راهنمای خرید انگشتر در 20 دقیقه زیورالات صدف ماسیا

راهنمای خرید انگشتر مردانه در ۲۰ دقیقه

راهنمای خرید انگشتر مردانه در ۲۰ دقیقه

مقاله راهنمای خرید انگشتر در ۲۰ دقیقه به شما در ۲۰ دقیقه همه اطلاعاتی که باید در مورد انگشترهای مردانه بدانید را می آموزد. موضوعات مختلفی مثل مواد و متریال تا پیشنهاد انگشتر و غیره در این مقاله بررسی می شود. امیدواریم که مقاله راهنمای خرید انگشتر مردانه در ۲۰ دقیقه برای شما مفید باشد با مقاله راهنمای خرید انگشتر در ۲۰ دقیقه همراه شوید.

از دوران باستان تا امروز مردان برای نمایش ثروت، امتیاز و وضعیت تاهل خود حلقه و یا انگشتر به دست می کنند. حتی امروزه حلقه ها و انگشتر ها معنای خصوصی دارند گاهی بخاطر دوستی گاهی بخاطر دانشگاه و گاهی هم انگشتر های ورزشی

مردان باید روی کدام انگشت خود انگشتر بگذارند؟ هیچ قانونی در هیچ نقطه ای از جهان وجود ندارد که شما را مجبور به استفاده از انگشتر در یک انگشت خاص کند. لذا برای همه انگشت ها می توان از انگشتر استفاده کرد. شما کدام را دوست دارید؟ به ترتیب مشابه تصویر برای شما توضیح خواهیم داد با مقاله راهنمای خرید انگشتر در ۲۰ دقیقه همراه باشید.

راهنمای خرید انگشتر مردانه در 20 دقیقه در وب سایت فروشگاه زیورآلات صدف ماسیا
نمای دست مردانه برای راهنمای خرید انگشتر مردانه در ۲۰ دقیقه

انتخاب انگشت برای خرید انگشتر مردانه، انگشت شست، انگشت اشاره، انگشت وسط

  • استفاده از انگشتر در شست: به طور کل استفاده از انگشتر در شست برای مردانه غیر معمول و این برای کلیه مناطق جهان صادق است. محبوبیت استفاده از انگشتر در شست زیاد است اما ۳۵ تا ۴۰ درصد از مردان جهان تمایل به استفاده از انگشتر در شست خود دارند.
  • استفاده از انگشتر در انگشت اشاره: اگر میخواهید انگشتر شما مورد توجه همگان باشد استفاده از انگشتر در انگشت اشاره بهترین گزینه برای استفاده است. در طول روز انگشت اشاره همه انسان ها بیش ترین کاربرد را در میان تمامی انگشت ها دارد. به طور مثال در میان یک جمعیت به یک شخص اشاره می کنید لذا انگشت اشاره بهترین گزینه است. یا برای سوال مجددا انتخاب شما انگشت اشاره است لذا باتوجه به پرکاربرد بودن انگشت اشاره بهترین گزینه برای نمایش بیش تر انگشتر است.
  • استفاده از انگشتر در انگشت وسط: اگر مایل هستید از یک انگشتر برای انگشت وسط خود استفاده کنید در ابتدا توجه کنید که اندازه انگشتر نباید بزرگ باشد چون امکان دارد با سایر انگشتر های دست شما تداخل داشته باشد و نکته دوم استفاده از انگشتر در این انگشت هیچ معنا و مفهوم خاصی در طول دوران تاریخ نداشته است.

انتخاب انگشت برای خرید انگشتر مردانه، انگشت حلقه و انگشت کوچک

  • استفاده از انگشتر در انگشت حلقه: این انگشت همان انگشتی است که اکثر آقایان برای دست کردن انگشتر از آن استفاده می کنند. به طور عموم در تمامی کشور ها اگر حلقه و یا انگشتر در دست چب مرد باشد اکثر افراد جامعه او را متاهل تصور می کنند اما با این وجود هستند کشور هایی که چندان مقرراتی و اداب و رسوم خاصی ندارد و می توانند در هر انگشتی که مایل هستند انگشتر ازدواج را استفاده کنند.
  • استفاده از انگشتر در انگشت کوچک : در طول تاریخ این انگشت با نام انگشت امضا شناخته می شد و به اصطلاح انگشتر امضایی را در آن قرار می دادند که برای مهر کردن اسناد و مدارک و همچنین نامه ها استفاده می گردید. برای این کار موم را داغ و صورت انگشتر را بر روی موم داغ می زدند تا مهر گردد. بعد از استفاده از پاکت های مهر و موم دار انگشتر های امضایی مصرف نشد. در حال حاضر استفاده از انگشتر در انگشت کوچک نشان از حلقه های دانشگاهی یا ورزشی با معنا و مفهوم خاص است.

انواع انگشتر مردانه، انگشتر امضایی

انگشتر های امضایی عموما صاف، نقش دار یا دارای یک علامتی هستند که این علامت می تواند نشان از یک باشگاه ورزشی و غیره باشد. این انگشتر ها از دو جنس طلا و نقره هستند. در بازار انگشتر هایی با آرم تیم باشگاه استقلال، پرسپولیس و نماد های تاریخی مثل چهره کوروش کبیر قابل خریداری است.

انگشتر امضایی از جنس مس با نقش کوروش زیورالات صدف ماسیا
انگشتر امضایی از جنس مس با نقش کوروش

انگشتر ازدواج مردانه ، انگشتر سنگی مردانه

یکی دیگر از انگشتر های بازار برای مردان انگشتر ازدواج است که بهتر است به آن حلقه ازدواج بگوییم. طراحی ساده این انگشتر با متریال نقره، طلا و پلاتین نماد تاهل است.

عموما حلقه های ازدواج با طرح های ساده مشهور هستند البته استفاده از کارهای پرکار نیز با توجه به سلیقه افراد امکان پذیر و این یک قانون اجباری نیست.

حلقه ازدواج مردانه زیورآلات صدف ماسیا
تصویر یک انگشتر یا حلقه مردانه

برای انگشتر های سنگی از جنس نقره و طلا صنعتگر از نگین و سنگ های معدنی استفاده می کند و برای اجناسی مثل استیل عموما از سنگ های آزمایشگاهی استفاده می شود که بصورت دست ساز داخل آزمایشگاه تشکیل می شوند. البته بسیاری از برند ها مثل ماسیا برخلاف سایر شرکت ها در تمامی انگشترهای خود فارق از جنس از سنگ های اصل استفاده می کنند.

در ایران به علت وجود کالای غیر اصل و شبیه اصل تشخیص کالای واقعی و کالا تقلبی به سختی امکان پذیر است. هیچ معیار و ملاکی بجز اعتبار فروشنده و یا برگه تایید آزمایشگاهی وجود ندارد. در بسیاری از موارد سنگ های غیر اصل بر روی انگشتر های نقره و طلا استفاده می شود.

در فروشگاه #ماسیا اولین تولید کننده جواهرات صدف در ایران انواع نگین صدف اصل که از سنگ های نیمه قیمتی با منشا آلی محسوب می گردد بر روی کلیه متریال های از جمله انگشتر نقره، انگشتر برنجی، انگشتر آلیاژ آلمانی و غیره نصب می گردد و حتی برای سنگ بهسازی یا همان تقویت رنگ نیز صورت نمی گیرد.

متریال ساخت و ویژگی آنها

دو فلز اصلی ساخت انگشتر مردانه طلا و نقره هستند که هر دو در حالت عیار کامل کاملا نرم هستند و مناسب برای ساخت انگشتر نیستند لذا با سایر فلزات ترکیب می شوند تا استحکام بالاتری داشته باشند به عنوان مثال برای طلا عیار را ۱۸ کاهش می دهند تا مقاومت آن افزایش پیدا کنند و برای نقره عیار ۹۲۵ رایج است.

سایر انگشتر های فروشگاهی با عنوان طلا سفید در واقع آلیاژی از ترکیب طلا، نقره، نیکل، مس و یا پلاتین با نام طلا سفید هستند. در بهترین حالت این آلیاژ بنام طلا سفید با رودیوم حتی در بسیاری مواقع با نیکل آبکاری می شود تا حالت درخشنده ای داشته باشد. چند نکته منفی درباره طلا سفید به شرح زیر وجود دارد.

ابتدا باید بدانید که روکش رودیومی که روی طلا سفید انجام می شود به مرور زمان از بین خواهد رفت و باید مجددا به مراکز تعمیرات طلا و جواهر جهت آبکاری رودیوم مراجعه کنید. اگر پوست خیلی حساسی دارید به خاطر وجود نیکل امکان حساسیت وجود دارد.

از نکات مثبت طلا سفید به مقاومت خوب آن دربرابر آسیب های احتمالی می توان اشاره کرد. از نظر زیبایی شناسی ترکیب طلاسفید با تمامی گوهرهای نیمه قیمتی در دنیای مد و جواهرات سازگار است.

ایده آل ترین متریال و مقاوم ترین آن برای ساخت انگشتر فلز با ارزش پلاتین است که در آفریقای جنوبی استخراج می شود. این فلز گران قیمت و کمیاب بهترین گزینه برای انگشتر مردانه است بخصوص اگر می خواهید سنگ نیز بر روی کار شما وجود داشته باشد. تنها نکته منفی برای پلاتین قیمت گران آن و وزن زیاد آن نسبت به طلا است.

جواهرات نقره

یکی دیگر از متریال های مهم انگشتر سازی فلز نقره است که انگشتر های کلاسیک و بی انتهایی میتوان با این فلز خریداری کرد. این فلز بااصالت که ۴۵۰۰ سال از استفاده آن به عنوان متریال انگشتر سازی می گذرد در دوره هایی از تاریخ از فلز طلا نیز باارزش تر بوده است و انتظار می رود در بازار فعلی و آتی به علت کاهش منابع و افزایش تقاضا ارزش بیش تری داشته باشد.

انگشتر های نقره در بهترین و باکیفیت ترین حالت از ترکیب اندکی مس و درصد بالایی نقره است. فلز نقره AG دارای خاصیت ضدعفونی، میکروب کشی دارد و بهترین عیار برای استفاده از نقره در جواهرات ۹۲۵ است که در فاکتور و یا قسمت داخلی انگشتر های نقره حتما باید ذکر یا حکاکی شود.

زیورآلات مردانه ماسیا

اگر به دنبال زیورآلات مردانه بخصوص انگشتر مردانه خاص همراه با ارئه خدماتی چون ارائه فاکتو فروشگاهی، کارت ضمانت نامه ۲ ساله، جعبه مخصوص، ارسال رایگان و خدمات پرداخت هزینه درب منل هستید حتما از فروشگاه زیورالات صدف ماسیا دیدن کنید.

جهت خرید انواع انگشتر مردانه نقره کلیک کنید

در این فروشگاه انواع انگشتر های نقره مردانه با دو متریال نقره و برنج همراه با سنگ صدف اصل قابل مشاهده و خریداری است. ثبت سفارش به روش آنلاین و تلفنی در این فروشگاه امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رکاب فارسی را در گوگل جستجو کنید. در این فروشگاه انواع پایه انگشتر ها را میتوانید سفارش دهید
    ارسال
    با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار ماسیا اطلاع پیدا خواهید کرد