچار افت کیفیت شده است باید به این بیافتید که در مقابل نور شدید خورشید ، چراغ قوه ای قوی یا حتی انواع نور های مصنوعی با شدت بالا قرار گرفته اند که این اتفاق افتاده است لذا حتما باید رعایت نمائید .

از اینکه وب سایت ماسیا برند تولید کننده zivaralatsadafi را انتخاب نمودید از شما بسیار سپاسگزاریم.

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *