گلداستون چیه آیا سنگ دلربا واقعی هست؟ ماسیا

گلداستون چیست؟

گلداستون چیست؟

گلداستون چیست؟ خیلی از طرفداران و دوستداران سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به خاطر زیبایی جذب سنگ گلداستون می شوند. اما به راستی گلداستون چیست؟ و از کجا است؟ برای پاسخ به این سوال با مقاله گلداستون چیست؟ همراه با باشید.

گلداستون شیشه ای براق و ساخت انسان است که دارای اجزای مختلف، صاف و بسیار بازتابنده یا براق است. مصنوعات آن در پوشش مهره، مجسمه و نگین انگشتر و غیره در بازارهای داخلی و خارجی بفروش می رسد.

گلداستون چیست؟ مقاله ای در زیورالات و جواهرات صدف ماسیا
دلرباهای تراش خورده

گلداستون که در فارسی به آن دلربا نیز گویند، در واقع اغلب به اشتباه به عنوان یک سنگ نیمه قیمتی طبیعی خرید و فروش می شود. از علت های این محبوبیت می توان به سطح صاف و براق سنگ دلربا اشاره کرد که چشم مخاطبان را خیره خواهد کرد. این درخشندگی چنان زیاد است که گویی به سنگی با پوشش اکلیل نگاه می کنید.

این شبه سنگ نماد جاه طلبی است، که باعث ایجاد انگیره، تقویت اعتماد بنفس و تغییرات اساسی برای هموار کردن مسیر رویاهای شما می شود.

این شبه سنگ ظاهر براق خود را از کوارتز و شیشه های ماسه ای تزریقی با ذرات مس بدست می آورد. این کار جلوه براقی به آن می بخشد. براقیت این شبه سنگ نشان دهنده نور و شادی برای انسان است.

این شبه سنگ در رنگ های مختلفی از جمله قهوه ای مایل به قرمز، سبز تیره، آبی تیره و بنفش تیره تولید می شود. البته نوع قهوه ای مایل به قرمز آن رایج ترین و ارزان ترین نوع دلربا است.

مصرف گلداستون و یا دلربا چیست؟

بهترین مصرف و استفاده از شبه سنگ دلربا گوی های مهره ای برای دستبند های خوشگل زنانه و دخترانه هستند. اسم گلداستون متشکل از دو جزء گلد و استون است. به خاطر براقیت دانه های طلایی آن بنام گلد و استون نیز به معنی سنگ است.

زیورالات با سنگ مصنوعی گلداستون و یا دلبرا
زیورالات با سنگ مصنوعی دلربا

اعتقاد بر آن است که گلداستون و دلربا حتی در شریط استرس نیز راحتی را فراهم می کند. مصمم بودن را در شما ایجاد می کند تا کار را نیمه تمام نگذاشته و به انتها برسانید.

رنگ آبی همین سنگ که بنام بلواستون شناخته می شود به درمان استرس نهایت کمک را می کند. همه خواص سنگ ها قیمتی و نیمه قیمتی یا حتی شبه سنگ ها از رنگ ها و ترکیب رنگی آنها نشات می گیرد.

شبه سنگ بلواستون به خاطر وجود رنگ آبی به شما آرامش می دهد و غیر این چیزی نیست. ما همواره بر اساس علم رنگ درمانی مقاله نگارش می کنیم. خرافات را فقط می توانیم با ذکر منبع بازگو کنیم تا خود شما قضاوت کنید.

ساخت گلداستون و دلربا چگونه است؟

سنگ دلربا چگونه شکل می گیرد؟ اگر به مقاله فوق دقت کنید در یک قسمت اشاره به پر کردن تکه های مس در کوارتز کرده ایم. این توصیف با وجود اینکه نادرست است اما در باور عموم جایگاه خاصی پیدا کرده است. اما ما اینجا هستیم تا واقعیت را آشکار کنیم.

شبه سنگ دلربا یا همان گلداستون، با گرم شدن شیشه مذاب در دمای مخصوص و اضافه کردن گرانول های اکسید مس تشکیل به شیشه مذاب درست می شود. بعد از حل شدن کامل اکسید مس به آن زمان می دهند تا به آرامی سرد شود.

گلداستون زیر میکروسکوپ زیورالات ماسیا
گلداستون و یا دلربا زیر میکروسکوپ

فرآیند خنک سازی باعث می شود که یون های مس در هنگام ذوب به بلور های هشت ضلعی تبدیل شوند. هر چقدر این سرعت زمان خنک شدن کم تر باشد بلور های مس زمان بیش تری برای رشد و درشت شدن دارند.

وقتی که نور به سطح شبه سنگ می تابد، اشکال مثلثی بلور های مس که هشت ضلعی هستند نور را از اعماق مختلف زیر سطح سنگ منعکس می کنند.

درخشش فلزی بلور های مس باعث درخشندگی براق سطح شبه سنگ می شود. علت رنگ آن که قهوه ای مایل به قرمز است همین بازتاب رنگ مس است که در کنار هم در کل رنگ قهوه ای مایل به قرمز را در سطح آن مشاهده می کنید.

اگر داخل شیشه مذاب منگنز ریخته شود شبه سنگ به رنگ بفنش، اگر کبالت ریخته شود به رنگ آبی و اگر کروم ریخته شود به رنگ سبز این شبه سنگ را مشاهده خواهید کرد.

سنگ دلربا آبی سنگ آزمایشگاهی
دلبرا آبی با نام بلواستون ( سنگ آبی )

ارزش دلربا چقدر است؟

بهترین ارزشی که برای گلداستون ها می توان قائل شد ارزش زیبایی شناختی آنها است، از دیرباز هر آنچه چشم را مورد نوازش انسان قرار داده حتی اگر قیمت پایینی داشته باشد با ارزش می شود. نگاه به زیورآلات سواروسکی کنید، نگین های بکار رفته در این شرکت کاملا مصنوعی هستند اما زیبایی آن باعث ثبات و گران بودن این برند شده است.

البته که مقایسه و کنار هم قرار دادن آن با یک سنگ واقعی هیچ وقت برای خرید سنگ دلربا شما را مصمم نخواهد کرد اما برای زیبایی آن می توان ارزش مادی و معنوی بسیاری قائل شد.

سنگ دلربا ارزشی ندارد ؟ زیورالات صدف ماسیا
سنگ دلربا در دنیا هیچ جایگاه مالی ندارد و ارزش آن صرفا زیبایی شناختی است

تاریخ پیدایش آن و درست کردن آن چندان مشخص نیست اما تحقیقات دانشگاه پنسیلوانیا نشان از پیدا کردن یک گلداستون متعلق به قرن ۱۲ تا ۱۳ از کشور ایران باستان دارد که به دست صنعتگران آن زمان ساخته شده است.

خواص شبه سنگ دلربا

دلربا یا کریستال های گلداستون شبه سنگی مبارزه کننده و محافظت کننده است، زمانی که نیاز دارید ذهن خود را آرام کنید و ذهن خود را از احساسات منفی و تفکرات سمی و مزاحم دور کنید از سنگ دلربا کمک بگیرید.

دلربا کمک کننده و متعادل کننده جسم و روح است و آتش قلب شما با درخشش این سنگ روشن خواهد ماند. این سنگ خلاقیت و احساسات را بیدار می کند.

سنگ هایی واقعی که با این شبه سنگ ارتباط خوبی برقرار می کنند شامل کلسیت، چشم ببر، کهربا یا همان آمبر هستند. کنار هم قرار دادن و ترکیب آنها در ساخت زیورآلات بسیار پرانرژی و خوش یمن است.

انواع سنگ دلربا
انواع دلربا و رنگ های مختلف آن

از نظر تراش به راحتی با دستگاه های برش کات می شود و می توان خام یا راف آنها را به اشکال مختلف مزین کرد و سپس با پرداخت کاری آنرا ایده آل و قابل استفاده کرد.

اگر برای ساخت زیورآلات آنرا استفاده می کنید به سبک بوهو نزدیک می شوید. استفاده از آن در کنار متریال نقره ای رنگ مثل استیل، مثل نقره ، مثل کروم، مثل آبکاری رودیوم زیبایی خاصی به کار شما می بخشد و برعکس استفاده از دلربا در کنار رنگ های طلایی از جذابیت زیورالات کم می کند و زیورآلات شما را شلوغ نشان می دهد.

کلام آخر

در کل اگر دوست دارید این شبه سنگ را در خانه خود داشته باشید نیاز نیست قیمت و هزینه ای زیاد کنید و با یک هزینه متعادل می توانید یک نمونه از این سنگ را بصورت زیورآلات، مجسمه و غیره در مقابل چشمان خود قرار دهید.

متاستفانه هنگام تحقیق در وب سایت های داخلی به یک مورد مهم برخورد کردم که حتما باید برای شما یاداوری کنم تا در پیشگاه وجدان خود آسوده باشم.

این شبه سنگ هیچ گاه متعادل کننده فشار خون نخواهد بود. وجود طیف وسیعی از زیر شاخه قرمز- قهوه ای، مسی، نارنجی همگی باعث افزایش فشار خون می شود. همان طور که ذکر شد این شبه سنگ باعث مصمم شدن شما در انجام کارها می شود و این امر فقط با افزایش فشار خون امکان پذیر است نه تعادل و کاهش فشار خون! امیدواریم که مقاله گلداستون چیست؟ برای شما خواننده عزیز مفید بوده باشد.

گروه تولیدی ماسیا، اولین برند تولید کننده زیورآلات و جواهرات صدف بخصوص انگشتر های مردانه و زنانه همچنین گردنبند زنانه با انواع مختلف متریال های موجود از جمله نقره بهترین ها را برای شما آرزومند است.

در صورت تمایل برای مشاهده زیورآلات و جواهرات جدید ما با کلیک روی بخش فروشگاهی به قسمت فروشگاه ماسیا وارد شوید. در این قسمت از انواع مدل های مردانه و زنانه همراه با قیمت و سایر مشخصات دیدن فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد