چند ساعت بخوابیم ؟

چند ساعت بخوابیم ؟

چند ساعت بخوابیم ؟  یکی از نیاز های اصلی انسان ها خوابیدن است ، خوابی که همراه و متناسب با سن شخص می تواند رابطه مستقیم داشته باشید لذا اگر این تناسب به هر دلیلی به هم بخورد شروع کننده بیماری های مختلفی خواهد بود که میتواند در زمان حال رخ دهد مثل استرس ، عصبانیت و میتواند مقدمه ای برای بیماری های آینده باشد . به این خاطر مقاله را حتما مطالعه بفرمائید .

هورمون ملاتونین از هورمون هایی است که شب ها به میزان حداکثر در بدن ما تولید میشود و بر عکس در ظهر ها به حداقل خود می رسد و با افزایش سن نیز کمتر ترشح میشود و شاید بی خوابی سالمندان نیز از همین جا سرچشمه گرفته باشد .

چند ساعت بخوابیم ؟

چند ساعت بخوابیم ؟ ( مدت زمان خواب )

نوزاد ۳ تا ۱۱ ماهه  14 الی ۱۵ ساعت نیاز به خواب خواهد داشت

کودک ۱۲ الی ۳۵ ماهه ۱۲ الی ۱۴ ساعت نیاز به خواب خواهد داشت

کودک ۳ تا ۶ سال ۱۱ الی ۱۳ ساعت نیاز به خواب خواهد داشت

کودک ۶ تا ۱۰ سال  10 الی ۱۱ ساعت نیاز به خواب خواهد داشت

نوجوان ۱۱ تا ۱۸ سال ۹٫۵ ساعت نیاز به خواب خواهد داشت

بزرگسالان میانگین ۸ ساعت نیاز به خواب خواهند داشت البته لازم به اشاره است در سنین پیری به علت مصرف دارو ها و با توجه به توان فرد میتواند عدد کمتر یا حتی بیش تر نیز باشد .

تا حالا دقت کردید در هر تایمی بدون توجه به مدت زمان خواب تمامی موجودات اعم از انسان ها و حیوانات در کوتاه ترین مدت نیز خواب می بینند ؟ در ادامه توضیحی مختصر در مورد خواب دیدن نیز خواهیم داد

خواب دیدن

در مورد علت خواب دیدن چندین نظریه وجود دارد که با به ابتدایی ترین روش ممکن آنرا بازگو خواهیم کرد

اول اینکه از صبح مغز ما هزاران ورودی در خود دارد مثلا نگاه به یک ماشی با رنگ قرمز ، نگاه به یک تابلو ، نگاه به یک خانم زیبا ، نگاه به یک آیا زیبا ، نگاه به حساب بانکی ، نگاه و فکر کردن های گوناگون از نگاه به قبض برق و پرداخت آن و هزینه اجاره ، مسافرت و غیره و حتی مواردی که در ذهن ما رویا می باشند

تمام موارد را صبح دیدیم اما در حافظه ما هنوز هم هست و شب بعد از خواب تمامی اطلاعات مجددا پردازش خواهند شد . مغز آنها را پردازش خواهد کرد بدین دلیل که موارد غیر ضروری را از حافظه نهان شما پاک کند مثلا رنگ ماشین چیز چندان مهمی نیست چون روزانه میلیون ها ماشین با رنگ های مختلف خواهید دید اما رویای شما این طور نیست همیشه میتواند مقدمه ای برای زندگی جدید شما باشد .. مثلا رویای ازدواج

نظریه بعدی

در نظریه بعدی احساسات را به خواب دیدن گره میزند که بحثی طولانی دارد و ما نیز از ان عبور خواهیم کرد

در ادامه به چندین اختراع که از خواب دیدن نشات گرفته است خواهیم پرداخت :

ایده گوگل – لوری پیج

جایگزین ژنراتورها – تسلا

حالت مارپیچ دو گانه DNA – جیمز واتسون

جدول تناوبی – دیم تری مندلیف

البته این بدین معنی نخواهد بود که تمامی موارد بالا صفر تا صد از خواب امده بلکه مانند سر نخ ، آغازی جهت اختراع یا اکتشاف و شروعی تازه بوده است

علاوه بار مواد فوق ذکر گاهی میشود در خواب به یادگیری هم پرداخت ، که کاملا علمی و طبیعی است و بار ها توسط مراکز مختلف و دانشگاهی تست شده است که مجددا باز برای این مقاله دشوار است

اما در کلام آخر تفاوت میان خواب دیدن هم مهم است ؟ طبق تحقیقات انجام شده جنسیت در خواب دیدن مهم است این تحقیقات اثبات کرده است که مردان بیش خواب هایی با خشونت و همراه با سایر مردان میبیند و زنان بیش تر خواب هایی با محوریت خانواده ، همسر ، فرزند و سایر محیط های خانوادگی می بینند .

عوارض کم خوابیدن

مشکلات تمرکز و حافظه ، خستگی بی حالی و کم تحرکی ، عدم توانایی تقابل با استرس ، دشواری تصمیم گیری ، کاهش توان سیستم دفاعی ، سرماخوردگی و عفونت های مداوم ، کاهش توانایی حل مسائل و مشکلات ، افزایش خطر ابتلا به دیابت

کتاب تفسیر خواب فروید

زیگموند شلومو فروید ، عصب شناس برجسته اتریشی و بنیانگذار علم روانکاوی به عنوان یک روش درمانی در روانشناسی بوده است .

ایشان کتاب معروفی دارد بنام تفسیر خواب که برای نخستین بار در سال ۱۸۹۹ در آلمان چاپ شد ، او در این کتاب خواب را چنین توصیف کرده است : خواب مسیری شاهانه به سوی ناخودآگاه است او اعتقاد دارد که خواب یک چشم انداز واقعی می باشد .

نظریه فروید

فروید در این کتاب ذهن را به دو بخش خودآگاه و ناخودآگاه تقسیم کرده است ، قسمت خودآگاه به سادگی قابل درک است و دقیقا همان چیزی است که در زمان هوشیاری برای ما اتفاق می افتند . اما منشا رفتار های انسانی بخش ناخودآگاه هر انسان است .

ضمیر ناخودآگاه همان بخشی است که در حافظه دراز مدت وجود دارد و تحلیل و درک آن به راحتی امکان پذیر نیست . اما راه هایی وجود که میتوان با کمک گرفتن از آن به ضمیر ناخودآگاه هر شخص دست یافت و آن چیزی نیز جز تحلیل رویاها !

خواب از این جهت اهمیت دارد که می‌تواند آغازی باشد برای درک ناخودآگاه و درادامه درک بهتر رفتارهای هر انشان . فروید یک تشبیه جالب از ذهن انسان دارد .

مثال

او ذهن انسان را مثل کوه یخی در نظر می‌گیرد که در دو سوم آن در آب پنهان است و مابقی آن از آب بیرون است . قسمت خودآگاه مثل قسمت بیرونی است که قابل مشاهده است و قسمت دورنی همان قسمت کوه یخی در زیر آب است .

حالا در بعضی مواقع خواب ها به کابوس تبدیل خواهد شد ، در کتاب تاویل رویا از آقای فروید اشاره شده که اگر خواب و رویا با آرزوهای ما در تضاد باشد آمگاه کابوس پدید خواهد آمد .

به یاد داشته باشید فروید به عنوان بنیان گذار روانکاوی بیش از هر شخص دیگری در تاریخچه روانشناسی مورد تحسین قرار گرفته است .

نماد ها در خواب

تقریبا خواب دیدن بدون نماد ها معنی و مفهومی نخواهد داشت لذا در ادامه تعدادی از نماد های خواب را که از وب سایت dreammoods ترجمه شده است قرار داده ایم .

چرتکه : دیدن چرتکه در خواب نشان از چشم انداز قدیمی شما نسبت به موضوعات خاص می باشد

خواب دیدن رها بودن نشان می دهد که وقت آن است که احساسات و ویژگی های گذشته که مانع رشد شما است رها شوید و آنها را پشت سر بگذارید .

رها کردن دیگران در خواب شما نشان می دهد که در مشکلات و تصمیمات زندگی خود غرق شده اید .

دیدن آدم ربایی در خواب ، احساس ناامیدی را نشان می دهد.

خواب دیدن سقط جنین نشان می دهد که مانع رشد خود شده اید . شما ممکن است به دلیل ترس ، فشار ، درگیری شخصی یا تعهد اخلاقی در پیگیری جهت زندگی خود مردد باشید .

دیدن چیزی بالاتر از خود در خواب نشان می دهد که شما باید اهداف خود را بالاتر قرار دهید .

خواب دیدن و یا رفتن به خارج از کشور نشانگر عدم تعادل و هرج و مرج در وضعیت و شرایط فعلی شما است.

بقیه نماد ها

خواب دیدن کسی که غایب است و حضور ندارد ، به خصوص اگر انتظار دارید آنها را پیدا کنید نشان می دهد که به دنبال چیزی هستید که قبلاً برای شما گم شده باشد. از طرف دیگر شاید به دنبال پر کردن خلاء در زندگی خود باشید. چیزی از زندگی شما گم شده است

خواب دیدن مقدار زیادی از کالای خاص نشان می دهد که شما باید منابع و انرژی خود را ذخیره کنید. این رویا ممکن است یک رویای جبرانی برای چیزی باشد که در زندگی فاقد آن هستید.

خواب دیدن یک پرتگاه نشان از موانعی دارد که اضطراب زیادی را برای شما ایجاد می کند. توصیه میکنیم مشکل خود را شناسایی کنید و با آن روبرو شوید و بر این مانع در زندگی خود غلبه کنید

صحبت کردن با لهجه در خواب نشان دهنده آن است که در انتقال افکار خود با سایرین با مشکل روبرو هستید

امیدواریم که مقاله چند ساعت بخوابیم ؟ برای شما خواننده محترم مفید بوده باشد . با ماسیا برند تولید کننده زیورآلات و جواهرات صدفی همراه باشید . بهترین ها را برای شما آرزومندیم .

به پیج اینستاگرام ماسیا بپیوندید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد