مراقبت اساسی از جواهرات

مراقبت اساسی از جواهرات

مراقبت اساسی از جواهرات ، تقریبا اکثر ایرانی ها یاد گرفته اند که وقتی برای یک مهمانی حاضر می شوند ابتدا آرایش می کنند سپس لباس می پوشند و در نهایت از زیورآلات و جواهرات استفاده می کنند و در مرحله آخر از اسپره ها ، عطر ها و یا سایر مواد خوشبو کننده استفاده میکنند در این مقاله قصد داریم به شما آموزش بدیم که چطور از زیورآلات و جواهرات خود مراقبت کنید که دچار آسیب نشود !

اشتباه نکنید اگر جواهرات شما صد درصد اصل باشند احتمال آسیب وجود دارد و حتی اگر از بدلیجات و شبه اصل نیز استفاده می کنید انجام بعضی کارها به وسایل شما آسیب می رساند پس اگر دوست دارید زیورآلاتتون آسیب نبینه با ما همراه باشد .

اولین کاری که باید انجام بدید این هست که قبل از پوشیدن لباس از تافت مو ، عطر ها ، اسپره ها و سایر مواد استفاده کنید . مواد شیمیایی باعث کدرمات شدن و یا منجر به واکنش های شیمیایی کوچکی خواهد شد که باعث می شود سنگ جواهر شما مات شود یا اگر از زیورآلات روکش طلا استفاده میکنید پوشش آن از بین برود .

حال وقتی به مدت مشخص از زیورآلات خود استفاده کنید ( مثلا به مدت ۸ ساعت در یک مهمانی از آن استفاده کردید ) در اولین فرصت با یک پارچه مثل تمیز کننده شیشه اپتیکی و عینک که نرم می باشد سطوح آن را تمیز کنید . برای این کار نیازی نیست فشاری به زیورآلات خود وارد کنید و می بایست با نرم ترین حالت فقط سطوح را تمیز کنید تا عرق شما که همانند پوششی روی سطوح زیورآلات می باشد از بین برود .

مراقبت اساسی از جواهرات ، تذکرات

به یاد داشته باشید بسیاری از خانم ها زیورآلات خود را پنبه نگهداری میکنند که این کار چندان راه حل مناسبی نیست چون پنبه دارای دانه های بسیار ریزی است که زیورآلات و جواهرات را خط می اندازد پس هنگام تمیز کردن حتما به یاد داشته باشید که دستمال کاغذی ، پنبه و موارد مشابه امکان ایجاد خط روی زیورآلات را دو برابر می کنند .

مراقبت اساسی از جواهرات

نوشتن این طور مقالات خیلی سخته چون باید روش ها و راه های زیادی ذکر شود به این خاطر مثل یک مقاله عادی نمیتوان از یک نقطه شروع کرد و داستان وار آن را ادامه داد از این جهت امکان دارد کمی پراکندگی مطلب در مقاله دیده شود که امیدوارم خواننده محترم شرایط مقاله را درک کند عذر نگارنده را قبول کند .

هیچگاه زیورآلات خود را با آب شستشو ندهید ، وجود کلر در آب شهری باعث از بین رفتن زیورآلات شما می شود و همین طور برای زیورآلات خود یک رده بندی تعریف کنید و هنگام خرید حتما از خود سوال کنید که این زیورآلات در چه رده بندی قرار است مورد استفاده قرار گیرد .

مراقبت با استفاده از رده بندی زیورالات

من چند رده بندی برای شما به عنوان مثال شرح خواهم داد و شما نیز با توجه به نیاز خود زیورآلات و جواهرات خود را رده بندی کنید . من اینگونه زیورآلات خودم را رده میکنم .

زیورآلات دم دستی : این نوع زیورآلات را برای مصرف در خانه خودم استفاده میکنم ، چون اعتقاد دارم که حتی وقتی تنها هستم هم باید زیبا و آراسته و مرتب باشم . برای خرید این نوع زیورآلات همیشه به سبک وزن بودن آن دقت میکنم ! چون وقتی در منزل هستم باید به بچه رسیدگی کنم ، باید کارهای منزل از جمله نظافت و غیره را انجام بدم و همین طور به گیاهان و حیوان خانگی نیز رسیدگی کنم به خاطر اینکه خسته نشم همیشه به وزن زیورآلاتی که میخرم دقت میکنم تا زیاد نباشد به خصوص در مورد گوشواره ها چون وقتی وزنشون زیاد باشه ایجاد سردرد میکنن !

دومین چیزی که برای خرید زیورآلات دم دستی به آنها توجه میکنم جنس این نوع زیورآلات است ، سعی میکنم جنسی را تهیه کنم که دوام و مقاومت زیادی را داشته باشد و در از نظر قیمت نیز ارزان باشد چون اصلا دوست ندارم هر روز از یک نوع زیورالات استفاده کنم و برعکس دوست دارم هر روز یا حداقل در هفته از چند مدل زیورآلات با رنگ های مختلف استفاده کنم چون انرژی خیلی خوبی میده ! شما هم حتما امتحان کنید . . .

سایر نکات را رعایت کنید

وقتی شما دوست دارید زیورآلات متنوعی استفاده کنید باید ارزان تر خرید کنید و به تعداد بیش تری خرید کنید این یک قانون کلی است که گاهی حتی کیفیت را نیز باید فدای استفاده حتی برای چند مرتبه کنید و این مراقبت اساسی از جواهرات یا زیورآلات را سخت تر می کند .

وقتی میرم حمام یا وقتی مشغول شستشو ظرف ها هستم نمیتوانم مرتب انگشتر و گردنبند خود را در بیاورم و مجددا استفاده کنم چون در طول روز خیلی سخته ! اگر بخوام خلاصه بگم باید زیورآلات دم دستی شما ارزان باشد و وزنش هم سبک باشه !

زیورآلات دم دستی برای بیرون : یک سری زیورآلات دارم که برای بیرون رفتن از خانه از آنها استفاده میکنم این نوع زیورآلات زیورآلات من دارای یک قیمت متوسط می باشند ! وزن آنها ترجیحا متوسط و سبک میباشد و حتی گاهی از همان زیورآلات دم دستی منزل هم در بیرون استفاده میکنم !

خیلی کم پیش میاد که از جواهرات اصلی خودم برای بیرون و خرید کردن یا مسافرت و غیره استفاده کنم و در نهایت هم زیورآلات و جواهرات اصلی من هست که دارای قیمتی بالا می باشند و اکثرا شامل نقره یا طلا می باشند که در مهمانی ها ، مجلس های زنانه و مناسب های این چنینی از آن استفاده می کنم .

اگر مشکلی پیش اومد

خیلی وقت ها هر چقدر هم رعایت کنید باز هم اشتباهاتی ایجاد می شود اما هر مشکلی یک راه چاره دارد ، اگر از انگشتر نقره استرلینگ استفاده میکنید یا همان نقره ۹۲۵ ، برای پاک کردن جای اثر انگشت روی آن می توانید یک مقدار کم صابون مایع را به نصف فنجان آب گرم بدوم کلر  اضافه کنید و انگشتر بدون سنگ را حدود ۲ دقیقه در آن قرار دهید و سپس با آب بدون کلر آن را شستشو دهید و سپس کاملا آنرا خشک کنید به یاد داشته باشید میتوانید از یک پارچه نخی خوب استفاده کنید و هنگام خشک کردن اگر زیورآلات شما دارای سنگ نبود میتوانید از سشوار نیز در مراحل پایانی کمک بگیرید اما اگر دارای سنگ بود ایجاد حرارت گرم و باد گرم باعث مات شدن سنگ جواهرات شما خواهد شد.

یکی دیگر از روش هایی که از اصلی ترین ارکان مراقبت اساسی از جواهرات بشمار می رود زمانی است که شما نیاز به استفاده از زیورآلات و جواهرات خود ندارید ، برای این کار بهترین راه حل این است که کیسه های کوچکی با استفاده از پارچه های نخی و نرم برای هر یک از زیورآلات با ارزش خود تهیه کنید ، این کیسه ها نباید زیاد بزرگ و همین طور زیاد کوچک و فیکس باشند .

هر کدام از زیورآلات را دورن یک کیسه قرار دهید و سعی کنید نخی نیز برای محکم کردن ورودی کیسه درنظر بگیرید که با کشیدن آن در کیسه جمع شود و امکان افتادن ناگهانی جواهرات وجود نداشته باشد .

با خرید کیف های جا دار جواهرات هم می توانید کلیه زیورآلات خود را در جای مخصوص درون کیف قرار دهید و جلوی میز آرایش خود قرار دهید . البته اگر جواهرات شما اصل و با ارزش است از نظر امنیت چندان توصیه نمی شود .

به یاد داشته باشید

به یاد داشته باشید اگر مسافرت به مناطق گرم می روید و یا حتی ساکن مناطق گرمسیر هستید نباید یک سری زیورالات را استفاده کنید بخصوص آنهایی که دارای سنگ های نیمه قیمتی می باشند ! مثلا فیروزه در اثر گرما رطوبت خود را ار دست میدهید و سنگ با ارزش شما تار و کم کم در اثر گرما و نور خورشید رطوبت خود را از دست می دهد و در نهایت بی ارزش می شود ! پس حتما حتی در خانه خود هم جایی را برای جواهرات خود انتخاب کنید که دور از وسایل گرمایشی یا نور خورشید باشد .

چگونه از جواهرات مراقبت کنیم

گاهی مراقبت اساسی از جواهرات از دید امنیتی نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد ، چون همه ما افرادی را در اطراف خود داشته ایم از جمله فامیل ، دوست و غیره که طلاشون در منزل خودشون مورد سرقت قرار گرفته است پس حتما از دید امنیت نیز به آن توجه کنید وقتی زیورآلات شما امنیت نداشته باشد هیکدام از مواردی که برای شما توضیح دادم فایده ندارد .

اولین چیزی که حتما باید رعایت کنید این است که هنگام مسافرت جواهرات قیمتی خود را به شخصی از دوستان مورد اعتماد خود بدهید و از او خواهش کنید که به مدت چند روز مراقب آنها باشد ! به یاد داشته باشید برای انتخاب چنین فردی حتما دقت کنید که او همیشه در منزل خود حضور داشته باشد و افرادی را انتخاب کنید که از خانواده های پر جمعیت و شلوغ و صد البته مورد اطمینان شما باشند .

بجای یک دزد فکر کنید

خودتون را بجای یک دزد تصویر کنید و وارد خانه شده است ، اولین جایی که چک میکند نزدیک لوازم آرایش و اتاق خواب شما داخل کمد ها و غیره می باشد لذا هیچ گاه لوازم خود را در این محوطه ها نگذارید و اگر هم گاو صندوق دارید فکر نکنید که گاو صندوق ها خیلی امن هستند ! قطعا بهتر هستند اما امن نیستند ! و هیچ وقت اطلاعات نگهداری از آن را بازگو نکنید

اکثر تلویزیون های جدید دارای تایمر می باشند اگر به مهمانی می روید سعی کنید تایمر تلویزیون را طوری تنظیم کنید که مثلا از مدت ۸ ساعتی که شما نیستید ۳ ساعت در زمان های مختلف بصورت خودکار فعالیت کند و حتی تایمر هایی برای چراغ های خود در نظر خریداری کنید که چراغ به مدت محدود و کوتاه در زمان های مختلف خاموش و روشن شود . این هم نوعی مراقبت اساسی از جواهرات بشمار می ورد .

امیدواریم که مقاله مراقبت اساسی از جواهرات برای شما مفید بوده باشد . باعث افتخار ما می باشد اگر از بخش فروشگاهی ماسیا ، برند تولید کننده زیورآلات صدفی و جواهرات صدفی نیز بازدید بفرمائید .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد