چطور خانه اجاره کنیم ؟

چطور خانه اجاره کنیم ؟

 چطور خانه اجاره کنیم؟ امروز می خواهیم در مورد اینکه چطور یک خانه خوب اجاره کنیم مقاله نویسی کنیم.  مقاله چطور خانه اجاره کنیم؟ برگرفته از بخشی از کتاب چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید اثر دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و شخصیت برجسته اقتصادی است. علت نگارش این مقاله این بوده است که متاستفانه در کشور ما کتاب های زیادی در این مورد نیست و به اصطلاح اطلاع رسانی خوبی در این زمینه انجام نشده است.

چطور خانه اجاره کنیم ؟ به سبک ترامپ مقاله ای در ماسیا

اجاره نشینی نیز همانند خرید یک خانه باید با دانش، آگاهی به منطقه و توجه به سایر خصوصیات ملک صورت گیرد و همین طور بودجه مد نظر شما اما در ادامه توجه شما را به نظر دونالد ترامپ در مورد اجاره جلب می کنیم.

 بسیاری از افراد اجاره کردن خانه را آن قدر که باید جدی نمی گیرند من شیوه برخورد این افراد را درک نمی کنم. درست است که نمی‌خواهید خانه بخرید اما محلی که قرار است به هر نامی، خانه شما باشد باید با دقت انتخاب شود. خانه شما نه تنها تاثیر زیادی روی احساس خودتان دارد، بلکه تاثیر زیادی روی احساس دیگران نسبت به شما دارد. 

 برای مثال در نیویورک سیتی بازار ملک و املاک میشه داغ است و اگر مردم بتوانند چیزی آن جا پیدا کنند خیلی احساس خوش اقبالی خواهند کرد. بعضی افراد حتی برای دیدن قوطی کبریت های بسیار گرانی که آگهی آن‌ها را در روزنامه دیده اند، پول هنگفتی می پردازند.

بیشتر افراد برای رقابت در خرید چنین خانه هایی زیربار قرض و وام های بانکی می روند  که ممکن است برایشان بسیار مخرب باشد .  برای بازی در این نوع بازارهای املاک یا هر بازار ملک دیگری شما باید همه تحقیقات خود را کرده باشید . 

نیاز خودتون، چطور یک خانه خوب اجاره کنیم ؟

 آیا نیازهای مالی آتی و ملزومات زندگی خود را در نظر گرفته اید ؟ بی هدف و کورکورانه از این آپارتمان به آن آپارتمان رفتن، وقت بقیه و خودتان را تلف خواهد کرد.  من اعتقاد دارم که اجاره کردن باید به کمک یک بنگاه املاک یا دلال خبره انجام شود. بدون کمک آنها هم می شود خانه پیدا کرد اما به عقیده من مثل دارو خوردن بدون مشورت با پزشک یا نوشتن دادخواست بدون حضور وکیل است.  شدنی است، که عاقلانه نیست. 

 بنگاه ها محل و همسایه ها را می شناسند.  موقعیت و ارزش واقعی منطقه را می دانند . آن ها معایب و محاسن آن ساختمان خاص را می دانند به قوانین و عرف اجاره دادن و اجاره گرفتن مواقف و نیز از جزئیات اجاره نامه اطلاع دارند. آنها در ازای حق و معامله ای که می گیرند، نمی گذارند شما برای اجاره یک ملک بیش از ارزش آن پول بدهید همچنین با حذف کردن خانه هایی که مطابق با نیاز شما نیست در صرفه جویی وقت به شما کمک می کند. 

هر حرفی را باور نکنید!

 البته هرگز نباید همه حرف هایی را که یک دلال به شما میزند باور کن ،  چون به هر حال بیش از هر چیز به فکر حقوق خودش است و چه شما خریدار باشید و چه فروشنده ، چه اجاره کنید و چه اجاره بدهید ، همیشه بحث بر سر حقوق بیشتر است گاهی بنگاه‌ها به راستی محشر می کنند  و مستحق دریافت حق معامله ای بیشتر می باشند .  اما به هر حال شما باید به محض شروع معامله مقدار را تعیین کنید .  بحث کردن درباره حق معامله در ابتدای جریان بسیار ساده تر و بهتر از این است که بخواهید وسط ماجرا یا پایان بر سر پول با دلال چانه بزنید . 

 به هر حال اگر  استطاعت مالی پرداخت حق معامله را ندارید یا به هر دلیل ترجیح می دهید خودتان به دنبال آن بروید بد نیست به آگهی های محلی توجه کنید. در محله ای که قصد اجاره دارید چرخی بزنید از همسایگان پرس و جو کنید .  من داستان های زیادی شنیده ام که مردم به همین صورت بهترین خانه ها را پیدا کردند .  درست مثل گیر آوردن تاکسی زیر شرشر باران در غروب یک روز بهاری است. امکان پذیر است اما احتمال آن زیاد نیست. 

راحتی و شادی در خانه

 از همه اینها گذشته چه با واسطه و چه بدون واسطه باید جایی را پیدا کنید که بتوانید در بلند مدت آنجا راحت و شاد باشید هرسال اسباب کشی کردن مخرب و پرهزینه است. و بالاخره از همه مهمتر این که استطاعت مالی خود را در نظر بگیرید خود من حاضر نیستم بیش از ۲۵ درصد درآمد خود را صرف اجاره دادن کنم .

چطور خانه اجاره کنیم ؟

حتی اگر رویایی ترین و زیباترین آپارتمان می‌باشد که در عمرم دیده ام .  هر یک دلاری که به اجاره بهای خود اضافه کنید می تواند جای دیگر صرف سرمایه گذاری یا حتی گردش و تفریح می شود ممکن است آسوده دراز بکشید و پیش بینی کنید که شاید بتوانید چند سال بعد پول بیشتری در آورید  و نباید اکنون به خودتان سختی بدهید اما مطمئن نیستید .  بنابراین پیش‌بینی  عاقلانه تر این است که اگر بیشتر پول درآورید  ، بیشتر پول اجاره بدهید. این روزها تعداد مستاجر هایی که نمیتوانند اجاره خود را بپردازند به سرعت در حال افزایش است آنها از جمله افرادی هستند که هرگز نمی توانند به باشگاه بیلیونر ها بپیوندند . 

آگهی روزنامه ها و خانه

 بیشتر مردم برای اجاره کردن خانه یا آپارتمان به آگهی های روزنامه یا مجله ها مراجعه می کنند. خام نشوید. کارشناسان تبلیغات  اغلب یک دهانه کمد را به جای  پنت هاوس  برج  ، قالب می کنند .  یاد بگیرید در میان آگهی ها به دنبال موارد ساده و معمولی بگردید وگرنه باید وقت خود را صرف دیدن خانه هایی کنید که بجای زندگی کردند به درد تخریب میخورند .  این کارشناسان باید قصه بنویسم چون به راستی استعداد خوبی در فن نگارش دارند !

بازی با کلمات

 به کلماتی مثل اکازیون ، رویای ، دیدنی توجه کنید می توانید آنها را به مکان های غیر قابل زندگی کلنگی یا انباری تعبیر کنید . 

عباراتی مثل به تازگی بازسازی شده نیز اغلب به این معناست ست که صاحبخانه چند رخت آویز به کابینت حمام اضافه کرده است عبارات دیگری که ممکن است پس از دیدن منزل شما را عصبی کنند عبارتند از معماری سنتی بخوانید ویرانه ،  نقلی بخوانید لانه موش ،  نقاشی جدید یعنی هیچ چیز خوب و فوق‌العاده‌ای  در مورد این خانه وجود ندارد به جز اینکه به تازگی دیوارهایش رنگ شده است .  خلاصه هر چیزی را که به نظر خیلی خوب می رسد نادیده بگیرید . 

 همچنین به اطلاعاتی که ارائه نشده است توجه کنید اگر طبقه  آن ذکر نشده است مطمئن باشید طبقه اول است اگر متراژ آن ذکر نشده است مطمئن باشید خیلی کوچک است یا بزرگ و بی سر و ته با چند متر پرتی و اگر به نمای آن اشاره نشده است  مطمئن باشید ظاهر جالبی ندارد . 

امیدواریم که این مقاله کوتاه و مختصر که کاملا برگفته از کتاب ترامپ می باشد برای شما خواننده محترم مفید بوده باشد . لازم به توضیح است این وب سایت قصد هیچگونه بی احترامی نسبت به این صنف نداشته و نخواهد داشت و فقط صرفا مطلب را همان گونه که بوده است منتقل کرده است . باعث افتخار ما است اگر از قسمت فروشگاهی ماسیا اولین برند تولید کننده زیورآلات صدفی و جواهرات صدفی دیدن نمائید .

به پیچ اینستاگرام ماسیا بپیوندید . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد